214 Shares 8250 views

Klocek hamulcowy: urządzenie i charakterystyka

Często na stacjach i węzłach kolejowych jest niezbędne do sortowania samochodów. Samochody poruszać za pomocą lokomotywy elektrycznej lub wysokoprężnym. Czasami, aby przyspieszyć wagon nie doprowadza do fotela i pchnął po wycięciu. W ten sposób, pojazd rolki niezależnie. Go zatrzymać, gdzie chcesz, aby zapobiec lub cios spokojnie stojąco, konieczne jest, aby utrzymać samochód. W tym celu, klocka hamulcowego. W przygotowywaniu kompozycji wagonów kolejowych węzłów jest zamontowane na pochyłej części jest wciśnięty lub za pomocą lokomotywy. Następnie samochody pojedynczo lub w grupach, aby ustawić żądaną ścieżkę.

Aby zainstalować to urządzenie, należy użyć specjalnego urządzenia. To tak zwane wtyczki. Można go używać jak najwięcej, aby bezpiecznie wykonywać pracę na hamowaniu odczepić ciężarówki. Aby wyjąć klocek hamulcowy z koła muszą również widelca.

Nie wystawiać przedmiot do dowolnego obciążenia mechaniczne. Tak, to nie zaleca się zainstalowanie klin koła z młotkiem sankach. Przy użyciu specjalnego widelca zainstalować konieczne jest jedynie, gdy kompozycja lub samochody całkowicie zatrzymany.

Hamulec przewóz buta: operacja

Zasada działania tego urządzenia jest zastąpienie tarcie toczne samochodu od tarcia ślizgowego. Zjawisko to nazywane jest płoza kolejowych.

Długość poślizgu zależy od wielu różnych czynników. Na przykład, w jaki sposób wygładzić powierzchnię szyny i buta. Masa krytyczna, wagony, a także obciążenie osi wagonu. Jeszcze trzeba wziąć pod uwagę szybkość, z jaką pojazd kolejowy jest zawarty w klocka hamulcowego. Jest to również warunki pogodowe.

Jak zainstalować buta?

Aby to zrobić, istnieją dwa sposoby. Profesjonalne kolejowe rozróżnić metody ręczne i zmechanizowane.

Gdy para kół karetki oprze głowę buta, a następnie przesuwa się wzdłuż szyn, opór ruchu wzrasta. prędkość ruchu jest powolny lub wagonu. Można umieścić urządzenie na poręczy lub za pomocą widelca.

W celu wyeliminowania wypadków, szczególnie podczas pracy przy dużej prędkości, kolej wykorzystywane zmechanizowany hamulec buta. różni się od konwencjonalnego jest to, że montaż i demontaż odbywa się z użyciem różnego rodzaju urządzeń napędzanych mechanicznie lub elektrycznie. Ten napęd, gdyż były zbliżającym buta na drodze, gdy kompozycja będzie miała miejsce. Aby to zrobić, należy użyć kabla.

Hamowania wagonów z centralnego punktu

Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów hamowania. Kiedyś buty, które mogą poruszać się w specjalnych rowach. Zgodnie z prowadnicą za pomocą ruchów przewody butów po przeciwnej stronie ruchu karetki. Butów wykonuje hamowania kół i zestawów przy użyciu tych samych kół przypisanych do swojej pierwotnej pozycji.

Czasami takie sterowanie mechaniczne buty mogą być wykonywane za pomocą pedałów.

Tutaj, zanim zaczniesz zwalniać, to jest automatycznie przesunąć do przodu, aby odczepić. Gdy naedet samochód na pedał, silnik ruszy buta w kierunku, w którym samochód jest w ruchu. Szybkość, z jaką klocek hamulcowy zatrzyma samochód, jest proporcjonalna do prędkości, z jaką on przeniesiony w czasie spotkania.

rodzaje obuwia

Urządzenia te różnią się tym, że są instalowane i usuwane. Odróżnienia urządzeń ręcznych i mechanicznych.

Na przykład, system mechaniczny charakteryzuje się tym, że instalacja lub usunięcie z nich jest przeprowadzana tylko za pomocą specjalnych mechanizmów. Takie buty z kolei podzielone na gniazdo i nevreznye.

Można jeszcze zauważyć, zresetowanie szczęki hamulcowej. Jest to specjalny rodzaj urządzeń, które mają na celu przewrócenie składu, gdy nieuprawnione poruszający.

Funkcje buty

Buty do usunięcia kół, wyposażonych w napęd ręczny, wykonać więcej funkcji bezpieczeństwa. Takie urządzenia są przeznaczone do resetowania siłą pociągu z koleją. Są one używane tam gdzie to możliwe różne wypadki.

Najechaniem element jest zamontowany tylko po kropce. Do mocowania szczęk hamulcowych podczas hamowania nie jest spowodowane iskry, adaptacje są wykonane z aluminium lub stopów mosiądzu.

Nakatochny element wylewa stopów stalowych.

Buty są w lewo i prawo.