404 Shares 3764 views

Dlaczego nie zacząć miesięcznie? Żołądek nie boli, nie zaczynaj miesięcznie, co robić? Dlaczego nie przychodzą co miesiąc?

Miesiączka – jeden z głównych naturalnych procesów w organizmie zdrowego dziewczyny lub kobiety. W przypadku jakichkolwiek awarii związanych z układem rozrodczym, należy traktować poważnie. Po tym wszystkim, powody tego mogą być najbardziej zróżnicowane: od ciąży do groźnych chorób. Jeśli opóźnienie powstaje pytanie dziewczyny natychmiast: „Dlaczego nie zacząć miesięcy?” Otrzymać odpowiedź na to pomoże Ci szczegółowy przegląd najpopularniejszych przyczyn łamania cyklu.


owłosienie

Dziewczynek miesiączka zwykle zaczyna c 12-14 lat i zbiega się z okresem dojrzewania, a dokładniej jest to główny wskaźnik. Ale hormony utworzone nieco później, dlatego mogą wystąpić opóźnienia. Często po pierwszych kobiet doświadczających miesiączki dlaczego długie okresy nie zaczynaj znowu. Jest to absolutnie normalne ustanowienie regularnego cyklu może trwać od jednego do dwóch lat. Więc nawet jeśli młoda dziewczyna przez miesiąc nie miała miesiączki, nie ma powodów do paniki. Jednakże, jeśli opóźnienie trwa dłużej niż sześć miesięcy, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, tak jak w przypadku nieznanego cyklu po dwóch latach. Czasem dojrzewania znacznie opóźniony, a dziewczęta tylko pierwsza miesiączka rozpocznie się 16-17 lat. Natychmiast nasuwa się pytanie: „Czy nie miesięczne zaczynają w ogóle?” Oczywiście, że nie, ale w tym przypadku matka dziewczyna powinna alarm, ponieważ może to być objawem groźnych chorób układu rozrodczego.

ciąża

Dlaczego nie przychodzą przez długi okres czasu? Odpowiedź na to pytanie może być jedną z najczęstszych przyczyn – ciąża. Po zapłodnieniu miesiączki jajko kończy się do narodzin dziecka, jak również ekscytujące część okresu laktacji. A dla niektórych może to potrwać 1-2 miesięcy, podczas gdy z drugiej strony co miesiąc aż do końca okresu laktacji (1-2 lata). Powodem tego – prolaktyna. To jest tak silny, że tłumi wszelkie inne żeńskich hormonów w organizmie. Jeśli dasz się karmienia piersią, cykl menstruacyjny powinien odbijać w ciągu 1,5-2 miesięcy.

Aborcji i poronień

W wyniku aborcji lub poronienia u kobiet istnieje silny hormon stresu. Również procedura aborcji chirurgicznie prowadzi do zakłócenia integralności błony śluzowej macicy, a także wszystko, co jest często towarzyszy ciężkiej utraty krwi. Dlatego też, nawet długa zwłoka w tym przypadku możliwe jest miesiączką.

Stres i depresja

Kobiety są bardzo wrażliwe na wstrząsy o charakterze psychicznym. Wszelkiego rodzaju kłótnie, konflikty z rówieśnikami lub przełożonych, a nawet sceny rodzinne mogą mieć wpływ na cykl menstruacyjny. Częste emocjonalne zawirowania doprowadzi prawdopodobnie do niewielkiego opóźnienia – nawet do kilku dni. Również miesięczna nie jest regularnie przejść do dziewcząt w wieku studenta. Konieczność łączenia pracy i nauki, przewlekły brak snu, zmęczenie, ciężkie egzaminy i doświadczeniem do oceny może niekorzystnie wpływać na cykl. Z tej listy nie powinny wykluczać dużo stresu. nie może to być miesiąc z powodu złamania lub uszkodzenia doświadczają nagłych lub śmierci bliskiej osoby? Oczywiście tak, ponieważ w stanie skrajnego stresu w organizmie obejmują mechanizmy ochronne, które mogą prowadzić do niewielkich zmian w cyklu. Wynika to z kobiecego aspektu, jak w trudnych warunkach krytycznych i charakter Kobieta ostrzega przed ewentualnym pojawieniem się potomstwa.

Zmiana klimatu

Przechodzenie do innego kraju, zwłaszcza na innym kontynencie, być przygotowane do zaburzeń miesiączkowania. Proces aklimatyzacji nie zawsze idzie gładko, tak często okresy może rozpocząć się przed terminem, lub odwrotnie, poczekać kilka tygodni. Warto też zwrócić uwagę na zmianę strefy czasowej. Twój zegar biologiczny zostanie przebudowany w nowych warunkach, które mogą prowadzić do zmian w cyklu. Pamiętaj, że do krajów tropikalnych, nie jest konieczne przez dłuższy czas na słońcu, może również powodować opóźnienia. To samo odnosi się do wizyt w solarium.

Nadmiar lub niedobór masy

Nie jesteś w ciąży, nie mają żadnych chorób ginekologicznych, nie jest podatne na stres i niepokój, i zastanowić się całkiem zdrowa kobieta. Więc dlaczego nie zacząć miesięcznie? Może powinniśmy zwrócić uwagę na problemy wagi. Ponadto cykl menstruacyjny kontenerowego mogą występować zarówno otyłości lub nadmiernego chudości. Krytyczne nadwaga może prowadzić do nieprawidłowego działania układu rozrodczego, jak masa tłuszczowa będzie wywierać presję na najważniejszych organów. W każdym przypadku, jeśli wzrost występują niedowagę, okresy mogą zupełnie przestać. Wynika to z faktu, że organizm zaczyna mechanizm samoobrony, wszystkie procesy będą przeznaczone do utrzymywania podtrzymywania życia.

Dieta i Odchudzanie

W wyścigu o idealnej figurze kobiety gotowi iść nawet do najbardziej ekstremalnych środków, a często torturować siebie głodową. Należy jednak pamiętać, że gwałtowny spadek liczby kalorii do organizmu mogą prowadzić do znacznych opóźnień, tak jak w tym przypadku, znajduje się funkcję ochronną , Zatem ciało zadecyduje, że był w gorszej sytuacji, a wszystkie siły skierować do „ochrony” energii. W rezultacie działa na układ rozrodczy zatrzymuje czas. Nawet jeśli zdecydujesz się schudnąć za pomocą diety, trzeba zrobić to dobrze. Należy dokładnie przestrzegać diety, unikać ostrego niedoboru jednego z BZHU linki. Ostry wadą jako nadmiar jednego ze składników nie tylko prowadzić do problemów z przewodu pokarmowego, a także zakłóca regularność miesiączek.

nadmierne ćwiczenia

Uważa, że sport nie szkodzi nikomu, ale nie narażać siebie zbyt dużo presji, jak uruchomić ryzyko zakłócenia cyklu miesiączkowego. Opóźnienia występują często u kobiet, którzy są zaangażowani w ciężkiej pracy fizycznej lub wykonujących pracę człowieka.

hormonalne środki antykoncepcyjne

Czasami kobiety uciekają się do antykoncepcji. W ten sposób mogą one pomóc w wielu hormonów pigułki. Ale konieczne jest, aby zrozumieć, że ich stosowanie często prowadzi do opóźnienia w dłuższej perspektywie. Jest to również naruszenie może nastąpić, jeśli jesteś już dawno zostały wykorzystane środki antykoncepcyjne, a następnie zdecydował się przerwać odbiór planowania ciąży. Ciało chwilowo przestaje działać w pierwszym systemie, jak długoterminowego hormonów podporządkowanych pochodzące z zewnątrz. Zjawisko to nazywane jest „gipertormozheniem jajniki”. Kobieta w czasie przestaje dojrzałe jajo, więc dlaczego nie zacząć miesiączkować. Ale po 2, 3 w rzadkim przypadku cyklu wszystko wraca do normy.

zatrucie

Żołądek nie boli, nie zaczynaj miesięcznie, co jest tego powodem? Odpowiedź może być ukrywanie w silnym zatruciu. Jeśli praca kobiety jest związane z niebezpiecznych branżach, gdzie jest on wystawiony na działanie chemicznych lub radioaktywnych, w przyszłości może to prowadzić do problemów z cyklem miesiączkowym. Nie zapominaj także, że kobiece ciało bardzo negatywnie reaguje na palenie, a także zażywanie narkotyków i alkoholu. Długotrwałe narażenie na tych odczynników nie może prowadzić tylko do krótkich opóźnień, ale także do niepłodności.

leki

Bardzo wiele na kobiety cyklu miesiączkowego jest pod wpływem różnych leków. Jeśli jesteś zbyt lubiący stosowania anaboliczne i przeciwbólowych, należy być przygotowanym na powtarzające się opóźnienia. Nie jest konieczne, często uciekają się do leczenia zaburzeń psychicznych z lekami przeciwdepresyjnymi. Można również mieć niekorzystny wpływ na regularność cyklu. Lepiej jest dać pierwszeństwo środków ludowej i kojących ziół leczniczych. Często, wiele chorób ma być leczone antybiotykami, które nie tylko niekorzystnie wpływają użyteczne mikroflorę pochwy, lecz również prowadzić do gwałtownego obniżenia całkowitych poziomów hormonów. Dlatego przez długi czas nie przychodzą po miesiącu poważnego przeziębienia, chorób żołądka i pęcherza moczowego.

zaburzenia czynności jajników

Dlaczego nie zacząć miesięcznie przez ponad tydzień? Jeśli zastanawialiście się to pytanie, w przypadku wykluczenia ciąży powinny skonsultować się z ginekologiem i zbadać jajniki. Najczęstszym powodem jest hipotermia miednicy zakłócenie w tarczycy i innych problemów i usterek w organizmie. W każdym przypadku należy odwiedzić lekarza, aby zrobić badania laboratoryjnego krwi, odwiedzić endokrynologa i poddać USG macicy i jajników.

chorób ginekologicznych

Najczęstszą przyczyną są różne opóźnienia chorób ginekologicznych. Stan zapalny układu rozrodczego może niekorzystnie wpływać i zakłócają cykl jajnikowy (na przykład, choroby szyjki macicy, mięśniaki, błony śluzowej macicy, torbiele, gruczolistość i procesów nowotworowych w układzie moczowo-płciowym). Objawy tych chorób mogą być wszystkie rodzaje ciągnięcie i szwami, nietypowym izolacji i nieprawidłowości miesiączkowania. W takim przypadku należy zasięgnąć porady wykwalifikowanego lekarza lub porady specjalisty.

klimakterium

Przez długi czas, żołądek nie boli, okresy nie zaczynaj od dłuższego czasu? Co się stało? Być może właśnie nadchodzi punkt kulminacyjny. U kobiet po czterdzieści rozpoczyna stopniowe wymieranie funkcji rozrodczych. Silne regulacji hormonalnej prowadzić do zakończenia czynności jajnika i cykl może być bardzo nieregularny. Po przekroczeniu progu wieku rozrodczym miesiączki może całkowicie zatrzymać. Jednak u niektórych kobiet, może się zdarzyć w ciągu 45 lat, podczas gdy inni – daleko poza 60.