107 Shares 7481 views

Dłuto – maszyny do uprawy ziemi

Specyfika uprawy głównych upraw obejmuje wiele przechodzi przez pole różnych ciężkiego sprzętu: Ciągniki, Kombajny zbożowe, pojazdy z przyczepami, etc. Takie czynniki znacznie zagęszcza się grunt negatywnie zmiany jej agronomicznych.

Ponadto, w rocznych hodowców orka i traktowanie gleby mielenia tworzy tak zwany pług Sole – zagęszczona warstwa na głębokości 20-30 cm.

Ten sprasowany warstwa zapobiega przedostawaniu się deszczu i wody do nawadniania w niższych warstwach gleby oraz wzrost wilgotności do góry. Pogarsza strefę napowietrzania korzeni roślin, zmniejszenie aktywności mikrobiologicznej i rowerowej składnika. Korzenie roślin rolniczych często nie mogą penetrować głębsze pług wyłączny dostęp do substancji odżywczych i wilgoci. Rezultatem jest znacznie zmniejszony, a rozwój wzrostu roślin, a gromadzenie wilgoci i substancji odżywczych, a ostatecznie i wydajnością.

Szczególnie dotkliwy problem zagęszczania gleby wartości w sadach i winnicach, gdzie między rzędami wszystkie urządzenia porusza się tylko jedną możliwą ścieżkę. Powoduje to poważne zagęszczenie gleby w tych regionach, co poważnie wpływa na drenaż. Następnie, po tym jak woda deszczowa gromadzi toru, znacznie pogorszenia przepuszczalności urządzeń oraz ograniczenie przepływu powietrza do obszaru korzeni drzew owocowych.

Podobna sytuacja jest często w ogrodnictwie, w którym zastosowano jeden tramwajowej preparatem gleby podczas sadzenia, nawozami, natryskiwanie, a także podczas czyszczenia.

Jedynym prawdziwym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie głębokiego rozluźnienia. Wiertniczy – do tego specjalnych maszynach rolniczych zostały opracowane.

Konstrukcja tych urządzeń jest to ramka, w którym jest wiele regałów do odkręcania nogi ustawiona. W tylnej części wiertniczy zwykle ustawiony w przypadku dysków lub rolki dla dalszego wyrównania pozostałości gleby i zakopać roślin. Zasada podłączenia do ciągnika, maszyny te są podzielone na następujące rodzaje: montowany i holowany.

Regały wiertnicze zazwyczaj mają specjalny system zabezpieczający przed przeciążeniem – kamienie lub obszarach o bardzo gęstej gleby. System ten jest specjalną śrubą, że gdy maksymalne obciążenie zostaje odcięta i wyróżniać się z powrotem, co zapobiega uszkodzeniu samego stelaża i ramy maszyny. Stosowany również różnorodne systemy ochrony z cylindrów hydraulicznych, gdy jest na spotkaniu z ruchami przeszkodą zębatkę z powrotem, a następnie automatycznie powraca pod działaniem hydrauliki.

Łapy rozluźnienia mogą mieć dodatkowe ostrza poziomych, co zwiększa Poluzowanie z powodu tworzenia pęknięć na boki, w warstwie gleby. Czasami w tym samym celu używany stojak wibracyjny napędzany mocy WOM ciągnika.

Dłuta o szerokości większej niż 3 metry zazwyczaj mają składaną ramę dla łatwego transportu. Jako dodatkowe opcje po stronie maszyny nakładki progowe oraz urządzenie do stosowania nawozów mogą być instalowane.

Główne zalety głębokiego spulchniania są:

  1. Brak grudek na powierzchni gruntu, jak na orki.
  2. Poprawa właściwości fizycznych gleby: spadek gęstości i zwiększenie porowatości.
  3. Poprawa właściwości gleby: odprowadzanie wody i przepuszczalność wody.
  4. Poprawić napowietrzenie korzeni roślin uprawnych.
  5. Przepływ substancji odżywczych do głębszych warstw gleby.

Korzystanie z Głębosz może zwiększyć plony, zaoszczędzić na paliwie z powodu lżejszych kolejnych uprawowych innych instrumentów, a także, w niektórych przypadkach, i zastąpienie orki jako najtrudniejsza i energochłonnego leczenia odbiorczego.

W celu przeprowadzenia agrotechnicznych recepcją zalecanych 1 razy w ciągu 2-3 lat na głębokość 50-70 cm, łącząc się z zastosowaniem nawozów mineralnych lub organicznych.