655 Shares 3912 views

Przepustnica – co to za urządzenie?

Chociaż wiele osób słyszało słowa „amortyzator” jakiego rodzaju produktu, nie każdy wie. Ale to urządzenie jest praktycznie wszędzie wokół nas. Więc gdzie ma znaleźć przepustnicę i że podoba?


Przegląd

Tłumaczone z niemieckiego słowa „przepustnicy” oznacza „mute tłumik.” Ogólnie rzecz biorąc, to urządzenie jest rodzajem amortyzatora, który został zaprojektowany, aby zapobiec wibracje, które powstają w różnych systemów, urządzeń, maszyn, konstrukcji i budowli w trakcie ich eksploatacji. Jak określono w ogólnym tego słowa znaczeniu, termin „przepustnicy”? Że jest to dość łatwe do zrozumienia, ponieważ wszystkie urządzenia, które działają uspokajająco i smyagchayusche może być wywoływany przez tego terminu.

amortyzatory odmiany

Niemal każdy produkt lub urządzenie, które ma na celu złagodzenie coś takiego jak amortyzatory. Są tam w obfitości. I najzwyklejszych gumowa uszczelka może być nazywany „klapa”. Co to za urządzenie w głębszym sensie, stanie się jasne po rozważeniu jego podstawowych typów. Klapy są pneumatyczne i hydrauliczne. W tym przypadku, z którym istnieje wiele odmian. W ten sposób, hydrauliczne podzielone na:

  • Regulatory przepływu;
  • tłumiki pulsacji;
  • tłumiki uderzeń hydraulicznych;
  • amortyzatory.

Często są stosowane urządzenia hydrauliczne tego rodzaju membrany, balon lub gidroakkumulyarory tłokowych

Obszary zastosowań przepustnic

Pneumatyczne i hydrauliczne amortyzatory stosowane w automatycznych przyrządów pomiarowych, sterowników, systemów hydraulicznych. Amortyzator uzwojenie stosowane w maszynach elektrycznych (cewka). Zapobiega to gwałtowny wzrost napięcia. Ogranicza to również wahań prądów obwodu przełączającego podczas zwarcia. Transport drogowy jest również wykorzystywany przez przepustnicę. Co to za urządzenie na maszynie? Wisiorki różnych pojazdów napędzanych wspaniałe prądem, które w istocie są elementami tłumiącymi.

Niezbędny amortyzator (który jest awioniki)

Nowoczesna awionika w stanie działać bez przepustnic aeroelastycznych wibracji. Ich doświadczenia każdego samolotu. Amortyzator do tłumienia drgań nieustalonych w płaszczyźnie automatycznie. W tym przypadku, jego rola jest bardzo ważna, ponieważ jest to niezbędne, aby zapobiec narastaniu samolotu, co prowadzi do przeciążenia i zniszczyć wszystkich swoich projektach. Taka klapa jest system żyroskopowe czujników, które kontrolują położenia kątowego przemieszczenia samolotu, elektroniczny układ przetwarzania i wzmacniania sygnału. Ale nie jest to pełna lista elementów urządzenia. Jeszcze jednostki wykonawcze zawarte w mechanicznej przewodów sterujących, które kontrolują przepustnicę. To daje pilotowi? Ze względu na te sygnały jednostki przepustnic nie mieszać z innymi dźwiękami ACS (automatyczny system sterowania).

Inne aplikacje amortyzatory

Bardzo powszechne zastosowanie tych urządzeń w systemie akustycznym, znanych jako kolumny. W tym przypadku, amortyzator jest pierścieniem, który dołącza się membranę do ramy. W większości przypadków, do produkcji takich wyrobów stosuje się materiały polimerowe (o wysokiej częstotliwości), pianka gumowa (w przypadku średnich i niskich). Przepustnica służy do ugasić resztkowego drgań dźwięku membranę. Ponadto urządzenia te są niezbędne w produkcji strunowych instrumentów muzycznych. W tym przypadku, przepustnica jest urządzeniem przeznaczonym do tłumienia drgań ciągów. Składa się on z kilku pasków (harfy) i kolodochek (fortepianu). Dla zwiększenia wydajności okleivayut Filz (miękki czuł).

Główne właściwości amortyzatora

Jedną z ważnych właściwości tego urządzenia jest uważany zmniejszyć Q (parametry urządzenia oscylacyjnego). Ich zasada działania opiera się na transfer energii w wyniku zniszczenia amortyzatora metalu lub ciepła.

amortyzator kierownicy

Dzięki temu urządzeniu, najczęściej spotykane motocyklistów. Oni jakoś dokładnie wiedzieć, jaki rodzaj tłumika własnym kierownicy. Co to jest ta część? W większości przypadków problemy występują z tego urządzenia w czasie jazdy po wyboistej lub nierównej drodze. W ten sposób kierowca zauważy, że przednie koło roweru zaczyna „chodzić”, a koło jest odchylany z boku na bok, co często prowadzi do upadku. Przyczyną tego problemu jest niedoskonałość nowoczesnych motocykla. W celu zminimalizowania tego problemu z instalacją przepustnicę, która znajduje się rurka napełniona olejem. Ma pręt i tłok wewnątrz. Korpus urządzenia jest przymocowany do ramy. Pręt jest połączony z przednim widelcem. Najbardziej popularne wśród rowerzystów są teleskopowe i obrotowy amortyzator kierownicy. W transporcie drogowym, istnieje inna wersja tego urządzenia. Amortyzator drążek kierowniczy – to regularne amortyzator o działaniu dwukierunkowym. Mocuje się je w sposób szczególny. Jest on umieszczony na stojaku kierownicy między jej ciała i prętów. Najczęściej tego typu urządzenia można znaleźć na SUV-y. Dzięki niemu, kierownica kierowcy nie wyskoczyć z rąk, nawet podczas jazdy po skałach, dołach i wybojach. Taka klapa jest stosowana w pojazdach z napędem tylnego koła w celu poprawy trwałości.

Korzystanie z urządzenia w przemyśle meblarskim

Praktycznie wszystkie nowoczesne meble szafy używany amortyzator mebli. Co to jest? Takie urządzenia są specjalnie zaprojektowane dla tych produktów. Ich celem – aby otwieranie i zamykanie drzwi jak najwięcej cicha i gładka. Są one również wykorzystywane w klapy otwierane do dołu. amortyzatory Meble wykonane są z nowoczesnych materiałów o wysokiej wytrzymałości.