679 Shares 8122 views

Jaka jest czakra trzeciej oczu? Jak go otworzyć?

Wielu z nas słyszało o różnych metodach samodoskonalenia, jasnowidzenia i innych zdolnościach pozazmysłowych. A jeśli ktoś może zrobić jogę, to jaka jest prawdziwa natura tych wszystkich mitycznych nadprzyrodzonych zdolności? Czy dana jest osobie powyżej, czy może każdy ją rozwija? W tym artykule omówimy bardziej szczegółowo koncepcję czakry trzeciej oczu. Gdzie jest ta czakra, jakie właściwości ma, jak ją otworzyć? Przeczytaj w tym materiale.

Czym są czakry

Przed przystąpieniem do szczegółowego badania samego oczu trzeciego, konieczne jest wyjaśnienie, jakie czakry są. W ezoterycznym słowie mowa o pewnych węzłowych punktach skupienia energii zlokalizowanych w ciele ludzkim, a dokładniej – w aurze. Uważa się, że czakry są ważnym składnikiem ludzkiego ciała, świadomości, ich natura ma najbardziej praktyczne znaczenie w naszym życiu. Jakość tego ostatniego i stan naszego zdrowia zależą bezpośrednio od stanu energii, które są wyśrodkowane w czakrach.

Energia jest wszędzie. Niektóre z jego typów oddziałują z innymi, a te energie i drgania o tej samej długości fali są przyciągane do siebie na zasadzie magnesu. Każda z czakr odpowiada również pewnemu rodzajowi energii i określonego elementu. Czakry trzeciej oczu odpowiadają na przykład Elementowi Umysłu.

Ajna lub trzecie oko

Czakra, zwana trzecim okiem, znajduje się w miejscu, które znajduje się tuż nad punktem między brwiami. Jaka jest nazwa czakry trzeciego oka? Jej nazwa to ajna, która w sanskrycie oznacza "dowodzenie, dowodzenie". Czakra ta odpowiada za działanie gruczołu szyszynkowego, splotu i mózgu. Ogólnie rzecz biorąc, czakra ajna odpowiada za to, jak świat postrzega ludzka świadomość, a także wpływa na zdolność człowieka do dostrzegania subtelnych energii. Trzecie oko to jasnowidzenie, umiejętność widzenia przeszłości i przyszłości, postrzeganie myśli ludzi. Wszystkie siedem czakr ma własne kolory, które odpowiadają kolorom tęczy – od czerwieni do fioletu. Czakra trzeciego oka, której kolor jest błękitny, jest szósty i odpowiada więcej energii wzniosłej niż czakry poniżej.

Uważa się, że wszystkie dzieci w wieku poniżej trzech lat czakry ajna są "otwarte". Małe dzieci mają jakąś jasnowidzenie, mogą widzieć lub, przynajmniej, czuć subtelne energie i pola biologiczne. Jednakże, gdy stają się starsze pod wpływem tradycyjnej edukacji, ta zdolność zostaje utopiona i utracona. Rozwój czakry szóstej pomoże osiągnąć harmonię pomiędzy fizycznym i duchowym ciałem człowieka.

Wpływ ajakry na ciało

W rzeczywistości stan czakry trzeciej oka jest ważny dla każdej osoby, która nawet nie posiada zdolności ekstraznawczych. Osoba, która może aktywować tę czakrę, jest w stanie dostrzec wiadomości o poziomie umysłowym i energetycznym, kontrolować jego podświadomość, ma lepszą intuicję. Jednocześnie czakra trzeciej oczu nadzoruje pracę umysłową, pamięć i moc – fizyczne cechy charakterystyczne danej osoby.

Rozwój czakry trzeciego oka jest konieczny dla każdej osoby, zwłaszcza tych, których czynności związane są z myśleniem twórczym lub analitycznym.

Co widzisz z trzecim okiem?

Określenie jasnowidzenia jest dostępne dla tych, którzy mają czakrę trzeciego oka. Jaka jest ta zdolność? Clairvoyance to nie tylko zdolność do otrzymywania informacji ze źródeł innych światów, ale także możliwość obejrzenia pola biologicznego, w tym aury innych osób. Ten, kto potrafi wyczuć aurę, nie może być oszukany, ponieważ taka osoba może widzieć uczucia, myśli i pragnienia. Ponadto jasnowidzenie pomoże rozpoznać obecność wszystkich rodzajów chorób, zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

Warto jednak zrozumieć, że dar jasnowidzenia może stanowić ogromne obciążenie. Osoba, której trzecie oko jest rozwijana i funkcjonująca, może być bardzo podatna na inny rodzaj negatywności. Nasz świat jest okrutny, a rzeczy, które się zdarzają, nie zawsze są przyjemne. Wielu ludzi po prostu nie zauważa tego wszystkiego, ale nie tylko tych, którzy mają możliwość zobaczyć ukryte. Niemniej jednak, można nauczyć się "wyłączyć" subtelną wizję w celu zmniejszenia wrażliwości i wrażliwości.

Jak otworzyć czakrę ajna

Istnieje wiele sposobów, w jaki rozwija się czakra trzeciej oczu. Jak otworzyć i zrównoważyć – porozmawiamy o tym. Być może najprostszym sposobem jest ćwiczenie ze świecą. Wykonaj go codziennie przez miesiąc, najlepiej po zachodzie słońca. Istotą tej metody jest: należy wziąć konwencjonalną świecę, rozświetlić ją i umieścić ją przed tobą na ramieniu. Potem, przez jedną minutę, musisz spojrzeć na płomień świecy, starając się nie mrugać i nie odwracać wzroku. Następnie zamknij oczy i spróbuj wyobrazić sobie oślepiający od świecy w miejscu, w którym znajduje się trzecie oko.

Z każdym nowym dniem wzrastać czas kontemplacji płomienia z świecy na jedną minutę. Tak więc po upływie miesiąca czas treningu powinien wynosić co najmniej pół godziny. Jeśli zrobisz wszystko dobrze, to każdego dnia łatwiej będzie wykonać to ćwiczenie, możesz bez ostrożności zachować olśnienie. Oczywiście, ta metoda nie może zagwarantować 100% otwarcia trzeciego oka, ale pomoże to rozwinąć wewnętrzną wizję, która jest również ważna.

Medytacja i inne ćwiczenia

Rozwój umiejętności pozazmysłowych jest długą i złożoną ścieżką, więc nie ma sposobu, aby to zrobić bez medytacji. Naucz się zrelaksować, używać różnych technik oddychania, medytować. Ponadto, aby ta praktyka pomogła otworzyć czakry, może mieć pozytywny wpływ na stan całego ciała.

Nawet otwarta chakra ajna wymaga regularnego treningu. Na przykład w wolnym czasie możesz wykonać następujące ćwiczenia: leżeć na plecach, zamknąć oczy, zrelaksować się. Mentalnie wizualizuj piłkę niebieskiego koloru, poczuj ciepło, które pochodzi od niego. Skoncentruj się na niej i przenieś ją do obszaru trzeciego oka. Nie naprężaj i staraj się zachować piłkę gwałtownie. Poczuj, że twoja piłka bije, a przyjemne ciepło czakra trzeciego oka jest nasycone. Co ci da? Takie ćwiczenia pomogą przyspieszyć aktywację czakry szóstej.

Odżywianie i detoksykacja

Czakry wymagają stałej energii i oczyszczania. To do tego służy do przeprowadzania sesji medytacyjnych. Oto kolejne przydatne ćwiczenie.

Skoncentruj się na środku głowy, na poziomie między brwiami, w przybliżeniu pomiędzy półkulami mózgu – tam, gdzie znajduje się ta sama czakra trzeciego oka, której nazwa to ajna. Wyobraź sobie energiczny wir o jasnoniebieskim kolorze. Ma kształt piłki i obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara (patrząc od góry), podczas gdy gromadzi tę samą, jasnobłękitną energię. Czakra jest wciągająca w tę energię umysłu i oświeca głową zimnym, niebieskim światłem. Komórki mózgu napełniają się mocą, odżywczą i oczyszczoną, a odczuwasz napięcie wychodzące z naczyń i kapilar. Poprawia szybkość myślenia, pamięci i pracy innych funkcji mózgu.

Wykonując to ćwiczenie przez 10-15 minut, będziesz mógł napełnić czakrę energią, a także poprawić wydajność mózgu.

Co jest niebezpieczne zamknięte ajna

Obecność wielu negatywnych emocji i złych myśli, niechęć lub niemożności przyjęcia siebie – wszystkie te czynniki prowadzą do zamknięcia czakry szóstej. Trzeci okiem zostanie otwarty tylko wtedy, gdy możesz pozbyć się tej negatywności.

Osoba, której czakra trzeciego oka jest zamknięta lub zatkana staje się podatna na wiele sposobów. Trudno jest mu odróżnić kłamstwa od prawdy, trudno mu zrozumieć samego siebie, w swoich snach i aspiracjach. Ostatecznie, w życiu ludzi, których czakry są zamknięte, powstają wiele sprzeczności i konfliktów, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, które regularnie prowadzą do napięcia nerwowego i zmęczenia. Rozczarowanie w sobie, w ich mocy iw sensie życia – to jest końcowy wynik.

Czy łatwo jest otworzyć czakrę ajna

Właściwie otwarcie czakry trzeciego oka nie jest takie proste. W tym celu nie wystarczy wykonać ćwiczenia podstawowe, jak ćwiczenie ze świecami. Samodoskonalenie to trudna droga, a wybranie jej jest konieczne, aby przejść do końca. Nie musisz zatrzymywać się w połowie drogi lub ograniczyć się do jakiejś ramy – po osiągnięciu wyniku, postaw sobie nowe cele i kontynuuj pracę nad sobą.

Aby czakra trzeciej oczu otworzyć, musisz zmienić, nauczyć się patrzeć na świat w nowy sposób. Pozbyć się wszystkich negatywnych, które są obecne w Twoim życiu, pożegnać się z złymi nawykami, może nawet trzeba zmienić dietę. Samodyscyplina i samodyscyplina. W końcu przygotuj się, aby otworzyć trzecie oko tylko po włączeniu wszystkich poprzednich pięciu czakr.

Wnioski

Jest całkiem oczywiste, że większość ludzi chciałaby mieć czysty i czysty umysł, a także nie być w stanie wykorzystać wszystkich możliwości swojego ciała – umysłowego, emocjonalnego, metafizycznego. Aby to osiągnąć, warto rozpocząć prace związane z czyszczeniem i otwieraniem czakry szóstej. Każdy chce osiągnąć jakiś sukces w życiu, w związku z czym musisz maksymalnie wykorzystać wszystkie swoje zdolności umysłowe i twórcze. Czysta, otwarta czakra trzeciego oka ajna pozwoli Ci w pełni wykorzystać intuicję, zapewnić jasność umysłu i stabilność stanu emocjonalnego.