669 Shares 2972 views

Urządzenie dachów z blachy profilowanej na drewnianej skrzyni: nauka, technologia

W ostatnich latach coraz częściej wybierają budowniczych tekturę falistą jako pokrycia dachowego. Pod ważne jest, aby zbudować silną i solidną skrzynię, co zapewni trwałość dachu. Ale to zależy od tego jak ciepły i wygodny będzie w domu na najzimniejsze dni. Po zakończeniu otrzymasz system, który będzie chronić budynek przed działaniem grzybów, bakterii i zewnętrznych czynników negatywnych, utrzymanie budynku, w jego pierwotnej formie przez długi czas. Materiał ten nadaje się bardzo prosty montaż, który jest dlaczego prywatny mistrz wszystkie manipulacje przeprowadzono niezależnie odmawiając drogiego profesjonalną pomoc. Po zapoznaniu się z technologią, można ocenić ich siłę.


przed pracą

Instalacja tektura falista, jak pokazuje praktyka, jest to dość proste zadanie. Jednak ważne jest, aby zachować standardy i technologie. Przed ułożeniem materiału muszą być prawidłowo ustawione światła, krokwi układ i konstrukcję na ramie. Ułożone na metalu bazowego lub drewnianymi elementami, która wynosi 0,5 metrów wystają poza ściany. Jako podstawę dla systemu więźby dachowej powinien być używany, który składa się z pionowych, rozpórki i kątowe nogi na krokwiach pochyłych.

zalecenia ekspertów

Urządzenie blacha trapezowa dach drewnianej konstrukcji dolnej zapewnia konieczność zamontowania dachowych, odległość pomiędzy którymi może się wahać od 60 do 80 centymetrów. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę obciążenie elementów pewnym kątem. Aby wykonać krokwi użyciu suchego drewna miękkiego, unikając w ten sposób deformacji całej konstrukcji.

W tych miejscach, w których zwiększona ilość opadów śniegu, przy czym kąt nachylenia krokwiami musi być od 35 do 45 stopni. W tych miejscach, gdzie warunki pogodowe są umiarkowane, powinny tworzyć kąt 20 stopni. Urządzenie dachu z blachy trapezowej drewnianego skrzyni przewiduje utworzenie specjalnej konstrukcji, która przeprowadza ramkę na materiale pokrywającym. Aby to zrobić, należy skorzystać z drewnianymi belkami.

odmiany listwa

Kiedy przychodzi do budynków przemysłowych, w tym przypadku, ramy metalowe są najczęściej używane. Wraz z budową domów prywatnych używane drewniane listwy, elementy, które są przetwarzane antyseptyczne. Aby to zrobić, należy użyć deski o przekroju w 25-30h100 mm. System rama być zainstalowane po ułożeniu warstwy wodoszczelnej. chłonie wilgoć z pieca i zapobiega przenikaniu kondensatu, który tworzy się na dolnej powierzchni arkusza blachy w wyniku wahań temperatury.

Klasyfikacja listwa

Urządzenie blacha trapezowa dach skrzyni drewnianej może obejmować elementy instalacji z zwykłego stopnia na tym, że między pręty lub płyty na odległość jest utrzymywana w zakresie od 20 do 40 centymetrów. Ten typ konstrukcji jest najczęściej używany w tandemie z wykładzin. Toczenie i czasami ciągła szczelina pomiędzy płytami jest w tym przypadku 10 mm, aby uniknąć uszkodzenia w wyniku pęcznienia i kurczenia się płyty. Czasami odbywa się to za pomocą sklejki lub płyty wiórowej odporny na warunki atmosferyczne. Rzadki skrzyni rozstrzygania odstępów między elementami w zakresie od 50 do 75 cm.

Zalecenia dotyczące wyboru systemu ramki

Urządzenie dachów z blachy profilowanej na drewnianej skrzyni można przeprowadzić dopiero po wybraniu rodzaju ramki. Będzie to zależeć od stopnia pokrycia materiałem używane kąta nachylenia dachu. Na przykład, gdy kąt wynosi 15 °, to falista marki C10 pracy ciągłej płatwi. Zaś profilowana C21 wymaga zwykłą osłonę, odległość pomiędzy elementami, z których znajduje się 300 mm. Jeśli zakupiony materiał C44, trzeba będzie zbudować klatkę rzadki odległość między prętami, które waha się od 500 do 1000 mm.

Pokrycie dachowe mogą być produkowane i paka dwuwarstwowy, który jest wymagany, aby zapewnić wysoką wytrzymałość dachu i nakładanie ciężarów na nim. W dolnym rzędzie są wykonywane nieliczne części roślin, przy czym w górnej części układu mogą być stałe albo mieć normalną czynność. Dolny rząd jest ukształtowany równolegle do kalenicy i górną powinna być umieszczona prostopadle w stosunku do elementu konstrukcji.

Szczególnym przypadkiem

Układ dwuwarstwowy wymagana jest ramka podczas instalowania dużej izolacyjności cieplnej, grubość, która może wynosić 100 mm. W tym przypadku, dwa poprzeczne kratownice wzmacniające paska, wielkość, z których każdy jest 50×50 mm. Montaż dachu w tworzenia konwencjonalnego osłony jest zastosowanie belek, przekrój poprzeczny, który może wahać się od 50×50 do 75×75 mm. Normalna tusza jest czasami wykonywane z płyty, którego szerokość nie przekracza 150 milimetrów. Chociaż grubości mogą być równa 20-50 mm. Jest bardzo ważne, aby ograniczać szerokość płyty 15 cm, poza drewno będzie zdeformowane od zmian wilgotności i temperatury.

Mocowania

Toczenie się pod dachem mogą być mocowane za pomocą gwoździ lub śrub. długość łącznika powinna być równa podwójnej grubości osłonki. W przypadku korzystania z paska o przekroju kwadratu o boku 50 mm, elementy złączne powinny mieć długość 100 milimetrów. Elementy ramowe są przymocowane do każdego z krokwi dachu. Deski, belki muszą być wolne od wad i wystające węzłów.

System rama technologia montażu na krokwiach dachu

Jeśli krokwi dachu wola schronienie tarasów, na zewnątrz jest konieczne, aby oznaczyć lokalizację desek i belek. Odbywa się to w najbardziej ekstremalnych krokwiami. W poprzek stoku trzeba wymarłego pasek mocujący siedzenie lub kartonu. Jeżeli w miejscu występ wykryte położenie w zagłębieniu, konieczne jest, aby pozbyć się z nich przez materiał stosyvaniya lub prętów zatykających. Można ubiegać się o tę zadaszenia.

Crate ułożone od kalenicy. Odległość między elementami powinna wynosić od 20 do 40 centymetrów. Drewniane deski splecione w długości zostały przetarte Standardowa długość mniejszą niż długość rampy. W tym celu krawędź kawałki muszą być zabezpieczone za pomocą gwoździ, a następnie zainstalowane na dachu do krokwi uderzył wspólną poprzeczkę. Każdy poziomy rząd złączy muszą być przesunięte. Na tej płycie są przycinane do odpowiedniej długości.

Na końcach dachu muszą być montowane płyty wiatrowych, ich wysokość jest większa niż wartość łaty, który jest równoważny do profilu wysokości materiału pokrycia. Gdy wszystko jest gotowe krokwi i listew może poruszać się do instalacji z blachy profilowanej, które jest wzmocnione za pomocą śrub, ich górna powłoka musi być wykonana z cynku. W roli uszczelki mogą być stosowane podkładki gumowe. Za metr kwadratowy materiału pokrywającego wymagane 5 elementów złącznych. Pomiędzy profilowanym połączone za pomocą nitów.

Niuanse pracy

Definiowanie wymiarów dachu, można obliczyć, ile materiału jest potrzebny do pracy. Podczas wizyty w sklepie okaże się, że arkusze są przydatne i pełnej szerokości. W zależności od tych danych, to będzie można dokonać obliczeń. Aby uruchomić z powierzchni dachu jest określony, a po skutecznym obszarze jednego arkusza. Następnie, pierwsza wartość musi być podzielona przez sekundę, to pomoże Ci zrozumieć, ile trzeba kupić materiał. Przy zakupie należy pamiętać, że większość z wysokości profilu będzie w stanie zapewnić zdolność powierzchni do przetrwania ciężkich ładunków. Jeśli jest to prywatny dom, to najlepiej użyć tektury falistej wynosi 35 mm, grubość w tym przypadku powinna wynosić około 0,6-0,7 mm. Wykładziny dachowe z dolnego profilu wysokości odbywa się z elementów nastawczych listewkowych pomiędzy którego dolna etap należy podać. Zapewni to większą sztywność i wysoką wytrzymałość konstrukcyjną.

Jeśli przez dach będzie przybierać różne parapety i kominy, mogły zostać założyć osobną skrzynkę. Na kominie znajduje się przy odchyleniu 15 centymetrów. Nie można rozpocząć pracę w deszczu, jak zarząd mogą zmoknąć, co prowadzi do deformacji podczas suszenia.

Mocowanie falistej

Zadaszenie blachy trapezowej zaczynają ustalić dolny róg jednym końcu. Jeśli trzeba zamontować kilka wierszy, materiał jest zainstalowany na dolnym rzędzie z jakiegoś wspornika zwis z okapu, który jest o 40 milimetrów. Utrwalanie arkusz ostatniego paska na krawędzi dachu jest w dolnej części każdego z drugiej fali. Zbudowany na bokach deski końcowych przyszytymi rogach wiatrowych, aby być po wszystkim zostanie przydzielony numer koniec. Nakładające się arkusze muszą zakładać w kierunku pionowym pokrywają 200 milimetrów. Pozioma górna warstwa pochodzi z dolnej fali. Jest to prawdą w przypadku korzystania uszczelkę uszczelniającą. Jeśli zdecydujesz się wykonywać pracę bez niego wpis w kierunku poziomym powinna wynosić dwóch długościach fali.

Zadaszenie blachy trapezowej należy wzmocnić na konkretnej technologii. Po internetowa baza będzie w stanie naprawić, można rozpocząć instalację wsporników Ridge i końcowych. W pierwszym przypadku elementy te nie są uszczelnione i w rzeźbie profilu należy pozostawić szczeliny, które zapewniają wentylację poddasza. Jako ostatni krok służy przylegania urządzenia na ścianach budynków, które znajdują się w sąsiedztwie.

koszt

blacha stalowa, których cena jest całkiem do przyjęcia, uznaje wspólny materiał dzisiaj. Metr kwadratowy blacha C21 będzie musiał zapłacić 174 rubli., Grubość 0,4 mm. Profilowana C10 o wartości 154 rubli. na metr kwadratowy, grubości są takie same. Ważne jest, aby pamiętać i materiały, takie jak śruby dachowego będzie kosztować 2 ruble. za sztukę. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z blachy stalowej dachu, cena tego materiału powinien być zainteresowany. Dowiedziawszy się, można dokonać porównania z kosztem innych materiałów. Czasami to pozwala na dokonanie właściwego wyboru.