275 Shares 1435 views

Ksenofobia: co to jest, jego przyczyny i leczenie

Niewytłumaczalny lęk irracjonalny członków określonej narodowości, lub po prostu obcymi czasami zamienia się w panikę kontynuował stymulowane przez ich własny rząd. Można zapytać, co ja robię? W bardzo złym fobii! Przyjaciele, w tym artykule przyjrzymy się zjawiska ksenofobii: co to jest, jakie są przyczyny jej występowania i sposoby radzenia sobie z nim. Fakt, że jest to jeden z najczęstszych problemów w dzisiejszej Rosji. Ale wszystko po kolei.

Ksenofobia – co to jest?

Pochodzenie terminu wywodzi się z języka greckiego: „Xenos” – nieznany, obcy – strach strach – i „fobia”. W prostych słowach, ksenofobia – niechęć (lub nietolerancja) do czegoś lub kogoś obcego, obcy, nieznany. Osoby cierpiące na to zaburzenie psychiczne, wziąć wszystko inne jako coś dziwne i niezrozumiałe, widząc to niebezpieczeństwo i wrogość. Czy ten zdenerwowany?

Interesujące jest to, że od jakiegoś czasu dla większości ludzi (głównie Rosjanie) fobia to nie była choroba psychiczna, a cała perspektywy i zrodził nieprzyjaźń na podstawie religijnej, społecznej, a przede wszystkim, krajowego podziału. I to wszystko – tylko jeden ksenofobia!

Co to jest – rasizm? Nacjonalizm? Niezupełnie przyjaciół. Fakt, że ksenofobia jest często mylona z nacjonalizmem, ale jest to bardzo istotna różnica pomiędzy tymi dwoma definicjami:

  • ludzie z nacjonalistycznych poglądów nie zawsze może czuć się negatywne wobec innych narodów, religii, grup etnicznych i całość;
  • ksenofobami również w stanie dać swoje poglądy „nacjonalistyczne poglądy”, oprócz ksenofobii w niektórych swoich przejawach przecinają się z szowinizmu.

Przyczyny ksenofobii

pojęcie

Ta fobia jest bardziej mylić początki niż wszystkich innych. Ta różnorodność mechanizmów i czynników, które mogą wzbudzić w zwykłego człowieka strachu przed obcymi. Co ciekawe, powodem nie leży w ksenofobii biologicznej (podobnie jak wszystkie inne fobie) oraz w komponencie społecznej osobowości! A wszystko to wina – nowoczesny kapitalizm, który zasłania fundamentalną ideę równości wszystkich ludzi w ludzkim umyśle. Jest częstym powodem dotycząca wszystkich.

Szczególnym przypadkiem

Jeśli mówimy o jednej osobie, tło do początków zaburzeń psychicznych każdy będzie miał swoje własne. Jeśli paraleli z innymi fobiami, nietrudno się domyślić, że czasami przyczyną tej choroby jest w doświadczeniach dzieci, które zostały zachowane do życia i wpłynęły na świat dziecka, a to jest nastoletnia ksenofobia. Wiadomym jest, że dziecko – jest „gąbka” pochłania zachowania swoich rodziców i bliskich. A jeśli, na przykład, papież ma negatywny stosunek do obcokrajowców, dziecko, jako nastolatek, nie przejmuje! Czy ksenofobia leczyć?

Jakiego rodzaju zaburzenia psychiczne, których nie można wyleczyć? Pamiętaj, że nic nie jest niemożliwe! Ta fobia jest dobrze traktowany, ale pod warunkiem, że pacjent wykazał, niezależne zobowiązanie do niego. Kiedy zdał sobie sprawę, że takie irracjonalne lęki bardzo poważnie zatruć mu życie, przekształcony nieustannych konfliktów z innymi ludźmi, a potem, w czasie wizyty u lekarza, dostaje się od nich uwolnić.