316 Shares 9254 views

Jak napisać program w Notatniku

Co początkujący programista, jeśli kod, aby go utworzyć ręcznie nie ma nic? No, prawie wszystko, bo sam komputer, nie uwzględnia systemu operacyjnego zainstalowanego na nim. Powie, że Notatnik (Notepad.exe). Talk właśnie jak napisać program za pomocą czegoś innego.


Teraz, aby być programowane w dowolnym języku, wykonane stosowanie specjalnych środowiskach programistycznych. Wszelkie takie nośniki zawiera poręczny edytor, który występuje kodowanie, debugowanie i kompilatora, a także kilka narzędzi. Ale na początku ery komputerowej, wszystko było złe. Trudno jest sobie wyobrazić, że w systemie DOS można zapisać plik tekstowy bez używania Notatnika. Również bez pomocą Notatnika można stworzyć program, a nawet sprawić, że „w locie” zmian w procesach kod wykonywalny.

Następnie, ponieważ z pojawieniem się najnowszej wersji DOS i Windows pierwszy zaczął używać program-notes. Napisać program w Pascalu lub innego popularnego języka czasie. Nadal spacery opinię, że prawdziwi programiści napisać kod w Notatniku. Cóż, jeśli wiesz, jak napisać program w danym języku, Notepad wystarczą, ale wyspecjalizowanych narzędzi jest lepszy. Praca w nich bardziej wygodne i szybsze.

Na przykład, nowoczesne Notepad ++ lub notebook dla programistów, w stanie wyróżnić się z zespołem do kodu w ponad 50 językach. Program jest bardzo łatwy w użyciu, jeśli chcesz zapisać plik z określonego kodowania. UTF-8 bez BOM, na przykład, może być trudne do wprowadzenia w zwykłym Notatniku firmy Microsoft. Notepad ++ jest przydatna do pisania internetowych skrypty lub tekst w formacie HTML, chociaż nie będzie obchodzić żadnego innego edytora tekstu.

środowiska programistyczne są dobre, że napisany kod można bezpośrednio przypisać (start stepping) w debuggera. To sprawia, że łatwiej znaleźć błędy. Cóż, nie można zrobić bez kompilatora. Kod z zespołami – jest to ten sam tekst, jeśli nie zrozumieć maszynę. Chyba, że nie wiem jak napisać program w kodzie maszynowym. Kompilator po prostu musi tłumaczyć program z języka programowania zrozumiałego dla ludzi, język zrozumiały dla komputera.

Notepad ale nie należy zapominać. Jednak jesteś w mało prawdopodobne jest, aby napisać poważny i długi program (łatwe do wykonania i trudno znaleźć błąd). Ale w Internecie możemy znaleźć wiele receptur, jak napisać program w Notatniku i zapisać go z rozszerzeniem BAT i VBS. To nie jest całkiem program na język systemu operacyjnego, pliki te są nazywane wykonywalny. I zanim napisać program, trzeba nauczyć się komend do sterowania z konsoli systemu Windows i języku Visual Basic. W przeciwnym razie będziesz musiał użyć gotowych receptur.

I nie wierzę, że w Notatniku można napisać pełnoprawnym wirusa. Tworzenie nowoczesnych hakerów mają tysiące wierszy, które zajmują znaczną część algorytmów szyfrowania w celu ochrony i ukrywania kodu wykonywalnego. Małe programy joke nie będzie przechodzić przez filtry większości programów antywirusowych. A jeśli ją chronić, będzie ona zamieni się w jeden duży. A potem znowu trzeba dowiedzieć się, jak to zrobić, zamiast szukać gotowych receptur.

Generalnie, aby program „z niczego” i prawdy, jak to możliwe. Ale jeśli nigdy wcześniej nie próbował, szybko jest nie dostaniesz.