687 Shares 3797 views

Sok winogronowy sokovarke. Przygotowanie soku winogronowego: przepis

Winogrona to bardzo przydatny produkt, który ma unikalne właściwości lecznicze. Warto zauważyć, że jego dotychczasowe odmiany mają zupełnie inny od składu, a zatem mają różny wpływ na organizm. Świeży sok można gotować w domu. Najważniejsze jest, aby przestrzegać wszystkich zasad. Rezultatem jest zdrowy i pyszny napój, który spodoba się zarówno dzieci, jak i dorosłych. Również picia szklanka soku winogronowego, poczujesz przypływ nowej energii. Jaka jest tajemnica tego napoju? Jak zrobić sok z winogron samodzielnie?

Korzystanie z soku winogronowego

Korzyści z tego napoju jest znany wielu. Rzeczywiście, w medycynie istnieje cała nowa tendencja – ampelotherapy, która opiera się na wykorzystaniu soku winogronowego. Należy zauważyć, że napój jest stosowany do leczenia wielu chorób, takich jak nieżyt żołądka, zaburzenia metabolizmu, zaburzenia z gruźlicą oddechowych, chorób nerek, przewlekłych i ostrych chorób, niewydolność naczyń mózgowych, nadciśnienie.

Domowy sok winogronowy poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Potas zawarty w produkcie wzmacnia mięśnie serca. Napój wytworzony z lekkich winogron poprawia krwi i zwiększa produkcję hemoglobiny. Jeśli regularnie pić sok, można znacznie obniżyć poziom cholesterolu we krwi i normalizacji ciśnienia, a także czystych naczyń.

Napój ma pozytywny wpływ na układ nerwowy. domowej roboty sok winogronowy zawiera duże ilości cukru, co poprawia funkcjonowanie mózgu człowieka, przywraca pamięć i eliminuje problemy ze snem. To jest bardzo ważne dla osób starszych. Również pić to świetny pomocnik wyczerpanie nerwowe i nerwice. Eksperci odkryli, że regularne stosowanie produktu obserwuje się poprawę u pacjentów z tą chorobą, jak choroba Alzheimera.

Sok winogronowy, przepis jest na tyle prosty, pomaga oczyścić organizm jako całość. Podczas tej produkcji w drogach oddechowych śluz i szkodliwych substancji z wątroby, jelita normalizuje pracy. Usuwa i napojów z soli moczowych, które gromadzą się w zapaleniu nerek i kamica nerkowa. Sok z czerwonych winogron pomaga zapobiegać rozwojowi raka.

Co jest potrzebne do produkcji soku winogronowego sokovarke

Aby przygotować winogronowy sokovarke wymaga minimalnego zestawu produktów i specjalnego sprzętu. To przede wszystkim szklane słoiki i pokrywki zatykania. Potrzebny będzie również sokovarka, cukier i winogrona.

przygotować słoiki

Aby winogron domowej roboty sok stał całą zimę, należy starannie przygotować pojemnik, w którym jest przechowywana. Wszystkie słoiki czyste z sody kaustycznej, Przepłukanie miejscu tak, że nadmiar wilgoci w lewo. Następnie sterylizacji pojemników. To może mieć klasyczny sposób – dla pary. Jednak jest to wystarczająco długo. Banki mogą być sterylizowane w piekarniku. Jest to o wiele szybsze i bezpieczniejsze. Aby to zrobić, należy umieścić słoiki na blasze. Ustawienie temperatury do około 130 ° C, W tym trybie banki sterylizować 20 minut Caps również gotować przez 15 minut.

przygotowanie owoców

Do picia była smaczne i zdrowe, konieczne jest, aby wybrać tylko te klastry, gdzie wszystkie dojrzałe jagody. Po usunięciu winogron należy przemyć zimną wodą. Owoce powinny być oddzielone od szczotki i wlać do miski. Następnie można przystąpić do przygotowania napoju.

winogrona zakładek

nie tak trudne do przygotowania soku winogronowego sokovarke. Specjalne umiejętności nie są wymagane. Ponadto, ten sposób wytwarzania jest uznany za najprostszy. Wziąć sokovarku – urządzenie, które składa się z pary patelni z małymi otworami na obwodzie rury do wylotu napoju i obejmują kilka pojemników. Potrzeba wody, a drugi – do gromadzenia gotowego produktu.

Aby przygotować winogronowy sokovarke napełnić dno garnka z czystej wody. W ten sposób wgłębienie od krawędzi zbiornika powinien wynosić od 4 do 5 cm. Umieść owoce w garnku parowym. Umieść ją pomiędzy zbiornikiem a zbiorczego pojemnika wody do gotowego produktu. Jagody w garnku parowym lepiej posypać cukrem. Jednocześnie należy pamiętać, że ilość cukru zależy od odmiany winogron. Jeśli, na przykład, jest „Isabella”, słodki sok jest otrzymywany. Dlatego dużo cukru nie jest konieczne, aby dodać do niej.

Sposób wytwarzania

Po dodaniu cukru (według własnego smaku), pokrycie sokovarku pokrywę i umieść go na ogniu. Doprowadzić do wrzenia. Koniecznie zmniejsz ogień. W przeciwnym razie woda będzie wrzeć silnie i sok nie będzie działać. Przygotowane sterylizowane słoiki umieścić rurkę i poczekać, aż pojemnik jest całkowicie wypełniony smaczny napój. Sok winogronowy jest gotowe.

Innym sposobem wytwarzania

Ustaw powyżej klasyczny sposób przygotowania napoju. Jednakże istnieje inny sposób wytwarzania soku winogronowego sokovarke. Aby przygotować ten jagody i jednostki ładunkowej, jak opisano powyżej. W tym przypadku wiązadło lub wygięcia rury do gotowego soku nie płynie. Sokovarku postawić na ogniu i gotować winogron na dwie lub trzy godziny. Kurczliwości owoców niekoniecznie pod. Po tym czasie wyjąć z sokovarku ciepła i odstawić na 30 minut.

Wlać na brzegach

Zrobić sok winogronowy przez sokovarku – to tylko połowa historii. Należy również być zamknięte. Sterylizowane słoiki umieścić rurkę. Nie jest konieczne, aby trzymać go w dłoniach, jak sok jest gorący. Lepiej postawić na stole słoik. Wyprostuj słuchawkę. Pamiętaj, że wszystko, co trzeba zrobić szybko i dokładnie, ponieważ gotowy napój popłynie pod wysokim ciśnieniem. Gdy bank jest pełna, przykryć pokrywką, a następnie zwinąć klucz.

Sok winogronowy, którego receptura jest obecnie znany wam gotowy. Puszki do napojów kolei i postawić do góry nogami. Pamiętaj, aby owinąć ich ząbkowanie ciepły koc, a następnie pozostawić w tej pozycji aż do ostygnięcia. W rezultacie, będziesz mieć zdrowe koncentrat napoju.

Jeśli nie sokovarki

Rolka sok winogronowy w domu jest możliwe bez sokovarki. Do tego trzeba durszlak i łaźni wodnej. Sok, który będzie opróżnić, starannie zebrać i zwijać do banków. Jednocześnie należy pamiętać, że trzeba napełnić zbiornik do góry, tak że powietrze w nich prawie żadnego wyboru.

Napój przygotowany w ten sposób zachowuje maksymalną ilość użytecznych komponentów, jak pasteryzację prowadzi się przy minimalnym ogrzewaniu. Należy jednak mieć świadomość, że każde naruszenie gotowej technologii przygotowania soku może zacząć wędrować. Ponadto napój nie jest bardzo przejrzysty.

Jak przygotować sklarowanego soku

Jeśli wolisz światło kolorowe napój z winogron, można spróbować metody wyciskania, który jest wykorzystywany przez wielu producentów tego produktu. Do tego trzeba trochę więcej czasu i cierpliwości. Przygotowanie soku winogronowego odbędzie się w kilku etapach.

Jagoda gotować świeży produkt wciśnięty. Umieścić pojemnik z sokiem w chłodnym miejscu i odstawić na około 20 godzin. Korzystanie wąż spustowy do czystej cieczy garnek bez miąższu. Osad powinien pozostać w pojemniku, który był soku. Przesuwanie czystą napoju podpalono i ogrzewać płyn do 90 ° C Wysterylizować sok około 10 minut Napój wlać do banków i toczą się klucz. Następnie pozostawić sok w pomieszczeniu w temperaturze 10 ° C

Po 4 dniach starannie otwartych słoikach, zalać napój ponownie z wężem tak, aby nie uderzyć osadu. ponownie sterylizacji cieczy.

Jeśli chcesz otrzymać zagęszczony sok winogronowy, następnie trzeba użyć łaźni wodnej w temperaturze ponownie sterylizowany. W tym przypadku jest konieczne, aby odparować ciekły w temperaturze 90 ° C do momentu, gdy objętość wyjściowa została zredukowana o kilka razy. Gotowe winogron koncentratu wlać do czystych butelek i zwijać. Warto zauważyć, że zagęszczony sok zajmuje mniej miejsca i jest znacznie lepiej utrzymane.

Jak gotować świeży sok winogronowy

Eksperci twierdzą, że sok winogronowy jest bardzo przydatna natychmiast po naciśnięciu przycisku. Konieczne jest zatem, aby dowiedzieć się, jak zrobić to nie tylko poprzez sokovarki. Tak, jak zrobić sok z winogron w domu?

Niezupełnie gotowanie świeżych drinka – to nie takie trudne zadanie. Przede wszystkim, należy przygotować jagody. Wycisnąć sok lepszą prasę, jak sokowirówka w tym przypadku po prostu nie może sobie poradzić. Gotowy napój lepiej pod koniec filtrowanej. Powstały naciśnięciu ciasto może być używany do generowania musy, kompoty i inne zdrowe dania. Pamiętaj, że gotowane świeży sok winogronowy w domu bardzo szybko zaczyna fermentować. Dlatego konieczne jest, aby użyć natychmiast po wyprodukowaniu.

Kto nie powinien pić sok winogronowy

Winogron w jakiejkolwiek postaci jest zabronione podczas niewyrównaną chorób serca, niewydolności nerek, wrzodziejące uszkodzeń śluzówki żołądka, wysokiego stopnia otyłości i cukrzycy. Pacjenci spełniający w ścisłej diecie cierpiących z różnych przewlekłych chorób przewodu pokarmowego, należy skonsultować specjalisty. Po wypiciu soku winogronowego zaszkodzi im źle.

Jeść pić podczas ciąży, możesz nawet w późnych stadiach, ale w ograniczonych ilościach. Pomoże to uniknąć nadmiernego przyrostu masy ciała. Ponadto sok winogronowy przyczynia się do przyspieszonego wzrostu płodu. W wyniku porodu mogą być ciężkie. W odniesieniu do wczesnej ciąży, sok winogronowy pić, ale z umiarem – szklankę dziennie.