178 Shares 1232 views

Szkocki pryamouhie cat: opis rasy

Każdy kto raz widział kociaka rasy szkockiej pryamouhie z, nie może pozostać obojętny. Jest to bez wątpienia najbardziej urocze i wdzięczne przedstawiciele kota.

Trochę historii

Scottish Fold – bardzo młoda rasa. Ona pojawiła się w 1961 roku. Mniej więcej w tym samym okresie w wyniku krzyżowania ich z „brytyjski” pojawił się i szkocki pryamouhie kot. Przez ponad trzydzieści lat rasa nie otrzymał oficjalne uznanie. W samym tylko 2004 roku Russian Standard felinologists rasa została przyjęta.

dane zewnętrzne

Szkocki pryamouhie posiada gęstą, zwartą i proporcjach tułowia. Okrągła głowica z dużymi i wyraziste oczy, okrągłe policzki i brodę. Oczy zawsze nasycony barwy odpowiadającym kolorowi zwierzęcia. Małe wyprostowany, uszy szerokości u podstawy. Ich końce są lekko zaokrąglone. Szyjka jest gruba i krótkie. Shotlanskaya pryamouhie ma krótkie i mocne kończyny. Wełna jest miękka i jedwabista, średniej długości nie jest zbyt gęsty podkład. Kolor może się zmieniać, tak jak w „brytyjski”.

Szkocki pryamouhie: znak

Te niesamowite zwierzęta są bardzo towarzyskie i dobroduszny. Oni lubią być w centrum uwagi, chętnie komunikować się z dziećmi i dorosłymi. W młodości bardzo aktywny zegar można nosić wokół pokoju z zabawką lub wyimaginowanej motyla. Bardzo przebiegły: są one łatwo przyzwyczaić się do drapak i tacy.

Szkocki stayt: Pielęgnacja

Jest to raczej skromny w opiece nad zwierzęciem. Musimy dwa lub trzy razy w tygodniu czesać wełnę. Kąpać się nie częściej niż raz na tydzień. Można dać kompleks witaminy dla wełny.

Szkocka pryamouhie: Feeding

Zdrowie swojego kota w dużej mierze zależy od prawidłowej diety. Szkocki pryamouhie potrzebuje regularnej diety. Żywność i harmonogram zależy od wieku zwierzęcia. Co to Feed szkockiej pryamouhie kociaka? Dość małe zwierzę karmione konwencjonalnego niemowląt. Po dwóch miesiącach produkty mleczne powinny być ograniczone. Dopóki twoje dziecko nie jest spełnione trzy miesiące, to powinny być karmione co najmniej sześć razy dziennie. Całkowita masa paszy – 150 gramów. Do sześciu miesięcy kotka karmione 4 razy dziennie – codzienne objętości około 250 gram pokarmu. Szkocki pryamouhie dorosły musi być zasilana co najmniej dwa razy dziennie.

Co karmić dorosłego kota?

Surowo zabronione karmienia produktów zwierzęcych ze stołu. To przyzwyczajać ją do żebractwa, z których nie da się wyleczyć. produkty „ludzkie” może zaszkodzić zwierzęciu. Zróżnicować dietę kotów mogą być różne, ale suche karmy dla kotów. Koty muszą dostać witamin i minerałów z pożywienia i jeść naturalną żywność. Warto dać jej surowego mięsa (około 20-30 g dziennie). Przedtem należy zamrozić, aby zabić wszystkie bakterie. Dieta powinna zawierać wątrobę i podrobów, ryb, warzyw.

Jeśli zdecydowaliśmy się kupić kociaka, to najlepiej szkocki pryamouhie nie znajdzie. Ten delikatny, wesoły zwierzę będzie twoim najlepszym przyjacielem.