574 Shares 7074 views

Co to jest zapalenie pęcherza moczowego u kobiet: Objawy i leczenie

Nazwa choroby pochodzi od greckiego słowa kystis, co w tłumaczeniu oznacza „pęcherz”. Zapalenie pęcherza – jest to proces zapalny pęcherza, i znajduje się w błonie śluzowej. Stała chęć iść do toalety, ból i pieczenie podczas oddawania moczu – To właśnie zapalenie pęcherza u kobiet. Ale dlaczego jest choroba najczęściej dotyka kobiecego ciała? Jak pozbyć się tej choroby?


Dlaczego kobiety są bardziej podatne na zapalenie pęcherza?

Choroba ta dotyka większość płci pięknej, ponieważ cewka moczowa u kobiet jest znacznie krótsza i szersza niż u mężczyzn. Z powodu tej konstrukcji, zakażenie prawie swobodnie wnikają do pęcherza. W większości przypadków, patogen jest Escherichia coli (80-90%). W innych przypadkach może to być spowodowane innymi członkami patogennych flory – .. Staphylococcus, Streptococcus, grzybów, itd. Patogeny zapalenie pęcherza normalnie występującymi w każdej osoby. trzeba pewne dodatkowe czynniki występowania zapalenia:

  • hipotermia;
  • przeziębienia ;
  • beri-beri;
  • Aktywne życie seksualne;
  • uszkodzenie powierzchni błony śluzowej pęcherza moczowego lub podrażnienia przez chemikalia.

Co to jest zapalenie pęcherza moczowego u kobiet: przyczyny

Choroba może wystąpić u kobiet w każdym wieku, ale najczęściej uderza młodego organizmu. Należy zachować ostrożność tak, że w upale zawsze obszar miednicy, nie można siedzieć na zimnej powierzchni. W dodatku, rozwój choroby może wpływać siedzący tryb życia i ostrych tłustych, różne procesy zapalne w organizmie. Brak snu, złe lub nieregularne posiłki, nieprzestrzeganie zasad higieny – wszystko to prowadzi do osłabienia organizmu i zmniejszyć swoje funkcje ochronne, które mogą wywołać stan zapalny.

Jakie są objawy zapalenia pęcherza moczowego u kobiet

Choroba może mieć dwie formy:

  • ostre zapalenie pęcherza – nagłe wystąpienie objawów zapalenia pęcherza;
  • przewlekłe zapalenie pęcherza – jej objawy nie są na tyle silne, że pojawia się z reguły w wyniku innej choroby.

Pierwsze objawy zapalenia pęcherza u kobiet – to częste oddawanie moczu i ból towarzyszący jej. Pomimo częste parcie na mocz, mocz wychodzi niewielką ilość i ma niejasną kolor może powodować krew. Ból odczuwany w regionie nadłonowego. W ostrej formy choroby może wystąpić, zawroty głowy, nudności, wymioty, wzrost temperatury ciała.

Co to jest zapalenie pęcherza moczowego u kobiet: leczenie choroby

Leczenie tej choroby może się rozpocząć dopiero wtedy, gdy ustawienie dokładnej diagnozy i zidentyfikowanych patogenów. Ważnym punktem w trakcie terapii jest stosowanie się: wykluczyć ostre, słone i tłustych potraw, pić więcej wody podczas obróbki powstrzymać się od seksu. Najczęściej zapalenie pęcherza mianowany przez leki, takie jak „Biseptol” i „Furagin”. Istnieją również przypadki, w których konieczne jest stosowanie antybiotyków. Można uniknąć tej choroby, wiedząc, że taki zapalenie pęcherza. U kobiet z prewencji tej choroby jest przestrzeganie zasad higieny, witamin, regularne i odpowiednie odżywianie. Aby uniknąć hipotermii i przeciążenia oraz podczas stosunku używać prezerwatyw.