299 Shares 1056 views

Niektóre smaczne przepisy kulinarne wołowiny

Z wołowiny można przygotować dużą ilość naczyń, zarówno na świątecznym stole, jak i na co dzień. Może być smażony, gotowany na parze, duszony i gotowany. Różnorodność potraw jest bardzo dobra, a także korzyści. Oto kilka przepisów na potrawy z wołowiny.

Ale zanim zaczniesz mówić o przepisach, naprawdę chcę wyjaśnić przydatność tego produktu. Od niepamiętnych czasów wołowina została uznana za chudego. I, zwłaszcza, biorąc pod uwagę, ile to przynosi korzyści, można bezpiecznie wezwać wołowinę danie dietetyczne wraz z kurczakiem. Przecież wołowina w porównaniu z kurczakiem zawiera dużo więcej cynku i żelaza. Jednocześnie udział tłuszczu na 100g produktu w wołowinie jest mniejszy niż kurczaka.

Ale z powrotem do receptur. Istnieją różne proste potrawy z wołowiny. W celu zachowania jak największej ilości witamin, wołowina lepiej się gotuje. W tym celu należy umyć mięso, pokroić na kawałki i zalać wrzącą wodą, tak aby woda lekko pokrywała mięso. Następnie gotuj, aż będzie gotowana na bardzo małym ogniu.

Jeśli wolisz bardziej interesujące przepisy kulinarne wołowiny, twoja uwaga będzie przyciągać przysmaki. Wołowina może być smażona i duże kawałki i małe. Jedyną różnicą jest to, że duże kawałki smażonej wołowiny mogą być używane tylko do gorących potraw. Ale bardziej smażone i bardziej na przekąski i sałatki.

Zastanów się teraz nad recepturami z potraw wołowych. Bardzo smaczne potrawy z wołowiny można gotować w doniczkach.

Przepis 1

Musisz: wołowina – 150gr, grzyby (świeże lub suche) – 20gr, ziemniaki – 150gr, tłuszcz pieczony – 10gr, cebula – 50gr, śmietanę – 20gr.

Przygotowanie:

Mięso umyte, oczyszczone z żył i pocięte na małe kawałki. W jednym naczyniu około 3-5 kawałków mięsa. Po obliczeniu liczby porcji i obcięciu odpowiedniej ilości mięsa posiekać ją cebulką w misce. Grzyby gotować i posiekać. Włożyć mięso do garnka, grzybów, plastry ziemniaków i smalca. Wlać pozostałe buliony z gotowania bulionu i zamknąć pokrywkę, gulasz w piecu do ugotowania. 5-8 minut przed gotowością dodania kwaśnej śmietany. To okazuje się bardzo smaczne.

Przepis 2

Wymagane produkty:

Do farszu: 0,5 kg wołowiny, 0,1 kg tłuszczu, cebula – 2 sztuki, mleko – 50 gramów, mąka – 30 gramów, tłuszcz – 50 gramów, pieprz, sól (do smaku).

Do sosu: bulion – 200 gramów, śmietana – 200 gramów, masło – 30 gramów, pasta pomidorowa – 10 gramów, mąka – 30 g, wino suche – 50 g, sól, czosnek.

Na naczynia boczne: ziemniaki – 500gr, marchewka – 200gr, groch zielony – 100gr, cebula – 2szt, margaryna – 100gr, sól do smaku.

Do testu: mąka – 200gr, 1 jajko, margaryna – 15gr, 1 jajko, cukier – 10gr, sól.

Przygotowanie:

Na początek robimy mielone mięso, ponieważ to mięso powinno być przenoszone przez młynek do mięsa wraz z boczkiem. Powtarzające się wypłukanie powinno być odpowiednio wymieszane i wykonane z niego. Następnie te bułki zwijają się w mąkę i smażą.

Następnie sos. Musisz smażyć mąkę (nie dodawać masła, smażyć na suchej patelni). Po ostygnięciu mąki wymieszaj z masłem. Gotujemy kwaśną śmietanę i dodaj mąkę i masło do niej. Powstałą mieszaninę rozcieńczono bulionem, solą, pieprzem i gotowano na małym ogniu przez około 5 minut. Następnie otrzymany sos należy odfiltrować.

Następnym etapem będzie przygotowanie do gotowania. Dla niego trzeba obrać ziemniaki, marchew i cebulę. Ziemniaki i marchewki pokrojone w kostki. Rozbić cebulę ze słomy. Wszystkie składniki smażyć oddzielnie, a następnie połączyć wszystkie razem i dodać groch.

A teraz przechodzimy do głównego przygotowania naczynia. Umieściliśmy warzywa w garnkach, a potem kuleczki. Na małych buteleczkach na górze musisz ponownie złożyć warstwę warzyw i zalać sosem. W ostatniej fazie dodaj posiekany czosnek i suche wino (wino musi być gotowane najpierw).

Przykryj garnki z ciasta i gotuj w piekarniku przez 20 minut.

Ta recepta wymaga spędzenia pewnego czasu na tym, ale wynik będzie mile zaskoczyć.

Lista wszystkich receptur potraw z wołowiny jest niemożliwa. Ale jeśli dodasz miłość i fantazję do gotowania, możesz samodzielnie wymyślić przepisy kulinarne.