321 Shares 8842 views

Karabin Barrett M82: specyfikacje techniczne i opis

Głównym celem karabinu Barrett M82 (zdjęcia, przedstawionym poniżej, pokazuje moc broni) jest zniszczenie wroga siły roboczej, zasoby materialne, sprzętu wojskowego, w tym pojazdów, śmigłowców i samolotów na parkingu, komunikacji kabiny oraz radar. Innym ważnym celem jest podważenie bezpieczną odległość niewybuchów.

Historia powstania

Ten duży kaliber snajper broń została stworzona przez byłego oficera US, 28-letni Ronnie Barrett. Najpierw pracuje instancji karabiny w piwnicy swojego domu, został zbudowany w 1982 roku. Po nieudanych próbach sprzedaży Konstrukcja ta światowej sławy przedsiębiorstwa do odpowiedniego profilu wynalazcy zaczyna angażować karabiny montażu w małych partiach i ich sprzedaży na krajowym rynku Stanów Zjednoczonych. W rezultacie, w 1986 roku zakłada Barrett Firearms Manufacturing, Inc. W tym samym roku firma zaczęła produkować pierwszy zmodernizowany karabin otrzymał oznaczenie M82A1. W 1987 Barrett był w stanie uzyskać patent na swój wynalazek.

Co wyszło?

Zgodnie z obecnym firma osiągnęła znaczący sukces w 1989 roku, kiedy została podpisana umowa ze szwedzkiego Ministerstwa Obrony na dostawę stu sztuk karabinów Barrett M82A1. W 1990 roku, firma do następnego poziomu i zawrzeć umowę z armii USA na dostawę swoich produktów w celu zapewnienia, że operacje wojskowe w Kuwejcie i Iraku „Pustynna Tarcza”, a zatem „Pustynna Burza”. Około 125 broni zostały pierwotnie zakupione przez United States Marine Corps, a potem następuje zamówień od Sił Powietrznych i armii. Według doniesień prasowych, snajper karabin Barrett M82 A1 wykorzystywane przez jednostki specjalne US Navy Seals w kampanii wojskowej przeciwko armii irackiej w rejonie Zatoki Perskiej. Na tych zamówień wojskowych USA nie zatrzyma, aw 1992 specjalnych sił operacyjnych i US Marine Corps zakupione trzystu sztuk tej broni. W przyszłości wolumenu zamówień rośnie z każdym rokiem. Karabin Barrett M82 A1 otrzymany w symbolu United States Army SASR, co oznacza „cel specjalny karabin z celownikiem teleskopowym.”

modyfikacje

Od produkcji masowej Barrett karabinu poddany kilku modyfikacji. Pierwszy z nich – to M82 A1, znany również pod nazwą Światło pięćdziesiąt. Został wydany w 1986 roku przeszedł drobne zmiany w projekcie. Począwszy od tego modelu, wszystkie późniejsze stalowy zainstalowany kaganiec kompensator.

Druga modyfikacja to M82A2, zaprojektowany w 1987 roku specjalnie do użycia przeciwko wysoce mobilnych celów, jak również tanie broni antivertoletnogo (ponieważ poprzednie modele zostały zaprojektowane, aby pokonać obiektów statycznych). Ten karabin uległa znacznej zmianie, to jest na „tatusiów Bull”. Strzelanie z tej broni jest prowadzona wyłącznie w ramię, co znacznie zmniejsza zwrot (do tego celu służy jako odbiornik stop shop który jest wyposażony w specjalną płytkę). Uchwyt pistoletowy, jak celownik optyczny, projektanci wzięli się daleko do przodu. Dodatkowo, dla wygody dodanego dodatkowego uchwytu, znajduje się w przedniej części broni. Jednak ta opcja ze względu na brak popytu dość szybko wycofał się z produkcji.

Kolejną modyfikacją było karabinu Barrett M82A1M, produkowane zgodnie z wymaganiami norm US Army. Otrzymuje się to istotne broni typu otwartego (w przypadku pęknięcia rdzenia, optyczne) i przewodnika „szyny Picatinny”, co umożliwia ustanowienie dodatkowych urządzeń próbnych różnych klas. Ponadto, nie jest zdejmowany uchwyt do przenoszenia, a tyłek dostosowany dodatkowy składany dwójnóg, co zapewnia większą stabilność podczas strzelania z karabinu Barrett.

Czwarta zmiana broni otrzymanych zakodowaną M82A3, model ten specjalizuje się w United States Marine Corps. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji nie jest już ustalona dwójnóg oraz uchwyt do przenoszenia. Ponadto, pień, a mechanizmy są nieznacznie zmniejszone, a hamulec pysk został poddany przetwarzaniu.

nowa generacja

Kolejnym etapem rozwoju Barrett było stworzenie nowej serii karabinów wyborowych M107. Modyfikacja ta różni się od M82 drobnych zmian technologicznych mających na celu poprawę niezawodności broni. Pierwszy upgrade nowej serii był karabin M107CQ. Ta opcja jest przeznaczona do użytku w pojazdach opancerzonych i śmigłowców. Główną różnicą w porównaniu z modelem podstawowym jest Dziewięciu cala skróconym korpus (508 mm w porównaniu do 737 mm w wersji pełnej wielkości).

Ponadto, nowy prototyp karabinu OSW powstał na podstawie wcześniejszych modyfikacji, co oznacza „cel snajper broń.” Model ten jest karabinek snajperski pod 25 mm granatnik automatyczny pocisku z OCSW. Eksperymentalna broń wykazuje zwiększoną skuteczność w niszczeniu wszelkiego rodzaju celów, ale siła uderzenia podczas wypalania jest nie do zniesienia dla zwykłego strzałką.

opis

Tak więc uważamy, że samo to seria karabinu snajperskiego Barrett M82. Jest zbudowany w oparciu o automatyzacji z krótkim odrzutem. Blokowanie odbywa się przez obracanie kanału na trzy walce zatrzymania migawki. Po strzale lufa jest walcowany szczelnie zamknięty w tylnym położeniu. Następnie kołek interakcji z wycięciem na ramie ślizgowej, z kolei sprawia, śrubę i otworzyć kanał. Następne pnia naciska dźwignię gazu transmituje wycofywania energetycznej ramy, co powoduje otwieranie elementu zamykającego. Następnie beczka jest stała, a łusek nabojów leci na zewnątrz. Pod wpływem działania sprężyny powrotnej wszystkie części podstawy w jej położeniu początkowym, ścieżka dosylaya pojemnik w komorze. Perkusista przechylił przez kurkowego na dostawy – pistolet jest gotowy do następnego strzału. Dzięki temu systemowi, zwrot został znacząco zmniejszony ze strzelaniną, która wraz z oryginalnym pyska kompensatora poprawi dokładność ognia i trwałość większości karabinów.

maszyny

Barrett M82 karabin snajperski ma szok typu USM i ogień jej singiel. Uwalnianie zużytych kaset przez okno po prawej stronie odbiornika, który jest wykonany z dwóch oddzielnych części (górnego i dolnego) Wycięty baczniejszą żelaza i połączony za pomocą specjalnych sworzni poprzecznych. Na górze jest składany uchwyt do przenoszenia i montażu celownik optyczny. Przez spodzie odbiornika dołączony sklepie szyi, składany dwójnóg oraz chwycie pistoletowym. Na tylnej stronie znajduje się gumowa podkładka odrzut, cała konstrukcja jest używana jako tyłek. Strzelby lufa posiada masywny, ma podłużne dolin do poprawy i ułatwienia Features chłodzących wysoce efektywne hamowania pysk pierwotny projekt w celu zmniejszenia odrzutu (w stanie wchłonąć do trzydziestu procent odrzutu). Demaskując negatywnym czynnikiem jest to, że strzelanie nie ukrywa kompensatora płomienie.

sprzęt karabin

Broń ta jest wyposażona w mocowanie na celownik optyczny jak iw nocy, a także składanych przyrządów obserwacyjnych. karabiny odżywiania prowadzone Pojemność magazynka odpinany pudełko dziesięciu rund. Ponadto M82 jest wyposażony w dwójnóg i specjalnych łączników do mocowania broni piechoty na karabinu maszynowego maszynowego statywie. Karabin ma zamontować dwa proca przywiązanie, jednak, ze względu na duży ciężar prowadzenia go w taki sposób jest trudne.

charakterystyki pracy

Barrett karabin dokładność jest rzędu 1,5-2 minutach kątowych wykorzystujących klasę amunicja mecz. Kaliber beczki – 12,7h99 całkowita długość – 1220 mm (737 mm, w tym w pniu). Ciężar rozładowywane broni jest 12,9 kg, prędkość początkowa pocisku – 855 m / s, efektywna ognia – 1800 m.

Konkludując

Do tej pory, karabiny z serii M82 są w służbie obu policji i jednostek wojskowych w ponad czterdziestu krajach na całym świecie. Głównymi użytkownikami są Marine Corps, wojsko, United States Coast Guard, specjalna jednostka policji i wojskowych sił Meksyk, Belgia, Chile, Finlandii, Danii, Francji, Grecji, Niemiec, Izraela, Włoch, Holandii, Norwegii, Filipin, Arabii Saudyjskiej, w Portugalii, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania, Turcja i inne kraje.

Ponadto broń znalazła się w wykazie sportowej. Więc Barrett M82-airsoft – jest to jedyny model, który został licencjonowany przez Barrett, o czym świadczy oficjalny certyfikat, który jest podpisany przez Ronnie Barrett.