144 Shares 5804 views

Epidemia odry: pilność, niebezpieczeństwo, ochrona

Epidemia odry – jest to jeden z palących kwestii troski lekarzy latem tego roku. Ze względu na masowe odrzucenie populacji poprzez szczepienia dzieci zaczęły wracać dawno pokonanych chorób, takich jak polio i ospę. Numer takiego przeboju i odrze.

Epidemia odry w Europie

wybuch w Europie rozpoczęła się w ubiegłym roku. Pierwsze przypadki odnotowano w Rumunii, a potem nikt nie robić zamieszania, chociaż raport Europejskiego Centrum Kontroli Chorób było dość przerażające i nieprzyjemne zapowiedzią trendu w przyszłości.

W 2017 roku pierwsze miejsce w szeregu przypadków nadal jest Rumunia, gdzie (według raportu) do dwóch lat zostały zakażone prawie pięć tysięcy ludzi i są dwadzieścia trzy ofiary choroby.

Epidemia odry w Europie rozprzestrzenił się we Włoszech, gdzie w 1739 potwierdzonych przypadków zgłoszonych od stycznia tego roku. Większość pacjentów – dzieci i młodzieży, którzy nigdy nie zostały zaszczepione przeciwko odrze. Jeszcze około stu pacjentów – jest personel medyczny, który zadbał o zainfekowany. „Przewodnik wirusa” krajach takich jak Francja, Niemcy, Belgia, Czechy i inne. Choroba nadal rozprzestrzeniać.

wybuch choroby w Rosji

Epidemia odry w Rosji oficjalnie rozpoczęła się dopiero w 2017 roku. W pierwszym kwartale padania trzykrotnie. W tej chwili już zarejestrowany czterdzieści trzy przypadki tej choroby, z czego połowa z nich – dzieci.

Większość pacjentów znajdujących się w Dagestanie, drugie miejsce zajmuje Moskwie i regionie moskiewskim, a następnie Rostów i regionu Swierdłowsku, jak i Osetii Północnej. Były najbardziej masywne ogniska chorobowe. W innych regionach, jak dotąd tylko w jednym przypadku odry. Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że wszystkie przypadki infekcji były nieszczepionych dzieci i dorosłych.

Objawy, powikłania, a ścieżka transmisji

Epidemia odry zaczyna cicho, jako okres inkubacji choroby w około dwa tygodnie. To komplikuje poszukiwania kontaktów i ustawienie ich na obserwacji poradni.

Po 10-12 dniach po infekcji u pacjentów znacznie zwiększa temperaturę (do gorączkowych cyfr – 38-39 stopni), nieżyt nosa zaczyna, kaszel, zapalenie spojówek. Rodzice mają skłonność wierzyć, że dziecko ma grypę lub ostre choroby układu oddechowego, a nikt nie wie, aby spojrzeć na błonie śluzowej jamy ustnej. To tam znajdują się typowe dla odry plam – Bielsko-Filatov-Koplik – są białe, a znajdują się na wewnętrznej powierzchni policzka (przed górnych zębów) lub na podniebieniu.

Po trzech do pięciu dni na wysypki dziecka skóra zaczyna się pojawiać. Jest mały, czerwony, znajduje się na niezmienionym tle skóry. Wlać zaczyna się od twarzy i szyi, i wysypka stopniowo przesuwa się w dół. Średnio, wysypka posiadać pięć do siedmiu dni. Następnie przechodzą niezauważone.

Najczęstsze powikłania choroby występują u małych dzieci i dorosłych. Są one zdominowane przez:
– zapalenie opon mózgowych i mózgu substancji;
– nagłą utratę wzroku;
– odwodnienie i frustracji krześle;
– wirusowe zapalenie płuc.

Wirus odry jest przenoszony przez unoszące się w powietrzu kropelki lub przez bliski kontakt fizyczny. Pacjent jest zaraźliwa przez 4 dni przed pojawieniem się wysypki i 4 dni po ostatnim miejscem zniknie.

leczenie odra

Odra epidemia rozprzestrzeniła się tak znacznie więcej i dlatego nie ma specyficznego leczenia tej choroby. Eksperci zalecają spożywanie dużej ilości płynów, unikać ekspozycji na słońce i silnego światła sztucznego. Reszta lekarza prowadzącego w zależności od panujących objawów i powikłań istniejących.

Osób dorosłych w zapobieganiu choroby i jej powikłań, zaleca się przyjmowanie dużych dawek witaminy A. Dla dzieci najlepszym lekarstwem na choroby jest szczepienie! Zgodnie z kalendarzem szczepień, szczepienie prowadzi się w dwóch etapach:
– pierwsza dawka na 12 miesięcy;
– druga dawka – 6 lat.

Szczepienie przeciwko odrze

Epidemia odry nie mogło się zdarzyć, jeśli rodzice byli odpowiedzialni i nie odmawiają szczepień przewidzianych do dzieci przez państwo. Tak, istnieje obecnie wiele alternatywnych opinie na temat jakości i korzyści szczepień, ale nie zapominaj, że wiele chorób wirusowych udało się wygrać tylko dzięki szczepieniu.

Istnieje kilka przeciwwskazań do szczepienia:

– obecność w surowicy i uczuleniem na szczepionkę w przeszłości;
– ostre zapalenie, której towarzyszy podniesienie temperatury powyżej 38,5;
– obniżona odporności, choroby autoimmunologiczne, kortykosteroidy lub cytostatyków;
– padaczkę (tylko szczepionka przeciwko krztuścowi);
– ciąża.

Przed szczepieniem należy poinformować lekarza o tym, jak dawno temu ostatni raz chory dziecko, jeśli ma alergię na leki, produkty żywnościowe lub szczepionek, skąd poprzedniego szczepienia. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na obecność lekarza chorób przewlekłych u dzieci, takich jak cukrzyca i astma.

Minęło epidemia odry w Europie? Odpowiedź, oczywiście, że nie. I to już zaczyna się zaszczepić strach pracowników służby zdrowia. W najbliższej przyszłości należy podjąć wszelkie znaczące środki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.