652 Shares 4240 views

Brak miesiączki co to jest? Przyczyny, objawy i leczenie miesiączki

Brak miesiączki jest stan zespołu kobiety w wieku od 16 do 45, w której całkowity brak miesiączki występuje w okresie sześciu miesięcy, lub więcej. Najczęściej zjawisko to wskazuje na obecność w organizmie pewnych procesów fizjologicznych i patologicznych.

Niektóre kobiety doświadczają nieporozumień, słysząc diagnozę „brak miesiączki”. Co to jest choroba, że niewiele wiem. Lekarze klasyfikują brak miesiączki na dwa główne rodzaje: true i false. Ponadto, następujące rodzaje tego objawu:

 • Farmakologiczne i cryptomenorrhea.
 • Patologiczne i fizjologiczne brak miesiączki.
 • Pierwotnej lub wtórnej brak miesiączki.

cryptomenorrhea

Z tego typu zespołem wystąpi normalną produkcję żeńskich hormonów płciowych, ale istnieją pewne przeszkody dla normalnych struktur anatomicznych krwawych wydzielina z brodawki narządów pasaży. Cryptomenorrhea, którego objawy zaczynają się od braku miesiączki, może spowodować znaczny dyskomfort fizyczny. Jest to spowodowane przez wadę struktury pochwy, szyjki macicy lub błony dziewiczej postaci wrodzonej. W tej postaci miesiączki brak miesiączki, nie znajdując wyjście pozostają jajowodów, zbierającą się w dużych ilościach. Prowadzi to do powstawania stanów zapalnych w okolicy. Diagnoza „cryptomenorrhea”, przyczyny i leczenie tej choroby – wszystko to w kompetencji specjalisty medycznego.

prawda brak miesiączki

Ten rodzaj braku miesiączki jest związany z naruszeniem procesów cyklicznych związanych z normalnego dojrzewania komórki jajowej w ciele kobiety. W ten syndrom miesiączki nie powstaje w ogóle. Jajo dojrzewa, czy nie, czy też nie rozciągają się do jajowodu lub zaburzenia hormonalne procesu regulacji. Ten brak miesiączki, którego objawy są całkowicie bezbolesne, powoduje bezpłodność.

Prawda brak miesiączki jest podzielony na kilka typów:

 • gatunek fizjologicznych.
 • postać patologiczną.

Prawdziwa fizjologiczny brak miesiączki

Lekarze nie odnoszą się do zjawisk patologicznych. Zazwyczaj fizjologiczny brak miesiączki spowodowane ciążą, laktacji, menopauza lub dzieciństwa.

Metoda lam jest spowodowane przez proces piersią i występuje po porodzie. Czas trwania tego zjawiska jest ściśle indywidualne i może wahać się od kilku miesięcy do kilku lat. Hormonu prolaktyny, który jest zwolniony u kobiet w okresie karmienia piersią, nie tworzy estrogen, co z kolei ma kontrolę nad owulacji. W rezultacie, owulacja nie występuje, a nie ma miesiączki.

Metoda lam jest rodzajem naturalnego środka antykoncepcyjnego. Ale warto zastanowić się, że skuteczność tej metody wynosi 98%, pod warunkiem, że dziecko nie osiągnęło wieku 6 miesięcy, jest karmione wyłącznie piersią, a częstotliwość karmienia – do sześciu razy dziennie. Jeśli te warunki nie są spełnione, to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę u kobiet jest bardzo wysoki. Aby temu zapobiec, trzeba dbać o antykoncepcji, po konsultacji z ginekologiem. Ten brak miesiączki, co powoduje fizjologiczne, nie wymaga leczenia. Jeśli kobieta martwi się o bóle brzucha, zaburzenia świąd i wydzielina, należy zbadać i leczyć.

Patologiczny prawda brak miesiączki

Zjawisko to występuje, gdy dziewczyna w wieku powyżej 16 lat lub kobiety w wieku rozrodczym ma regularne miesiączki. W takim przypadku do okresu dojrzewania, nazywa się podstawowy brak miesiączki. Co to jest to rodzaj choroby, można znaleźć w recepcji eksperta.

Jeśli brak miesiączki się po kobieta miała regularny cykl, to zjawisko jest znane jako wtórnego braku miesiączki. Może to być spowodowane brakiem równowagi hormonalnej w organizmie lub działalności w sferze seksualnej. Wtórny brak miesiączki, a leczenie przyczyn, które są opisane poniżej, mogą być korygowane dobrze.

Powody prawdziwe miesiączki

Eksperci zidentyfikować kilka powodów, które mogą być prawdziwe braku miesiączki:

 • Wrodzone wady dziedzicznej natury. To tak zwane anomalie chromosomalne. Jeśli istnieją kobiety w rodzinie późnych (ponad 18 lat) na początku miesiączki, to możemy mówić o obecności genetyczną predyspozycją do miesiączki.
 • Niedorozwój narządów płciowych – anatomiczna anomalia. Często towarzyszy ogólnym wyczerpania fizycznego wadliwego formowania braku wewnętrznych i zewnętrznych narządów płciowych (dystrofia „niemowlęcej macicy” i tak dalej).
 • Stres ma również bezpośredni wpływ na fizjologię kobiet. Zwiększony stres psychologiczny, emocjonalny i fizyczny może spowodować zarówno pierwotny brak miesiączki w okresie dojrzewania i wtórnym.

Przyczyny wtórnego braku miesiączki

Jak wspomniano wcześniej, brak miesiączki u kobiet w wieku powyżej 18 lat, nazywa się „wtórny brak miesiączki”. Powody tego są następujące:

 • zespół policystycznych jajników powoduje brak miesiączki i bezpłodności. Często towarzyszą następujące objawy: trądzik, wysoka stopa męskich hormonów we krwi, do owłosione uszy.
 • Anoreksja – to wywołało zmniejszenie wagi aż do wyczerpania wskutek zgodności ze sztywnej diety i nadmiernego wysiłku. W dążeniu do idealnej wagi, niektóre kobiety poważnie ograniczyć swoją dietę lub całkowicie odrzucić, biorąc leki przeczyszczające i moczopędne, prowokują wymioty po posiłkach. Wszystkie te manipulacje prowadzić do anoreksji i rozwoju wtórnej niepłodności.
 • Giperprolaktenemiya jest jedną z najczęstszych przyczyn wtórnego braku miesiączki. Stres jest zwolniony prolaktyny, blokując owulację i menstruację. Ten tak zwany brak miesiączki hormonalne. Ale przede wszystkim giperprolakteneniya jest wynikiem niewydolności hormonalnego w organizmie kobiety lub zmian w przysadce mózgowej.

diagnozowanie brak miesiączki

Przed przepisać leczenie, lekarz musi wiedzieć o pochodzeniu choroby. Zanim lekarz jest pytanie: „Pacjent ma brak miesiączki u kobiet, co się stało.?” W tym celu następujące procedury diagnostyczne są przypisane:

 • Badanie pacjenta w celu określenia charakterystyki ich stanu fizjologicznego i czynniki genetyczne.
 • Badanie fizykalne zewnętrznych narządów płciowych, układu kobieta.
 • Prowadzenie USG do wykrywania wad rozwojowych i odmiennej aranżacji nie mając pełne lub narządów wewnętrznych układu rozrodczego. Również w trakcie badania ultrasonograficznego można określić wielkość macicy, stan pęcherzykowego jednostki i endometrium.

Często istnieje potrzeba dodatkowych metod badawczych. Należą do nich:

 • Hysterosalpingoscopy – Metoda oznaczania jajowodów.
 • Histeroskopii – jamy macicy badania.
 • MRI mózgu w celu określenia stanu przysadkę mózgową.
 • Laparoskopowa jajnika badanie diagnostyczne.

Jest to obowiązkowe powołanie badań laboratoryjnych:

 • KLA – CBC.
 • OAM – badanie ogólne moczu.
 • Próbkę do oznaczania z progesteron estrogenu.
 • Hormonalna colpocytologic badanie.

Gdy lekarz na rękę będzie pełen zestaw wniosków dotyczących podjętych badań, to będzie w stanie odpowiednio zidentyfikować przyczynę choroby i powstawanie tego typu. Podczas konsultacji specjalista powie szczegółowo o diagnostycznym „miesiączki” Co dzieje się w organizmie, które powodują choroby, jak postępować. Następnie specjalista wyznaczy odpowiednie leczenie przeprowadzić rutynowe kontrole.

Sposoby leczenia braku miesiączki

Co do zasady, po dokładnym zbadaniu i kompleksowej diagnozy lekarz poinformuje pacjenta, jak traktować brak miesiączki. W większości przypadków leczenie jest skuteczne. Kobiecy cykl miesiączkowy jest przywrócona, to jest coraz lepiej płodność, fizjologia wraca do normy. Są konserwatywne metody korygowania tego zespołu. Ukazuje się jako leczenie brak miesiączki środków ludowej. Należy jednak pamiętać, że uciekanie się do medycyny alternatywnej powinny być tylko po konsultacji ze specjalistą. Inicjatywa w tej sprawie może być nie tylko nieskuteczne, ale też niebezpieczne.

Leczenie pierwotnego braku miesiączki

Leczenie zachowawcze tego rodzaju brak miesiączki jest usunięcie lub poprawienia przyczyn, które wywołują objawy. Jeśli to zjawisko jest spowodowane czynnikami dziedzicznymi, jest przypisany do hormonalnej terapii zastępczej, w postaci preparatów zawierających estrogeny progestageny.

Nastolatki z opóźnieniem tworzenia żeńskich narządów płciowych, co do zasady, są powoływani przez korekcji mocy i ćwiczenia. Zrównoważona dieta i sport działania pomagają budować mięśnie, normalizację stanu ogólnego i są w stanie poprawić sytuację. Jeśli brak miesiączki po to ustępuje, lekarz może przepisać leki hormonalne.

Leczenia wtórnego braku miesiączki

Zespół wtórnego braku miesiączki, które jest spowodowane przez stan anoreksją, wyeliminowany przez skorygowanie diety i poziomu aktywności fizycznej. Dość często w tej sytuacji, lekarz zaleca stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych sparing że ustabilizować hormony.

W policystycznych jajników uciekają się do operacji laparoskopowej do usuwania części chorobowych w połączeniu z jajnika leków hormonalnych normalizujące ciało reprodukcyjne kobiet.

Gdy giperprolaktenemii przepisanej podawanie leków zawierających agonistów dopaminy, które blokują wzrost wydzielania prolaktyny.

Po przeprowadzeniu powyższej metody eliminuje wtórny brak miesiączki. Opinie pacjentów, którzy przeszli kompleksowe badania i leczenie, mówić o skuteczności zabiegów profesjonalnych.

Tradycyjne zabiegi brak miesiączki

W medycynie alternatywnej, istnieje wiele przepisów, które są stuleci, aby pomóc kobietom uporać się z chorobą jako brak miesiączki. Popularnym leczenia, jednak należy przyjmować z ostrożnością. Jest to obowiązkowy egzamin i konsultacji z lekarzem. Po pierwsze, upewnij się, że brak miesiączki nie jest konsekwencją ciąży. Jest również bardzo ważnym punktem jest mieć uczulenie na składniki ziołowe, które jest również przeciwwskazaniem do wielu receptur tradycyjnej medycyny. Jeżeli lekarz nie jest przeciwko alergii i nie, można użyć jednego z następujących przepisów:

 • Korzenie Rhodioli w ilości 50 g rozdrobnionych i wlać 500 ml wódki (40%). Zaparzenia w ciemnym miejscu w szczelnie zamkniętym przez 15 dni. Weź nalewki potrzeba 10-20 kropli na łyżce wody trzy razy dziennie przed posiłkami przez trzy miesiące.
 • Kruszone szkło owoców kaliny w pół litra oliwy z oliwek i nalegać 10 dni. Po tym szczepem i pić na pusty żołądek, przed snem i dwie łyżki do trzech miesięcy.

 • Obniżyć posiekanej pietruszki 100g w 1,5 litra wody, gotowano przez 20 minut i wlewów 2 godziny. Uzyskany rosół jest konieczne do picia przez cały dzień, a więc w ciągu dwóch miesięcy. Po tym, kwota otrzymana przez rozwiązanie może być zmniejszona do pół litra, a nadal pić przez kolejne sześć miesięcy.
 • Almond – 20 sztuk, geranium liści – 20 sztuk, skórkę z cytryny – 2 szt, kwiaty głogu – 2 łyżki, proszek kamforowy – 1 g, waleriana nalewki – 1 łyżka, olejek miętowy – 20 kropli. Wszystkie składniki należy wymieszać i wziąć trzy razy dziennie przed posiłkami.
 • Przygotowanie mieszanki ziół: Amur aksamitu, pokrzywa, torebki pasterza, korzeń lukrecji, podjęte na 1 część i cztery części rdest. Wszystkie składniki powinny być mielone i wysuszonej. Dwie łyżki mieszaniny do napełniania litra wrzącej wody do wrzenia i gotować do trzeciego. Następnie trzeba zdjąć z ognia i zaparzać przez około godzinę pod maską. Następnie należy przecedzić i pić łyżkę w dwa tygodnie trzy razy dziennie.
 • Przygotowania bulionu z 500 g igieł sosnowych w dwóch litrach wody. W stanie wrzenia przez pół godziny, nalegają na 2 godziny. Następnie 100 g korzenia imbiru gotowano w 1 litrze wody w ciągu pół godziny i wlewów 40 minut. Przygotowanie kąpieli o temperaturze 38? C, wlać do niego dwa bulionu dodając jedną łyżeczkę tuja oleju. Wziąć kąpiel codziennie jest konieczne przez pół godzinnego okresu po 10 dniach.

Zapobieganie miesiączki

Kobiety zawsze pamiętać o zachowaniu ich zdrowia w dobrym stanie. Unikać back-łamanie fizyczny, psychiczny i emocjonalny stres, co, oczywiście, destrukcyjny wpływ na organizm. Ważne jest, aby utrzymać wagę na poziomie normy fizjologicznej, zapobiegając niedożywienia lub otyłości. Ciąża powinna być zaplanowana, przyjmujących środki antykoncepcyjne, jeśli to konieczne. Kiedy stres zalecany jest miękki kojące kąpiele ziołowe opłat,, nalewki. Ćwiczenia na siłowni sprawdzić z profesjonalnym trenerem i uniknąć przeciążenia. Czas przejść bazowego badania lekarskie w zakładzie opieki zdrowotnej dla wczesnego wykrywania i leczenia chorób.