153 Shares 9891 views

Jak rozpoznać raka piersi we wczesnym stadium?

rak piersi – jest niekontrolowany wzrost komórek w gruczołach sutkowych. Obszar dotknięty jest powiększony i może rozprzestrzeniać się do innych narządów. Z powodu raka umiera wiele osób, więc kobiety po prostu trzeba wiedzieć, jak rozpoznać raka piersi na początku choroby. Jest on wymieniony jako najbardziej niebezpieczne z powodu wysokiej śmiertelności.

Kiedy należy rozpocząć badanie?

Rak rozwija się ze względu na mutacje w genach odpowiedzialnych za ograniczenie niekontrolowanej proliferacji komórek. Do grupy ryzyka należą onkologicznych wiele czynników. Aby wiedzieć, jak rozpoznać raka piersi, najpierw trzeba poruszać, kiedy trzeba zacząć być ekranowane.

Należy okresowo zrobić (nawet przy braku objawów) kobiet, jeśli rodzice są (lub mają) rak. W tym przypadku ryzyko przeniesienia chorób dziedzicznych wzrasta do 25 procent. Do monitorowania stanu zdrowia kobiet należy również:

 • nawet porodzie;
 • starsze niż 50 lat;
 • jeśli pierwsza dostawa miała miejsce po 30 latach za granicą;
 • aborcja;
 • ZRZEKA karmienia piersią;
 • były przyjmujących środki antykoncepcyjne na bazie hormonów przez długi czas;
 • cierpiał piersi, uraz klatki piersiowej, jej sińce;
 • Po przechłodzeniu łojowych;
 • z wczesnego okresu dojrzewania;
 • o chorób wewnątrzwydzielniczych;
 • poddawanych radioterapii;
 • nadużywanie alkoholu;
 • palenie;
 • mieszka w obszarach radioaktywnych;
 • Jesteśmy często poddawane stresowi.

Pierwsze długoterminowe objawy raka

Jak rozpoznać raka piersi u kobiet? Pierwsze objawy są wykrywane we wczesnym stadium jest trudne. Podczas wykrywania czuł mały guz lity. Pachowych węzłów chłonnych zwiększona. Ból w klatce piersiowej. Kobieta czuje się ogólne osłabienie.

Wykrycie raka we wczesnych stadiach

Jak rozpoznać raka piersi we wczesnym stadium? W pierwszym etapie objawów chorobowych, praktycznie nieobecne od guza jest mniejszy niż 2 cm średnicy. Na tym etapie jeszcze przerzutów i kiełkowanie komórek w tkance. Ale „pierwszy znak” raka może być dokuczliwy ból pod pachami. Wnęki te pojawiają się obrzęk. piersi pacjent staje się bardziej wrażliwa.

Jednym z pierwszych objawów raka piersi są kompresji. Po zdiagnozowano nowotwór. Zacznij absolutorium z sutka. Proces ten jest niezależny od cyklu miesiączkowego. Ucieczce cieczy może być przejrzyste, krwawy, żółto-zielony. często pojawia się ona w postaci ropą.

Wraz z rozwojem raka zwiększa intensywność zrzutów. To wymaga specjalnej instalacji. Są to bóle gruczołów sutkowych. Na piersi zaczynają tworzyć małe rany, przekształcając dużych owrzodzeń. Proces ten można zaobserwować nie tylko na smoczek, ale także wokół biustu.

To zmienia wygląd. W miejsce skóry uszczelniającego może uzyskać inny odcień – od żółtego do ciemno-czerwonej. Obszar dotknięty zaczyna się odklejać. Wśród objawów raka zauważyć, a pojawienie się małe dołeczki pomarszczoną skórę w postaci „skórki pomarańczowej”.

Zarysy piersi zaczynają się zmieniać. Można obrzęk, a więc przedłużony. D. Rak charakteryzuje wciągania smoczka. Jeżeli jest ona większa zanurzone, a następnie zwiększa się nowotworu.

mammografia

Jak rozpoznać raka piersi u kobiet (fot metody jest w tym artykule) mammografii? Metoda ta jest dobrze objawia nowotworów. Metoda ta jest jednym z kluczem do określenia choroby wcześnie. Rutynowe kontrole powinny być przeprowadzane raz w roku. Badanie przeprowadzono w okresie od 5 do 9 dnia miesiączki. W tym czasie, hormonalne efekty na piersi objawia najmniej.

Mammologisty – to skanowanie rentgenowskie klatki piersiowej. W początkowym stadium choroby w cieniu uszczelniającej pojawia tkanki. Obraz ukazuje guza przed manifestacji pierwszych objawów. Mammografia nie odbywa się tylko w czasie ciąży i laktacji.

badanie USG

Jak rozpoznać raka piersi u kobiet? Początkowo ból, stwardnienie lub dyskomfort powinny skonsultować się z lekarzem. Może on wyznaczyć ultradźwięków diagnostycznych. Jest ona przeprowadzana po odkryciu na zdjęciu rentgenowskim jakichkolwiek odchyleń od normy. Ale może to być torbiel, a nie nowotwór.

Jego struktura, obecność wnęki, rozszerzanie to określono za pomocą ultradźwięków diagnostycznych. Jednocześnie wyświetlić stan węzłów chłonnych. Rezultatem jest dokładny obraz zmian. Idealnym okresem dla Stanów Zjednoczonych – natychmiast po zakończeniu miesiączki.

markery nowotworowe

Jak rozpoznać raka piersi w badaniu krwi? Aby określić, złośliwy nowotwór pochodzi markerów nowotworowych. W początkowej fazie choroby ujawnia antygen CA15-3. W 20 procent początkowych stadiach tego znaku zwiększa raka.

Ten znak jest używany do określenia pierwotnego raka. Wartość normalnie powinny odpowiadać do 27 U / ml. Raka antygen CA 27-29 ma niską wrażliwość i może rosnąć wraz z zapaleniem płuc, cysty i tym podobne. D.

W związku z tym, obecność onkologii stwierdzenia rzadkości. Antygen CEA jest wartością normalną 5 ng / ml. Zwiększenie to poziom 10 ng / ml wskazuje na obecność nowotworu. markery nowotworowe są przypisane oprócz kompleksowego badania. Jeżeli guz zostanie wykryte wizualnie antygeny nie są wskaźniki bezwzględnych.

tomografia

Jak rozpoznać raka piersi u kobiet? Objawy choroby – pojawienie się guzów, uszczelki, bólu, itp Aby potwierdzić lub obalić diagnoza przeprowadzana jest obrazowanie piersi … Technika ta pokazuje wyraźny obraz guza, który jest wyraźnie widoczny naciek dotkniętych komórek do innych narządów lub brak spójności z nimi. Jeśli potwierdza obecność nowotworu złośliwego, jego poziom jest ustalony.

biopsja

Jak rozpoznać raka piersi za pomocą biopsji? Pojawienie się nowych wzrostów nie ma dowodów na raka. Guz może być łagodne. W celu ustalenia, czy guz nie jest złośliwy, więcej badań jest wykonywana za pomocą biopsji.

W trakcie zabiegu, za pomocą specjalnego urządzenia, jest przeprowadzany w drobnych komórek nowotworowych igły ogrodzenia. Następnie przeprowadzono badanie mikroskopowe. Ta metoda jest najbardziej dokładne wykrycie raka, pomaga określić nie tylko rodzaj zamknięciem, ale także leczenie głośności przygotowaniu.

Dzięki badaniach immunohistochemicznych ustalono zależność proliferacji poziomu hormonów nowotworowych. Jednocześnie określona reaktywności komórek rakowych do niektórych leków.

samobadanie

Jak wykryć raka piersi na własną rękę? W menopauzy piersi badane w ciągu 7-10 dni od początku wyładowania, ale w momencie, gdy obserwuje się obrzęk lub ból. W nieregularnych cykli miesiączkowych lub ich braku robi badanie piersi powinny być przeprowadzane w okresach miesięcznych.

Samostanowienie raka zaczyna się zwiedzanie biustonosz w miejscu kontaktu z sutkami. Nie powinno być wyładowanie lub miejsca ich pokazywanie. Ponadto, otoczka jest sprawdzane pod kątem obecności zaczerwienienie, złuszczanie lub owrzodzenia. Wszystkie te objawy nie powinno być.

Potem rozgląda się brodawki. To nie powinno być sporządzone w klatce piersiowej. Ostatnio badane oddzielnie na obecność zmian wizualnych. Aby to zrobić, kobieta stoi przed lustrem i pociągnąć w górę ręce. Zbadany obszar pod pachą i kształt piersi na obecność nierówności, dziur lub asymetrii. Kolor skóry nie powinny zawierać nietypowe kolory lub korkoobraznyh witryn.

Pierwsze objawy raka są określone w pozycji leżącej. Kobieta kładzie się na plecach i stawia pod jednym ostrzem rolkowym. Czuje piersi na tej samej stronie w okrągłej podkładki ruchu dwóch palców na obecności jakiegokolwiek uszczelnienia. Następnie wałek jest przesunięta na drugą stronę, a procedura powtarzana.

Zidentyfikować guza najprostszy, stojąc pod prysznicem. Mydło palcami gdy uczucie szybko znaleźć foki, które nie powinny być w zasadzie. Jeśli okaże się którykolwiek z objawów pilnej potrzebie, aby zobaczyć się z lekarzem dla pełnego zbadania powyższych.

Wykrywanie zmian, wydzielina z sutków lub plomb – nie zdanie. Bez pełnego badania, USG, biopsja i tak dalej. D. Dokładna diagnoza nie będzie można umieścić nawet do lekarza, mimo obecności guzków lub guzów. Mogą być łagodne.

Po wykryciu objawów czasu leczenia raka jest przepisywany, który w większości przypadków jest udany. Współczesna medycyna jest w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się zainfekowanych komórek, aby zatrzymać onkologii na samym początku, a tym samym zapobiegania amputacji piersi.