222 Shares 5271 views

Giant World Car

Obecny czas – to epoka maszyn i mechanizmów. Aby pomóc człowiekowi przyjść do samochodu, pomagają w takich przypadkach jak podnośnikowych, transport, transportu, i tak dalej. D.

Wiele lat temu, jako doradców do dostarczenia ciężkich ładunków stosowane zwierzętom .. Konie, byki, bawoły, słonie, wielbłądy, itd Wraz z rozwojem technik i technologii w celu dostosowania się do ludzkości przez siły wody, pary, elektryczności. Ludzkość wynalazła i stworzyła ogromny mechanizmów i maszyn, które wykonują ciężką i czasami niebezpieczną pracę.

Ten artykuł będzie mówić o gigantycznej maszynie świata. Te, które człowiek wynalazł działań inżynieryjnych cały czas i pomysły. Przedstawiciele różnych krajach będą ogłaszane. Maszyny będą malowane nie jest oceniane, ale tylko przedstawiony. Jednak postęp można zauważyć, że większość z tych gigantycznych maszyn przeznaczonych do pracy w przedsiębiorstwach górniczych.

Bagger 288 koparka

Koparka nazwie Bagger 288 powstała w Niemczech. Koparka z serii „Giant Maszyn” w wysokości do około 90 metrów, o długości 200 metrów i wadze 30,5 ton. Bagger 288 rozpoznaje największą maszynę naziemnej. Przekracza największych przewoźników na torach, które przenoszą pociski.

Samochód-wywrotka Liebherr T 282B

Do transportu ziemi, która jest pobierana z maszyn górniczych ziem, które są porównywalne wielkością do koparki Bagger 288, odpowiednie wysypisko. Większość samochodów, które są stosowane w górnictwie, są wyróżnikiem – ogromny rozmiar.

Ponieważ artykule mówimy o gigantycznej maszynie, nie wspominając samochodowy Liebherr T 282B. Oto wymiary:

  • Długość – 15,3 m;
  • wysokość 7.84 m, co jest porównywalne z dwupiętrowego budynku;
  • Szerokość maszyny od 9,52 m.

A wszystko to o wadze 252 ton. maszyny do podnoszenia – około 363 ton ładunku, gdy moc silnika 3650 KM.

Caterpillar 797V

Podobnie jak w innych gigantycznych maszyn, model ten jest również wykorzystywany w zastosowaniach górniczych. Caterpillar 797V jest drugim na służbie. Wozidła zostały wykorzystane w kamieniołomach na wydobycie żelaza, węgla, miedzi i złota. Przedsiębiorcy już dawno zorientowali się, że taniej jest mieć ogromne wysypisko, niż flotą samochodów ciężarowych.

tytan

Gigantyczne maszyny są zróżnicowane, a co mówi ten artykuł. Teraz mówimy o samochody ciężarowe pod nazwą Terex 33-19 «» Titan, przeznaczone do stosowania w kopalniach i kamieniołomach. Wywrotka wyprodukowany w jednym egzemplarzu, w 1974 roku, maszyna ma udźwig 350 ton ładunku. Do tej pory, maszyna jest eksponatem w muzeum.

Samochód krajowy BelAZ

Mówiąc o najbardziej gigantycznych maszyn, nie wspominając o rozwoju krajowych – BELAZ-75710. Ten rodzaj transportu został obsługujących w kamieniołomach i kopalniach węgla kamiennego. Masa pojazdu wynosi 450 ton ładunków. Objętość zbiornika paliwa 5600 litrów.

„Mamut” LTM

Niemieccy eksperci poprawił sytuacji z lekkich dźwigów samochodowych i opracowała prawdziwy olbrzym, którego nazwa – Żuraw „Mammoth LTM”.

Dziś jest to największy dźwig w świecie na skręcić koła. udźwigu 1200 ton o wysokości podnoszenia 180 metrów. Konfigurowanie i przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad maszyna trwa około ośmiu godzin czasu pracy.

Spychacz D575A-3SD

Jedną z największych wśród buldożery na świecie to samochód zaprojektowany i wyprodukowany w Japonii. Ta maszyna ma imponujące wymiary:

  • Wysokość – 4.9 m;
  • długość – 12,5 m $
  • Szerokość – 7,5 m.

W tym przypadku ciężar spychacz jest 152.6 ton – jest równa wadze trzech nowoczesnych czołgów.

Wojskowych gigantów samochodowych

W 2015 roku Chiny odbył się pierwszy 24-godzinny lot ogromnego sterowca o nazwie Yuanmeng, która ma następujące wymiary:

  • Długość – 75 metrów;
  • wysokość – 22 metrów.

Jego wymiary są dość skorelowane o pojemności 18 tysięcy metrów sześciennych. Sterowiec wzrosła do wysokości dwudziestu kilometrów do przetestowania systemów sterujących i silników.

Zastosowanie nowoczesnych technologii w budownictwie maszynowym (energii słonecznej i nowoczesnej elektroniki) pozwoliło zapewnić rezerwę mocy sześciu miesięcy lub więcej ładowności, która jest od pięciu do siedmiu ton.

Naukowcy z Chińskiej Akademii Nauk zwrócił uwagę, że sterowce (Blimps) nadają się do dłuższego czasu na lot na wysokościach od 20 do 100 kilometrów nad poziomem morza.

Wysokość ta oznacza, że sterowiec będzie znajdować się w polu widzenia o powierzchni ponad 100 tysięcy mil kwadratowych. Sterowiec jest wyposażony w radar, który pozwala mu uchwycić rozległe terytorium. Z kolei ten sens dodatkowy czas wykrycia zagrożeń, takich jak rakiet lub bezzałogowych statków powietrznych, aby uniknąć śmiertelnego losu, umożliwiając w ten sposób oddziały są bardziej prawdopodobne, aby wykryć i zniszczyć zagrożenia. Sterowiec mogą być klasyfikowane jako „gigantyczny maszyny bojowej”.