596 Shares 4568 views

Zimna alergia naprawdę istnieje!

Alergia na zimno jest powszechna u ludzi. Objawem jest podobny do zimna: istnieje katar, kichanie i uczucie posmaku. Jak tylko osoba wejdzie do ciepłego pokoju, nie ma śladu objawów. Jeśli jesteś zaznajomiony z tym i jesteś nieodłączny od takiej sytuacji, może masz taką właśnie uczulenie.

Zobaczmy, jaka jest choroba, i co jest obarczone. Tak więc, uczuleniem jest zwiększona wrażliwość organizmu na pewne alergeny. Jest ich wiele, wśród nich nie ma też dość zwyczajnych, takich jak zimno. Lekarze przez długi czas nie mogli znaleźć wyjaśnienia dla tego faktu, ponieważ śnieg i niskie temperatury nie zawierają alergenów. Jak ustalili lekarze, zimna alergia powstaje, ponieważ pod wpływem takiego reżimu pogody temperatura ciała maleje. Prowadzi to do tego, że białka tkanek są ze sobą połączone, dzięki czemu tworzy się obce medium. Jak sugeruje medycyna, związki te powodują podobną reakcję ochronną. Gdy osoba dostaje się do ciepła, są one zniszczone, dlatego obserwuje się chwilową poprawę stanu.

Z reguły zimna alergia występuje pod wpływem temperatury minus. Głównym znakiem mogą być ule – czerwień skóry w postaci pęcherzy. Kiedy osoba wsiada do upału, po około piętnastu minutach zaczynają się pojawiać. Czasami pokrzywki są mylone ze zwyczajową reakcją ciała na zmianę temperatury – zaczerwienienie i swędzenie, co trwa około pół godziny po wejściu do ciepłego pokoju. Głównym objawem, który wyróżnia te dwa typy, jest obrzęk wokół oczu, które są swoiste tylko dla alergików na zimno. Pamiętaj, że pokrzywka nie trwa kilka godzin.

Jedną z przyczyn pokrzywki, która charakteryzuje się zimną alergią, jest obecność w ciele białek specjalnego rodzaju, którego rozwój jest aktywny tylko pod wpływem niskich temperatur. Do tego rodzaju białek noszą krioglobuliny. Są to specjalne kompleksy immunologiczne, które po schłodzeniu, łączą i uwalniają anafilotoksyny – substancje, które uszkadzają tkanki skóry. Leczenie tego zjawiska jest przeprowadzane tylko przez immunologa po dokładnym zbadaniu.

Czasami zimna alergia na dłoniach i innych kończynach przejawia się w postaci zapalenia skóry, która występuje w wyniku niedożywienia otwartych elementów skóry. Jednocześnie obserwuje się suchość skóry, która staje się kolorem bardów, płatkami i zmienia swój wzór. W leczeniu zimnego zapalenia skóry stosuje się złożone metody mające na celu poprawę krążenia obwodowego. Pacjentowi leczono również witaminy A, C i E, a także PP. Przebieg zabiegu trwa od dwóch tygodni, a jego skuteczność będzie maksymalna, jeśli pacjent nie zachodzi w tym czasie. W innym przypadku może trwać dłużej niż miesiąc.

Jeśli człowiek zaczyna podlewać oczy pod wpływem zimna, nie jest to związane z alergiami. Faktem jest, że pod wpływem zimna i wiatru zaczyna się zwężenie kanału nosolakrysowego. Przerwy w jamie ustnej przechodzą do gardła i zaczynają przewracać się przez powiekę. Dlatego powstaje taka reakcja.

Jedną z metod leczenia alergii na zimno jest stosowanie autoklimfocytoterapii. Jego istotą jest fakt, że pacjent jest wstrzykiwany podskórnie komórkom immunokompetentnym – limfocytom, które otrzymano z krwi samego pacjenta. Procedura jest przeprowadzana co dwa dni. Przebieg leczenia – 8 zastrzyków. Technika ta nie ma przeciwwskazań klinicznych ani związanych z wiekiem i jest bardzo skuteczna w leczeniu alergii na zimno.