346 Shares 4041 views

Cyfrowe set-top box "z Oriel 963": Opinie

Wśród cyfrowych odbiorników naziemnych z jednym z najczęściej zdecydowanie Oriel 963. konsole spisu z firmy dość rozległe i stale aktualizowanych coraz więcej nowych technologii, ale model nadal pozostaje dla wielu najlepszym rozwiązaniem, aby stosunek ceny do jakości jakość.


Opcje

Firma Oriel nigdy nie był znany z różnorodnością i bogactwem wyposażenia do swoich urządzeń, nie jest wyjątkiem i Oriel 963. Informacje zwrotne od użytkowników, mówiąc, że sprzęt jest standardem we wszystkich odbiornikach DVB-T2 od tego producenta, i zawiera następujące elementy:

  • Pilot zdalnego sterowania;
  • Baterie do pilota zdalnego sterowania;
  • obsługi sprzętu.

Tak więc, jeśli chcesz dostać kabel do podłączenia urządzenia do telewizora, trzeba je kupić oddzielnie, co nie jest najbardziej intuicyjny krok po Oriel 963. gość producent często zauważyć, że w sklepach, gdzie można kupić tę konsolę, natychmiast zaoferować kupować kabli, które są odpowiednie dla danego modelu telewizora, więc jest zalecane, aby dowiedzieć się więcej przed wyjazdem na zakup tego produktu.

projekt

Wykusz odbiornik 963 wykonany w konstrukcji, która jest dość tradycyjny dla tego rodzaju dekoderów. Prostokątnym, wyposażona w perforowaną metalową podstawą i pokrywą górną, a płyta czołowa jest wykonana ze specjalnego tworzywa sztucznego. Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do wielu analogów w dekoderze cyfrowym wykorzystuje zintegrowany zasilacz, który pozwala mniej niż majstrować z urządzeniem łączącym i dalszego utrzymania technicznego.

Panele przednie i tylne

W środkowej części deski rozdzielczej, można zobaczyć jasny wyświetlacz cyfrowy, wartości, na których jest łatwo zobaczyć z niemal dowolnym kątem, nawet w kontakcie z silnym światłem w Oriel 963. Opinie użytkowników często zwracają uwagę na wygodnej funkcjonalności urządzenia, które automatycznie przełącza wyświetlacz do wyświetlania zegara w trybie gotowości, podczas gdy w procesie użytkownik jest pokazany numer wyświetlany kanał.

W lewej części ciała można zobaczyć cykl programów telewizyjnych poprzez przyciski, LED i przycisk zasilania. Należy zauważyć, że wskaźnik nie wyłącza się, gdy urządzenie jest w stanie bezczynności, a zaczyna się palić czerwonym. Po prawej stronie panelu przedniego, można zobaczyć port USB, który będzie szczególnie przydatna dla tych ludzi, którzy idą do podłączenia komputera lub różnych gadżetów do odbiornika Oriel 963. Informacje zwrotne od użytkowników, mówiąc, że złącze działa całkiem dobrze, a urządzenie bez zakłócenie współpracuje z praktycznie wszystkich rodzajów gadżetów.

Szczególną uwagę należy zwrócić na tylnym panelu, gdzie można znaleźć bardzo, bardzo imponujący zestaw komponentów dla tej klasy urządzeń. W szczególności, tutaj widać ogromną różnorodność wyjść antenowych i wyjść dla różnych urządzeń audio i wideo.

elementy wewnętrzne

Niektórzy użytkownicy zauważyć, że użyto sprawdzone technologie w procesie produkcji wykusz 963 DVB-T2 długi czas. Recenzje często zawierają informację, że w tym modelu nie jest chipset budżet Ali M3812, które często można znaleźć w różnych dekoderów tego rodzaju, a które już udało się sprawdzą się również w trakcie prac w różnych ustawieniach.

Warto również zauważyć, że oprócz tego procesora jest również wykorzystywany przez urządzenia Sony, który zawiera dedykowany demodulator i tuner Super Sensitive. Tymi częściami składowymi są dostarczane do użytkowników niezwykle szybkie przełączanie kanałów, sprawny odbiór nawet stosunkowo słaby transmisji, a także niezwykle wyraźny obraz z prostym i intuicyjnym menu. Wszystko to jest tylko początek długiej listy cech samego urządzenia, jak również możliwości współczesnej standardowej telewizji T2, który jest wyposażony w odbiorniku dla użytkowników.

Jak to połączyć?

Przez Oriel 963 instrukcja mówi, że przede wszystkim trzeba będzie podłączyć antenę. W celu zapewnienia, że transmisja odbierania sygnału cyfrowego wystarczy użyć najbardziej standardowej anteny UHF taśma lub UHF fali anteny wm +. Jeśli takie urządzenie na ręku nie jest obecny, ale jesteś tuż obok nadajnika, to w takim przypadku można po prostu spróbować zainstalować go w miejsce przewodu antenowego lub kawałek kabla. Zdarza się, że ta opcja jest włączona, ale Oriel 963 instrukcja mówi, że w każdym przypadku, dla dobrego odbioru jest znacznie bezpieczniejsze i bardziej efektywne, aby użyć go w pełnym wymiarze czasu anteny, a nie zastąpienie go z wszelkich nowych elementów.

Jaki jest pożytek z anteny?

W celu zapewnienia naprawdę solidny i niezawodny odbiór w osiedlach, które znajdują się na tyle daleko od nadajnika, trzeba będzie również użyć anteny zewnętrznej z Oriel 963 DVB-T2. Opinie mówią, że w zależności od warunków odbioru w pewnych sytuacjach najlepiej jest go nawet podnieść na wysokość. Jeśli przetwornik jest na ciebie jest dość daleko, to jedynym możliwym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznych anten, wyposażonych w dodatkowy wzmacniacz.

Jeśli używasz wszystko fali anteny i, oprócz standardowych kanałów cyfrowych, będzie również wyglądać i standardowy analogowy, złącze RF OUT być połączone z wejściem antenowym telewizora i innego dodatkowego przedłużacza anteny.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że za pomocą takiego połączenia będą przekazywane za pośrednictwem normalnego przejścia sygnału telewizyjnego z tej anteny do telewizora, nawet jeśli przez pewien okres czasu normalnie można wykorzystać DVB-T2 odbiornik set-top box wykusz 963. opinie klientów często zauważyć obecność dość bogaty zestaw złączy Włączanie tylnej ściance, która zapewnia szeroki zakres dostępnych opcji połączeniowych. Jedyną rzeczą, którą należy zauważyć w tym przypadku – jest wyzwaniem dla wielu ludzi, nie zapomnij menu telewizora, aby przejść do odpowiedniej interakcji z danym prefiksem.

CVBS

Z takim łączącej działania urządzenia jest dość standardowe. Wykusz cyfrowe set-top box 963 jest podłączony w następujący sposób:

  • żółty złącze jest odpowiedzialny za wideo;
  • Czerwony oznacza prawy kanał dźwięku stereo;
  • biały oznacza lewy kanał audio wsadu mono lub stereo.

Tak więc, jeśli używasz telewizora z dźwiękiem monofonicznym, prefiks Oriel 963 musi być podłączony tylko za pomocą białe i żółte kable.

SCART

Główną cechą tego związku jest fakt, że za pośrednictwem złącza SCART-oprócz audio i wideo, które mają być dostarczone jako dedykowany sygnał sterujący, dzięki którym telewizor automatycznie przetłumaczona w trybie AV. Innymi słowy, jeśli oglądać żadnych standardowych analogowych kanałów telewizyjnych, w tym przypadku, po włączenie odbiornika telewizyjnego zostanie automatycznie przełączony do wejścia SCART-i aktywacji kanałów cyfrowych odbieranych przez urządzenie. Jest to dość wygodna opcja, która zapewnia łączność odbiornika naziemnej cyfrowej Oriel 963. Opinie użytkowników również często, że wiele osób woli używać tego kabla.

HDMI

Ta gra jest uważana za najlepszą opcją w tym przypadku, jeśli masz telewizor z wystarczająco dużych rozmiarów ekranu, jak w tym przypadku można liczyć na najlepszą jakość obrazu. Oczywiście, w tej chwili jest jeszcze dość trudne do porównania z DVB-T2 z pełnym HD, ale w rzeczywistości za pomocą tego połączenia, można zobaczyć obraz i dźwięk jakości znacznie wyższej podczas oglądania różnych materiałów Full HD za pomocą wbudowanego odbiornika cyfrowego DVB-T2 Oriel 963. Informacje zwrotne od użytkowników, którzy zainstalować takie pudełka i przejrzeć własne filmy, często świętować ten moment. Tak więc, jeśli chcesz, oprócz telewizji cyfrowej, set-top box, aby zobaczyć przez kilka interesujących filmów do Ciebie za pośrednictwem Internetu lub z różnych dysków, należy użyć tej opcji połączenia.

COAXIAL

Pomimo faktu, że stosowanie kabla zapewnia również odbiornik cyfrowy Oriel 963, feedback użytkownik jest praktycznie oznaczyć jego wykorzystanie. W większości przypadków korzystne zastosowanie tej normy jest wykonywane dla transmisji stereofonicznego lub wielokanałowego cyfrowego sygnału audio.

zdalne sterowanie

Ponieważ przedni panel konsoli zapewnia jedynie obecność przycisków przełączników kanałów, korzystanie z pilota staje się o wiele bardziej istotne, i to często ludzie mówią, że cyfrowe set-top box Oriel wcześniej nabył 963 opinie mówią, że w przypadku utraty pilota użytku urządzenie staje się bardzo trudne, nie mówiąc już o tym, że jego funkcjonalność jest zmniejszona tylko zapewnić dostęp do telewizji cyfrowej.

Sama konsola ma dość nowoczesne i stylowe wzornictwo. Przyciski są dokładnie i łatwo wcisnąć gumowanej, i ma dość dogodna lokalizacja. Oprócz głównych przycisków potrzebnych do wdrożenia standardowych funkcji telewizora, istnieje również szereg dodatkowych, dzięki którym użytkownicy mogą uzyskać szybki dostęp do różnych funkcji. W ten sposób można łatwo wykorzystać wszystkie oferty DVB-T2 Oriel 963. Odbiornik Recenzje wielu użytkowników często zwracają uwagę na użycie dość wygodne „mizinchikovyh” baterie, która sprawi, że urządzenie na tyle kompaktowy, a także wyeliminować potrzebę dużych akumulatorów lub akumulatorów jak to jest w przypadku innych podobnych urządzeń.

Praca z urządzeniem

Po naciśnięciu przycisku zasilania na pilocie lub panelu przednim urządzenia konsoli nie zostanie natychmiast włączony. Trzeba odczekać około 10-15 sekund, aż odbiornik zaczyna działać Oriel 963. Opinie użytkowników sugerują całkiem wygodne rozwiązanie do przekazywania właścicielowi urządzenia po pierwszym włączeniu w menu ustawień, gdzie można po prostu wybrać region, język, jak również główne parametry wyjścia wideo. Jeśli to konieczne, można zmienić różne ustawienia na ekranie, ale można to zrobić za pomocą standardowych dekoderów i menu. W zasadzie funkcje domyślne są całkiem do przyjęcia, a my możemy bezpiecznie z nich korzystać, ale jeśli chcesz, możesz zmienić ten stan rzeczy dla siebie.

Włączenie kanału

Po naciśnięciu przycisku „OK” uruchamia automatyczne skanowanie w poszukiwaniu dostępnych kanałów cyfrowych naziemnych. Warto zauważyć, że wyszukiwanie jest przeprowadzane w dwóch standardach, a procedura jest wystarczająco szybki. Kanały łatwo wykryte klasyfikowane zgodnie z ich numerami logicznymi, a po upływie tego urządzenia skanującego automatycznie przekłada użytkownika w trybie przeglądania, a następnie włączony do pierwszego logicznego numeru kanału, który jest przypisany do odbiornika cyfrowego Oriel 963. Użytkownik zwrócić szczególną uwagę na możliwość wygodniejszego informacji obecnych lub kolejne parametry transmisji zawarty jakości kanału i siły sygnału, a także wielu innych użytecznych funkcji.

Tak więc, z Oriel 963 właściciele dostać jeśli nie kupić tylko urządzenie, przez które można okresowo kanały cyfrowe, ale również staje się kompletny set-top box, ujawniając wiele więcej funkcji i zamienia nawet stosunkowo starszych telewizorów do urządzeń high-tech. To z tego powodu, urządzenia te stały się tak popularne w ostatnich latach, i stopniowo zaczynają wypierać telewizję kablową z obecnym rynku.