357 Shares 7992 views

Polowanie kasety. naboje myśliwskie kalibru 12

Polowanie kasety różni się od walki o różnicę zatrzymania wpływ zęby i spowodować śmierć. Choć broń znana od XIV wieku, przez bardzo długi czas broń wojskowa jest praktycznie nie różni się od polowania. Wraz z rozwojem broni różnice stały się bardziej wyraźne: w budownictwie, systemy, szybów niszczycielską siłę i zasięg celowość zabezpieczającą.


nabój

U zarania naboju broń palna przypominał „projektant”, która powinna się szybko w ścisłym aby „zbierać” na polu bitwy, i mieć czas, aby strzelać z niego przed przeciwnikiem. Oddzielnie, proszek przelano do cylindra, a następnie przesunięta zęby, a następnie zapaleniu knota i strzał końcu dźwiękowy.

Kaseta Sam określa się jako amunicji do broni strzeleckiej, jest pobierana w jednym kroku. Termin „jednostkowa” oznacza, że amunicja przez tuleję przeprowadza prawidłowe pocisku (pocisk kanistra frakcja), pewną ilość proszku i kapsułki (element zapłonowy). Konstrukty mogą być dodatkowe elementy w postaci pojemnika (piasty), w którym frakcja jest pakowane lub pojemnika.

nabój kaliber 12

Pomimo uderzającą różnorodność broni myśliwskiej, najczęściej amunicji do nich, są naboje myśliwskie 12 kalibrów. Liczba ta oznacza, że kawałek ołowiu o masie jednego funta dwanaście kul mogą być produkowane.

Popularność jest łatwo wytłumaczyć, są uniwersalne i nadają się do polowania:

 • ptactwa wodnego – gęsi, kaczki,
 • Gra las – cietrzew, głuszec, ptarmigan, cietrzew;
 • małe zwierzęta – Fox, zające;
 • środkowy – dzik, wilk, jeleń.

Ten wskaźnik jest powszechnie stosowany i dla sportu.

rodzaje kaset

Naboje kalibru 12 polowanie podzielić na kilka typów w zależności od następujących cech:

 1. Materiał, z którego wkładka:
 • metalu;
 • papier;
 • z tworzywa sztucznego.

2. W zależności od rodzaju proszku:

 • dymny;
 • bezdymny.

3. Rodzaj Charge:

 • buckshot;
 • frakcję;
 • kula.

Ponadto, istnieje różnica i jako ułamek, może być wykonana ze stali lub z ołowiu. Polowanie na kasetę jest standardowe lub zwiększenie ładunku prochowego. Dla każdego rodzaju polowania jest wybrany pewien rodzaj sprzętu.

Ważnym wskaźnikiem amunicji będzie rękaw długość. Tutaj również ma swoje niuanse dla każdego opłatą:

 • 12 miernik shotshell, długość rękawa 65 mm, 70 mm, 76 mm, 89 mm. Używany w strzelby do polowania na ptactwo wodne, gry leśnej, średnich i małych gry.
 • Wkłady grapeshot kaliber 12, długość rękawa 65 mm, 70 mm, 76 mm. Używany w strzelby do polowania średnich zwierząt.
 • 12 pociski kalibru pocisku, długość rękawa 65 mm, 70 mm, 76 mm. Używany w strzelby do polowania na duże zwierzęta.

Buckshot frakcja i wygląda bardzo podobne do siebie i są wykonane z podobnych materiałów. Główna różnica w wielkości. Frakcja o nazwie małych kulek o średnicy od 1,5 mm do 5 mm, cokolwiek większej, zwanego zbiornika. Wysokie jakości pellet są wyrównane w kształcie kuli – regularne, nie ma pustki wewnątrz. Frakcję klasyfikacji klasyfikuje 16 Wymiary (po rosyjsku). Najmniejsza – 1,25 mm średnicy, ma pokój 12, największy – 5,00 mm, numer 0000. Każdy kolejny numer obejmuje zmianę wielkości frakcji o średnicach do 0,25 mm.

Naboje do polowania broń śrutem stosowane w dużych i średnich grze. Shotgun pojemnik stanowił główną frakcję o średnicy od 5,25 mm do 10,00 mm.

Wybór wkładów

W zależności od wybranego typu shell gry polowanie:

 • Polowanie kaset strzelbę. Aby użyć część ładunku o średnicy od 1,5 mm do 5 mm. Dla ptactwa wodnego polowania, gry leśnej.
 • Kule kartacze. Do pojemnika zastosowanie akumulatora (główną frakcję) o średnicy większej niż 5 mm. Prey na średniej wielkości zwierzęcia.
 • Wkłady kulach. Kule stosować kilka rodzajów strzałka stabilizator ogona, okrągłe, turbina (ze względu na swoją konstrukcję się strumienia powietrza jest używany), pomiędzy punktami z turbiną. Wielka gra. Nie jest to pełna lista pocisków produkowanych na świecie, to jest niemożliwe, aby dokładnie policzyć. Jest wspólny system światowy kul nazw sportowej i myśliwskiej broni. Specjalny uproszczony skrót. Rozszyfrowania nazwy wskazuje typ pocisku i jego cech konstrukcyjnych. Na przykład litery na «» FMJ pocisku oznacza, że pocisk ma wszystko metalową powłokę. Ten typ jest używany w sporcie i polowania.

Oznakowanie pomaga wybrać odpowiednią amunicję do polowania broń. Krótki napis informuje podstawowe parametry: Cel (myślistwo), size manometr, rodzaj prochu, strzał numerycznych, długość rękawa.

kaliber

Istnieją dwie definicje kalibru:

 • średnica kuli;
 • wartość średnicy kanału lufy broni.

Kaliber pojemników myśliwskich numerycznie pokrywa się z cylindra kanału pistoletu. I gwintowaną kaliber gładkolufowe i broń mają nieco inne oznaczenia.

Shotgun kalibrowane nawet całkowita: 4, 8, 10, 12, 16, 20, 24, 28, 32, 36. Najbardziej popularna na całym świecie uważa manometry 12, 16, 20, 28, 32 i 36. W związku z tym, w odniesieniu do amunicji i mu – polowanie amunicja kaliber 16. To stopniowanie ułatwia podnieś amunicję do broni.

Kaliber karabin jest określona z dokładnością do setnej części milimetra. W krajach anglojęzycznych uwierzyć w calach. Na przykład 7,62 mm lub 5,6 mm. Podobnie, tego samego kalibru pociski – Stub 7.62. Średnica kul karabinowych musi koniecznie odpowiadać średnicy pnia. Następnie kula wykonuje ruch obrotowy.

Od wielkości trudno pomylić, ale przy wyborze pocisków trzeba być ostrożnym. Etykietowanie anglojęzyczna wymaga pewnej wiedzy. Wybór zależy od ładunku celu, powinien mieć najlepszą dokładność przy maksymalnym zasięgu lub maksymalną siłę hamowania, który będzie wytwarzany grę Hunter – mały czy duży. Znakowanie powiedzieć najlepszą opcję.

Amunicja do sportu

Polowanie, sport i Stub różnią się od braku bojowego stałych kul rdzeniem stalowym. Głównym zadaniem takiej broni – hit jeden cel, który nie posiada kamizelkę ochronną. Walka kulę w szyje wielkiej gry, które mogą Ricochet z kamienia lub drewna, jest zbyt niebezpieczne i nieprzewidywalne, aby używać go do polowania.

Znajdź więcej szczegółowych parametrów, które mogą być wyraźne rozróżnienie pomiędzy walce i polowaniu lub amunicji sportowej polowania jest prawie niemożliwe. Ogromna ilość broni, różnych celów, ale podobny w swych cech prowadzi do tego, że karabiny myśliwskie mogą być stosowane i ostrą amunicją.

Sportowe i myśliwskie pistolety są niemal identyczne. Różnica polega na tym, że sport to wysoce wyspecjalizowane: mają większą wagę, posiada wygodny uchwyt oraz specjalne pudełko, wkłady do wypalania 12 kalibru. W strzelb myśliwskich obszarem zastosowania jest nieco szerszy.

Ładowanie kaset

Ogromny asortyment amunicji pozwala zaspokoić niemal wszystkie potrzeby myśliwych i sportowców. Ten wybór zapewnia sklep myśliwski. Kasety są oferowane jako pociski, a kanister lub frakcję. Istotną wadą tych produktów jest obniżona masę proszku i zwiększenie frakcji masy.

W domu, ładunek amunicji odbywa się na dwóch głównych powodów:

 • Po pierwsze, jest to o wiele tańsze niż zakup gotowych produktów;
 • Po drugie, produkcja instrukcja pomaga osiągnąć znacznie lepszą strzelaninę.

Wielu myśliwych, szczególnie z dużym doświadczeniem, wolą, aby ich własnej amunicji. Sprzedaży posiadają wszystkie niezbędne składniki do produkcji naboju myśliwskiego:

 • Kapsułek. Dostępny w dwóch wersjach: do wewnątrz i na zewnątrz proszkiem do bezdymnego prochu czarnego. Okres ważności – od 3 do 6, ale, aby magazynujący pojemnik został zamknięty, kapsułki zachowają wysoką jakość przez 10 lat.
 • Proch. Dla stosuje wagi dozującej, tolerancja – nie więcej niż 0,05 g. W zależności od wkładu i pistoletu typu jest wybrany proszek. Błędem popełnianym przez wielu początkujących jest to, że wierzą, że im więcej proszku wlać do pojemnika, tym bardziej skuteczny będzie strzelać. Możliwe konsekwencje „krach” proszku – luka baryłka, silny odrzut, zmniejszenie dokładności. Na brzegach prochu na wskaźniku 12 oznacza maksymalne wiązanie.
 • Zwitki. Według reguł, wad wysokość nie może zawierać więcej niż dwie trzecie średnicy. Materiał, z którego wykonane WAD mogą być różne: filc, plastik, papier, karton, skóra, konopie. Jest cylindryczną rurkę, której celem – oddzielenie proszku od kul lub frakcji odłamków.
 • Strzał, kule, śrut. Każda z tych opłat może być włożona amunicji polowania. 12 wiąże się z wykorzystaniem odpowiednich pocisków kalibru i dwa przybitki – podstawowe i rozszerzenia. Są one umieszczone w taki sposób, aby pozostawić szczelinę o szerokości 5 mm dla toczenia. W nabojów myśliwskich kalibru 12 służą średnica kanister z 8 milimetrów. Przekładnia nabój jest w następujący sposób: z waty tektury lub wkładka wylano do skrzydła trociny, to stos pojemnika (cztery części) i szczelnie wbił. Następnie powtórzyć proces, aż po raz trzeci używać tylko trzy kartechiny, uszczelkę pokrywy i wirowanie uchwytu. Aby zwiększyć dokładność pożaru, leżał dziewięć kartechin. Uchwyty frakcją 12 Gauge wytwarzana z uwzględnieniem ciężaru pistoletu. Mierzenia małych frakcji wytworzonej przez dozownika proszku, większa – rozmiarze lub po prostu stanowić. Po wypełnieniu opłata powinna być pozostawiona do brzegu nie mniejszej niż 4 mm wysokości, dzięki czemu można go dokręcić. Naciskając gwiazdkę wymaga co najmniej 11 milimetrów, a uszczelka nie jest wymagane.
 • Uszczelek. Są one wykonane z gęstej non-sztywnego kartonu. Optymalna grubość 2,4 mm. Zakupione klocki umieścić na dwie części.
 • Rękaw. Starannie dobrana długość rękawa zbyt krótki – pogorszy walki jest zbyt długi – może spowodować wzrost ciśnienia krytycznego. Zużyte kartridże mogą być ponownie wykorzystane, z wyjątkiem papieru. Z tworzywa sztucznego może wytrzymać maksymalnie dziesięć strzałów, metal – najbardziej wytrzymałe. Muszą okresowe czyszczenie tlenku i sadzy. Wgnieceń, pęknięć, rdzy i wypalenia zawodowego – są to objawy bezużytecznych wkładów.

Ładowanie naboje myśliwskie – zatrudnienie trudne i trochę niepewna. Obecność łatwopalnych prochu wymaga starannego i ostrożny z ich obsługi. Otwarty ogień nie jest dozwolone.

Sprzętu jest wymagane:

 • Dozownik do proszku;
 • Wagi oraz komplet obciążników;
 • Specjalne środki zostały obliczone dla proszku i strzał;
 • Stojak na patronów;
 • WHU – urządzenie uniwersalne Sidorenko, na czapkach montażu;
 • navoynik, używane do dosylka wad.

Kaseta gotowy kalibru i przechowywać w suchym miejscu.

Mamy improwizowany amunicji bez gwarantowanej trwałości. Wszystko zależy od materiału wyjściowego. Gdy zespół może być używany stary proch i nową kapsułę, takie niuanse muszą być brane pod uwagę. Jeżeli opóźniony co najmniej jedna część naboju, to nie może być stosowane, to jest po prostu niebezpieczne.

amunicja gładkolufowe

Każdy nabój polowanie można przypisać do jednej z trzech głównych grup:

 • Do strzelb, gładkie beczki w kanale. Naboje do takiej broni może być kula, kartacze, a strzał.
 • Dla karabinów, bagażnik ma gwint śrubowy. Z nim można wystrzelić pocisk i shotshell.
 • Dla „paradoksów”, w takiej broni gładkiej lufy w pysk cięcia. Taka konstrukcja pozwala na korzystanie z wszystkich typów amunicji: kula, strzał lub kartacze.

Polowanie gładkolufowe Amunicja składa się z cylindrycznej tulei w bezpiecznik zapłonu pocisku (może to być zbiornik, strzału, kula), ładunek miotający, tampon, uszczelki.

Opłaty niepowlekanych z ołowiu. Skuteczność strzał wypalania i kanister zasięgu 60 metrów. Pewne typy pocisków do broni palnej mogą być stabilizowane w locie.

W zależności od rodzaju wkładu, może on być stosowany do imprez sportowych lub pewnego rodzaju amatorskiego lub profesjonalnego polowania.

Amunicja do broni palnej zwykle dzieli się na:

 • małego kalibru – 28 p, 32 p, 36 p;
 • srednekalibernye – 16 p, 20, 24 th;
 • dużego kalibru – 4 p, 8, 10 p, 12 th.

Do tej pory, jako broni i amunicji kalibru 4 i 8 nie są już wydawane. 10-ta kaliber jest rzadka i rozprzestrzenił się tylko w Stanach Zjednoczonych. Pozostałe mierniki mają różne stopnie popularność i zapotrzebowanie wśród myśliwych i sportowców.

wkłady gwintowane

Ograbienia naboje myśliwskie używane do gry polowania z karabinu lub strzelby. Kula jest miękkim rdzeniem ołowiu i twardej powłoki. Zgodnie z przepisami, w kasetach polowania zabrania się korzystania z pancerza i stalowe rdzenie, nieciągłe i znacznikowych kul.

Nowoczesny przemysł jest w stanie spełnić niemal wszystkie wymagania myśliwych za strzelanie wszystkich rozmiarach w różnych odległościach. Można wybrać naboje myśliwskie z różnym kroju przenikliwy moc i właściwości balistyczne.

W sklepach, które sprzedają sprzęt myśliwski, kompetentny personel zawsze będzie w stanie doradzić klientowi najlepszą amunicję do broni dostępnych. Nie należy rezygnować z pomocy specjalisty, wiele amunicji jest tak duża, że sprawa nie jest tak prosta w nim. Właściwy wybór wkładów gwarantują sukces na polowaniu. Niewłaściwie dobrane naboje myśliwskie kalibru może spowodować uszkodzenie nie tylko broni, ale również uszkodzić sam strzelec.

Popularność niektórych marek amunicji kalibru 12

Wkłady ocena składa się z opinii konsumentów – myśliwych. Są głównymi krytycy tego produktu. Najczęstszymi marki amunicji kalibru 12:

 • "Glavpatron" – wykonany w Tula. Amunicja jest solidny i stabilny, dobrej jakości, za rozsądną cenę.
 • „Rus” – wykonany w Togliatti, rosyjski elementy przystępne. Zastosowano tuleję 70 mm i próbkę frakcji 32-34 gramów.
 • "Taiga" – wykonany w Tula. Wyposażone pocisków i strzał.
 • ZSA „Tehkrim” – produkcja w Iżewsk. Bardzo szeroki wybór wysokiej jakości wkładów.
 • „Magnum”, używane głównie do wypalania, w odległości 50 m. W przypadku nabojów frakcji średniego i dużego kalibru, z podnoszeniem 40-44 gramów. Wpływ minimalnego strzał, trafiając wysokiego stopnia.
 • „SCM Industry” produkują jedne z najbardziej popularnych nabojów myśliwskich 12 kalibrów. Applied Materials zagranicznych producentów. Najlepszy strzał pokoju:

– № 5 №6, №7 do 40 metrów, – na uszców Woodcock, kaczka;

– № 2 №3, №4 do 45 metrów – gęsi, królików;

– liczba 000-1 do 50 metrów – lisa, królika, szopa, gęsi.

 • „Tahoe” produkuje różne amunicji. Frakcja № 9-4, kule, kanister, dla strzelby komorowy 70 mm. Dla sportowców użycie pojemników z frakcji № 5, 7, 9.
 • „Vetter” jednym z najbardziej popularnych marek. Są to wysokiej jakości i przystępnej cenie. Dla różnych rodzajów polowań jakąkolwiek grę. Kasety mają specjalne oznaczenia, takie jak „głuszca”, „Kaczka” i innych.
 • „Clover” wykonany z wysokiej jakości materiałów, przy czym opakowanie zawiera proste i jasne oznakowanie. Osobliwością tej marki jest to, że wkłady do wszystkich rodzajów wkładów wykonane są z tworzywa sztucznego, długość – 65-89 mm. Frakcja głównie ołów, pojedynczych próbek – ze stali. Fit w tradycyjnych broni komorowy 70 mm.

Zdolność do zrozumienia rodzajów broni i amunicji do nich i ma praktyczną stronę – pomoże dokonać właściwego wyboru i uzyskać prawdziwą przyjemność z polowania.