102 Shares 6104 views

„Tiger” karabin snajperski. "Tiger" (karabin): Cena, Funkcje

Często rozumowanie użytkowników można zobaczyć w internecie o tym, co wszystkie te same zalety „Tiger” strzelby. Ale użytkownicy często nie biorą pod uwagę faktu, że oryginalna biuro projektowe, w szczególności inżynierowie nie mają na celu stworzenie idealnego karabinu snajperskiego.


Co miałeś na myśli? Jak powszechnie rozumiane znaczenie słowa „doskonały”? Zobacz ten ma nieco inny punkt widzenia, a nie szablonu. Wystarczy przypomnieć, że od samego początku tego karabinu nie jest ustawione jako sposób (uwaga, ogólnie mówiąc, nawet możliwe Spec broń) do wypalania w sposób losowy.

wejście

Rifle „Tiger” został zbudowany na podstawie snajper SVD karabin. Przy opracowywaniu Zastosowane unikalne technologie, które pomogły uzyskać wyjście dla co najmniej unikalną broń, nie zdecyduje się na jedno lub dwa zadania, a ich szeroki wachlarz. Karabin przeznaczony jest również do stosowania przez cywilów.

Z wojska do cywila

Zgadzam się, że zmiany są bardzo popularne w naszym kraju broni? Mówimy o traumatycznych modeli, na przykład. Ten sam pistolet Makarov, pistolet Tokariew, maszyny budowlane i Kałasznikow karabiny maszynowe, które są zawarte w wersji cywilnej w „suhak-12” i „Dzik-12.” Tak szczerze mówiąc, popularne adaptacje broni wojskowej, nie tylko w Rosji.

Uczyni po drodze mała dygresja. Jak wiecie, niektóre modele broni (zarówno krajowych, jak i zagranicznych) w związku z upływem czasu modyfikowana, mechanizmy i struktury stają się po prostu niewykorzystane. W prostych słowach, broń przestarzała. Żołnierze nie używać takich modeli nie podoba, ponieważ nowe modele pojawiły się powodzeniem przeszły testy polowe i dosłownie przyćmić swoich poprzedników pod względem cech technicznych i taktycznych.

W związku z tym wybór nie pozostało tak bogaty, i albo niech stare modele broni do dysponowania albo jakoś ich przeróbkę, a następnie zwolnić z powrotem do pracy. pojawiła się pierwsza wersja, według specjalistów, jest bardzo kosztowne. Ale drugi sposób może być bardziej korzystne.

Dlatego też zdecydowano się na przekształcenie modele walki w cywilnych odpowiedników, przeznaczonych do samoobrony. Tak więc, w rzeczywistości, a pierwsze pistolety traumatyczne. Jesteśmy na przykład, MP-371, a także pistolet „Lider”, przekształcony z tej samej starej, rodzaju, ale przestarzałego TT. W tych rodzajów broni, należy zauważyć, bagażnik jest często zastępowane przez imitator.

To ta sama historia ma miejsce w przypadku modelu „Tiger”. Karabin, których cena wynosi około 50 000 rubli, teraz jest karabinek myśliwski, zaprojektowany do pewnego stopnia do polowania.

Być może mamy tylko mentalność narodu. Choć w naszym kraju w takiej klasie jest dość trudno znaleźć rozsądny model broni myśliwskiej. Dlatego też docenione zmianę broni wojskowej w Rosji doceniane.

Co dobrego rosyjski karabiny?

Oczywiście, ideałem zwane karabinów produkcji krajowej niemożliwe. Ale może istnieć jakiś rodzaj broni ideału? No: każdy model ma swoje zalety i wady. Ale co można powiedzieć, to fakt, że strzelby, opracowane przez rosyjskich inżynierów są bardzo, bardzo niezawodny broń.

To z kolei było możliwe dzięki konstrukcji zaprojektowanej do najmniejszych szczegółów. Dokładnie te mocne i przyciągnąć naszych kolegów-myśliwych, delikatnie zmuszając dokonać wyboru na korzyść modeli rosyjskiej broni.

Importowany próbek broni wykonanych przez zachodnie firmy, zawsze było nie tylko trudne, ale niezwykle skomplikowana konfiguracja. I z jakiegoś powodu wydaje się, że będą one w przyszłości. Podobnie jak na Zachodzie naprawdę każde „wodotryski”, by użyć broni. Jak dla nas – przeciwnie. Kładzie nacisk na praktyczność i niezawodność, a na drugim planie podniesionych piękno.

SVD. "Tiger" karabin. Historia powstania

Wielu ekspertów, którzy wiedzą o wielu ciekawych broni, często żartować w słynnym adresowej trehlineyki. Na przykład, taki plan. Jeśli żołnierz spadł do rzeki M-16, to przestanie strzelać. Spadł AK-74 – może więc być zniesione, oczyszczone i ponownie wypalania. Ale jeśli spadek trehlineyka wody, może być stosowany jako wiosła.

Żart, oczywiście, niektóre stare i proste, ale w dzisiejszym tematem jest potrzeba aby traktować go jako fakt. Trehlineyka był doskonały pod względem niezawodności broni, ale światło wyjście SVD to właśnie stracił swoją popularność. I szybko. Debiut, jeśli można to tak nazwać, Dragunov karabinów odbyła się w 1963 roku.

W historii SVD w partii dość ciekawych faktów, ale je leczyć, nie będziemy w tym artykule, ponieważ nie jest on poświęcony Evgeniya Dragunova karabinu i jej modyfikacje myśliwskich. Co do zasady, i zostaną omówione dalej.

Krótki opis karabinu „Tiger”

Broń ta jest, jak wspomniano wcześniej, modyfikację legendarnego polowania SVD. Kaliber nie zmieniło: wciąż ten sam stary dobry nabój 7,62 mm. Jednak naboje są używane jako amunicji w NE „Tiger”, wyposażonego w miękkich kul punktowych.

Masa pocisku wynosi około 13 gramów. Uwagę na fakt, że pojemniki są oznaczone w następujący sposób: „7,62x54R” i „7,62h53R”. Karta katalogowa model może poinformować użytkownika, że karabin przeznaczony jest dla przyrody polowania działań, których celem jest duże i średniej wielkości grze. Przypomnijmy, że „Tiger” – karabin, których cena jest utrzymywana w regionie 50 000 rubli.

Spotkanie z „Tiger” z przenośnikami

Wyjście z pierwszych egzemplarzy „Tiger” miała miejsce w latach siedemdziesiątych. Poprowadził proces rozwoju broni, oczywiście, Jewgienij Dragunov. Obecnie istnieją dwie odmiany karabinu: o standardowej nazwy (Snajperka „tygrysa”), jak również jako dodatek numeryczna ( „tygrysa-1”). Ostatni wariant został zaprojektowany tak, aby sprostać US domaga się broni, czyli w większej części przeznaczone na eksport do Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, raczej niż do stosowania w naszych warunkach.