621 Shares 6312 views

Zapalenie nerwów – to … zapalenie nerwów: objawy, leczenie, diagnostyka, przyczyny, konsekwencje

Wielu zapewne słyszał o tej podstępnej choroby, takie jak zapalenie nerwu wzrokowego. Co to jest? Jakie są objawy choroby? Jak leczyć wzrokowego? Kwestia ta zostanie omówiona w artykule.

cecha

Wzrokowego – choroba, zawierającą kompleks zmiany struktury tkanek nerwowych i o charakterze zapalnym. Choroba dotyczy wszystkich części zagrożonym obszarze zakończeń nerwowych, w tym zmiany w normalnym funkcjonowaniu korzeni nerwowych, więzadeł i splotu.

Wzrokowego – choroba, która charakteryzuje się zmniejszeniem czułości zakończeń nerwowych, obecność bólu. Nie mogą być również utrata ciał funkcji motorycznych. W ostrej formie, to może udać się do obszarów dotkniętych paraliż ciała.

rodzaje zapalenia nerwu

Region szkodliwy wpływ neurytów dzieli się na:

 • Mononeuropatia zaburzyć pojedynczy nerw lub część pozbawiają zdolności danego obszaru wykonywać funkcje w OUN i impulsów sygnalizacji.
 • Zapalenie wielonerwowe unieruchomiony parę zakończeń nerwowych lub łańcuchów i zwykle cechuje dłuższy przebieg choroby.

Przyczyny zapalenia nerwu

Dlaczego jest zapalenie nerwu wzrokowego? Przyczyny tej choroby są zewnętrzne lub wewnętrzne.

zapalenie nerwu zewnętrzne spowodowane przez:

 • Ekspozycja na różnych toksycznych i toksycznych substancji (tlenek węgla, związki fosforu, arsenu zawierających substancję i rtęci). Wśród nich: żywność, leki i choroby wywołane przez ekspozycję na szkodliwe nawyki.
 • Szczypanie lub kompresji nerwu lub ruchomości stawów w organizmie podczas ekspozycji chirurgicznej. W oddzielnej grupie wydzielonych choroby neurodegeneracyjne powodowane przez przepukliny dysków między kręgami lub kości małych rozmiarach lub fragmentów mięśni współdziałających z uszkodzeniem nerwów.
 • Naruszenie inny charakter lub skutkiem traumatycznych.

Przyczyny sobie wewnętrzny charakter:

 • Jako przyczynę choroby mogą dietę opartą na ograniczeniu spożycia niezbędnych połączeń lub grup składników odżywczych.
 • Zapalenie potylicznej, twarzy, trójdzielnego mózgu, związane z hipotermii ogólnym lub lokalnym charakterem.
 • Procesy zapalne wywołane predyspozycją genetyczną.
 • Powikłania natury zakaźnej chorób, takich jak odra, grypa, opryszczka, malarii.
 • Otyłość, zespół metaboliczny.
 • Reumatyzm.
 • Naruszenie gruczołów dokrewnych i tarczycy.
 • Ekspozycja na alergeny.
 • Ciąża.

Zapalenie nerwu – choroba, która może być spowodowana przez ekspozycję na:

 • wirusy, przenikające do organizmu z pokonania zakażenia wirusowe, takie jak grypa i opryszczka;
 • bakterie obecne w organizmie choroby ucha środkowego, zapalenie migdałków, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie oskrzeli.

Objawy zapalenia nerwów:

Jako zewnętrzny przejaw objawów zapalenia nerwu mają zmniejszyć czułość stron nerwowych i zaburzeń aktywności układu mięśniowo-szkieletowego w obszarach dotkniętych chorobą, a także mrowienie lub drętwienie nich. Określenie zmian troficznych może zwiększyć kruchość paznokci, wypadanie włosów, spadek w warstwie skóry właściwej i występowaniu suchej efekt skóry, występowanie obrzęku i charakterystycznych miejsc niebieskawym odcieniu.

Jednak jednoznacznie zidentyfikować chorobę przez objawów nie może być, ponieważ mogą one być spowodowane przez innych powodów. Tak często w diagnostyce tej choroby konieczne jest przeprowadzenie odrębnego studium narządu.

Można zauważyć gołym okiem tego, czy na zapalenie nerwu? Zdjęcia w artykule pokazują nam, że objawy w większości przypadków, nie. Wszystkie objawy zarazy osobę wewnątrz. Ale istnieją pewne wyjątki, które omówimy później.

Charakterystyka objawów w różnych narządach

Kiedy nerw słuchowy zapalenie nerwu wystąpić utrata słuchu i skutki hałasu w dotkniętych chorobą ucha. Ponieważ choroba może być spowodowana stosowaniem antybiotyków, działanie czynników rakotwórczych i toksycznych substancji, a także być wynikiem choroby o charakterze zakaźnym, konieczność wnikliwej analizy historii choroby. Jeżeli odmiana choroby możliwe zaburzenia układu przedsionkowego powodu zniszczenia nerwu, który przesyła sygnał z jego mózgu.

Zapalenie nerwu wzrokowego wyrażone w zaburzeniach funkcji widzenia różnych stopniach odchylenia wynikającego z procesów zapalnych układu nerwowego. Choroba może być wyrażone przez zwężenie pola widzenia lub częściowej utraty ostrości widzenia.

Zapalenie nerwu kulszowego obszar jest wyrażona w redukcji funkcji ruchomego stopy i palce, złożoności wykonania zakrętu kolana. Choroba skóry, jest sucha i ochłodzono, a długotrwałe Przebieg choroby może niebieskawe zabarwienie i skorupie.

Gdy choroba nerwu łokciowego naruszenie funkcji motorycznych przejawia się w zasadzie przy braku ruchu małego palca, gdy próbuje zbudować rękę pięści.

Porażka nerwu promieniowego często występuje wskutek ściśnięcia, przez długi okres użytkowania kulami lub z powodu komplikacji związanych z ciążą chorób zakaźnych. Przejawia się to w upośledzoną zdolnością do zagięcia / wyprostu ramion, dłoni, przedramienia lub odrzuceniu kciuka.

W przypadku choroby nerwów obszaru barkowego charakterystyczne objawy są ograniczenia amplitudy ruchu, ograniczenie sił, bóle mięśni, mając wyraźne zmiany wrażliwości skóry.

Choroba nerwu twarzowego wyrażona jest w możliwość sterowania o naruszenie przepisów reakcji twarzy, zmarszczek na czole przez obszar zapalnym, zakłócenia funkcji twarzy, naruszenia zdolności do kontrolowania mięśni jamy ustnej i oczu. Gdy choroba zaburzenia charakterystyczny smak, nadmierne łzawienie lub efektu suchości oczu. Często choroba jest spowodowana przez połączenie etapów infekcji wirusowej i miejscowego lub ogólnoustrojowego hipotermii.

Affliction obszar splotu słonecznego charakteryzuje się bólem, rozprzestrzenia się na powierzchni żołądka, z naruszeniem krześle, nudności, wymioty, wzdęcia z uczuciem dreszcze i skurcz naczyń.

Pokonać nerw udowej objawia komplikacje dla nóg w stawie kolanowym i ogólnego spadku dolnej części uda i wrażliwości na powierzchni znajdującej się w przód i w kości piszczelowej.

Zapalenie nerwu: Diagnosis

Istotą diagnozy jest dokładny Ustanowienie istniejących objawów oraz stosowanie technicznych środków narządów zniszczenie konkretnego typu choroby. W trakcie badania neurolog pacjenta mogą być wykonywane w celu wykrycia naruszeń funkcji motorycznych, który jest praktykowany przeprowadzania testów funkcjonalnych. Istotą ich działania jest próba skorzystania z pacjentem, aby wykluczyć lub potwierdzić nieodłączne w tego typu zapalenia nerwu z niszczącymi skutkami.

Jeśli podejrzewasz, że początkowa diagnoza choroby wzrokowego jest analiza objawów uszkodzenia z dalszego kierunku prowadzenia electroneurogram. Badania tego sposobu pozwala na określenie zakresu i głębokość komórek nerwowych, w celu identyfikacji potencjalnych możliwości dalszego przebiegu choroby, oraz sposoby leczenia. Dla dokładniejszego określenia diagnozy z wykorzystaniem technik współczesnej medycyny, w oparciu o elektrycznym przewodzeniu łańcuchów nerwowych.

leczenie

Jak leczyć wzrokowego? Przed terapia jest konieczna, aby przejść pełne badanie w celu wykrycia złożonych przyczyn, które wpłynęły na rozwój choroby. Na tym etapie oceniać i wyeliminować wszystkie czynniki i ryzyka, które mogą spowodować komplikacje w trakcie wykonywania operacji terapeutyczne. Skuteczność leczenia zależy przede wszystkim od wieku pacjenta. Młodszy pacjent, tym szybsze i bardziej efektywne jest leczony nerwów. Jeśli terminowo przeprowadzone przy użyciu skomplikowanych metod – będzie to zapobiec procesy destrukcyjne w uszkodzonym nerwie.

Charakter choroby i jej obróbki

Zapalenie nerwu – choroba, która może mieć różny charakter. Leczenie będzie również inna. Po pierwsze, trzeba dokładnej diagnozy i po leczeniu jest przepisywany nerwów. Preparaty muszą być podejmowane wyłącznie na podstawie zlecenia lekarza. Samoleczenie może tylko pogorszyć sytuację.

Leczenie zapalenia nerwu:

 • mający pochodzenia bakteryjnego, jest stosowanie sulfonamidów i antybiotyków;
 • mają charakter wirusowych, znamienny tym, że wykorzystanie „interferon” i „” gamma-globuliny ;
 • urazowe charakter w ostrej fazie unieruchomienia wpływa narządu, środki przeciwbólowe i rodzaj stosowania przeciwzapalne, witaminy z grupy B i dalszego użycia po kilku tygodniach biogennych pobudzających;
 • mające charakter naczyń polega na stosowaniu leków, które zwiększają naczyń krwionośnych, takie jak „Eufillin” „” „komplamin papawerynę”;
 • mający zespół cieśni odbywa się za pomocą miejscowego podawania nowokainy „” i „”, hydrokortyzon do zmienionych części kanału.

Zastosowanie zabiegu i konieczne jest zbadanie na podstawie analiz i badań z neurochirurgiem. Przy ustalaniu sprężonego stan nerwu mogą być podejmowane w celu przeprowadzenia operacji w celu jego uwolnienia. Nerwy odcinkowych lub z tworzywa sztucznego prowadzi się w nieobecności dodatnia dynamika powrotu uszkodzonego obszaru zdolności funkcjonalnej lub zdiagnozowane zwyrodnienie nerwów.

Lek Leczenie obejmuje podawanie leków natury zapalnej, wykonanie po pierwszym tygodniu leczenia, fizykoterapii sesji naprawić równowagi wodnej soli ciała gospodarstwa leczenia witamin. Na obszarach dotkniętych w rejonie leczenia nerwu językowo-gardłowego i nerwów przepisuje leki przeciwdrgawkowe i leki przeciwdepresyjne.

Przy wdrażaniu kompleksowej terapii neuryt stosować fizjoterapię, co wymaga użycia prądu impulsowego, ekspozycja na prądy wysokiej częstotliwości, ultradźwięki i funkcjonalności elektroforezy powrotu uszkodzonego nerwu. W przypadku braku przeciwwskazań do masażu jest używany w połączeniu z terapią fizycznej.

W przypadku dłuższego okresu odzyskania neuronowych funkcji zmiany praktykowane komora aplikacja sesje hydrogalwanicznych induktoforeza procedur i odbierania kąpiele błotne. W okresie ewentualnej zmiany w dodatniej dynamiki w leczeniu przepisane kąpieli radonu, leczenia błotem i za pomocą instalacji o wysokiej częstotliwości.

Powikłania spowodowane przez chorobę

Jakie mogą być konsekwencje zapalenia nerwów? Pod warunkiem, że późne rozpoznanie choroby i szukać pomocy medycznej potencjalne powikłania może mieć następującą postać:

 • W przyszłości mogą wystąpić zaburzenia ruchowe trwałe i koordynacja uszkodzonych narządów.
 • Całkowite lub częściowe zmniejszenie siły mięśni z wymianą nerwowego pacjenta sprzęgania typu tkanki mięśniowej.

tradycyjne metody

Czy jest możliwe do wyleczenia wzrokowego w domu? Tradycyjne metody są stosowane w celu wyeliminowania objawów ostrego bólu, gdy jest to niemożliwe, aby ubiegać się o opiekę specjalisty w danej instytucji. Środki stosowane w leczeniu znanych typów chorób charakteryzują się doskonałym wyborem. Zalecana przywiązanie do obszarów dotkniętych chorobą liściach chrzanu, poduszki kwiatów bzu czarnego i stokrotki, ciasta z gliny z octem.

Aby zmniejszyć odczucie bólu można stosować napary z różnych ziół: żurawiny, maliny, sosna, wierzba Jurek. uzdrowicieli ludowych polecają tarcie uszkodzonych obszarów niedźwiedzia tkanki tłuszczowej.

zapobieganie chorobom

Jako środek zapobiegawczy, różne formy występowania ostrzeżenie neurycie poleca

 • stosowanie witamin;
 • Ostrożność podczas przyjmowania leków;
 • zapobieganie zatrucie alkoholem lub produktów spożywczych o niskiej jakości;
 • stosowanie zrównoważonej diety zawierającej odpowiednie substancje ciała;
 • rozważenie ewentualnego ryzyka urazu;
 • niezbędnego szczepienia;
 • stosowanie zalewania i twardnienia;
 • utrzymania w jamie ustnej w stanie czystym.

Takie choroby jak zapalenie nerwu wzrokowego, objawy, leczenie, które przeglądowi w tym artykule wymaga terminowe diagnozy i profilaktyki. Dbaj o siebie i pozostać zdrowym!