295 Shares 9284 views

"Alcatel Idol 3" – opinie właścicieli

Alcatel OneTouch Idol 3 – smartfon, który nie ma wysokiej ceny, ale mimo to potrafi zaspokoić użytkowników z jakością montażu, ładnym designem i przyzwoitymi parametrami technicznymi. W tym artykule zbadamy główne cechy Alcatel Idol 3, recenzje właścicieli, którzy zakupili już tę jednostkę i wykorzystali ją przez pewien czas, a także ich opinię na temat jakości jego pracy.


Montaż i projektowanie

Budowniczowie są zachwyceni montażem: smartfon leży idealnie w dłoni, ma atrakcyjny wygląd, szczupły korpus (7,4 mm) i lekki waga (141 gramów). Cieszę się również, że urządzenie ma dwa głośniki, usytuowane u góry iu dołu. Tak więc nie ma znaczenia, jak można wyjść z kieszeni telefonu, ponieważ będzie można się porozumieć, nawet trzymając sprawę "do góry nogami".

Pomimo pięknego wyglądu, niezawodnej konstrukcji i dogodnych wymiarów, wciąż istnieją pewne estetyczne wady w konstrukcji. W szczególności zauważono, że z upływem czasu farba z chromowanych plastikowych skór. Dotyczy to szczególnie klawiszy głośności i rogów gadżetu.

Ekran

"Alcatel Idol 3" (referencje potwierdzające to) ma wyświetlacz o bardzo wysokiej jakości. Chociaż smartfon ma jasność około średniej, to kolorowa wersja urządzenia jest doskonała. Cieszą się również dobrymi kątami widzenia, umożliwiając oglądanie informacji na ekranie pod dowolnym kątem. W słońcu wyświetlacz zanika, ale niewiele. Matryca IPS, wraz z rozdzielczością 1080r, pozwala cieszyć się oglądaniem filmów, jasnymi obrazami i zabawą się z nowoczesnymi grami.

Jeśli chodzi o funkcję "multitouch", ekran okazał się całkiem godny. W tym aspekcie nie wystąpiły poważne uchybienia, dlatego umieszczamy czujnik w zasobniku gadżetu.

Specyfikacje techniczne

Qualcomm – czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615 MSM8939 – cztery rdzenie działają z częstotliwością 1,5 GHz, a cztery z częstotliwością 1 GHz – podobnie jak właściciele urządzenia. Pozwala to działać dość szybko i stabilnie. Wykorzystanie aplikacji wymagających dużej ilości zasobów nie będzie stanowiło problemu, ponieważ w urządzeniu zainstalowano 2 GB pamięci RAM. Adreno 405 jest odpowiedzialny za grafikę. Chociaż te cechy są obecnie dość średnie, nie wystąpiły żadne skargi użytkowników dotyczące wydajności.

16 GB jest domyślnie dostępny do przechowywania danych. W pierwszych etapach korzystania z karty pamięci (urządzenie obsługuje karty pamięci flash microSD do 128 GB), nie można kupić w ogóle, ponieważ przydzielona ilość dysku twardego wystarczy do przesłania muzyki, gier, aplikacji i filmów o małej rozdzielczości.

Wszystkie środki komunikacji, takie jak Wi-Fi, Bluetooth i USB, działają prawidłowo i nie powodują żadnych skarg od właścicieli. Doskonała sieć 4G. Tutaj, smartphone "Alcatel Idol 3" (potwierdzenia potwierdzają ten fakt) doskonale radzi sobie z jego pracą.

Z niedociągnięć urządzenia zauważamy lekkie zawieszenie wyrzutni podczas odblokowywania.

Dźwięk

Twórcy "Alcatel Idol 3" dali doskonałą dynamikę stereo. Opinie klientów twierdzą, że dźwięk wydobywał się głośno i wyraźnie, co pozwala na użycie telefonu jako pełnoprawnego odtwarzacza MP3, ponieważ urządzenie działa dobrze z zestawem słuchawkowym.

Aparat fotograficzny

Niejednoznaczne recenzje na temat telefonu "Alcatel Idol 3" pozostawiono fanom mobilnych zdjęć: aparat otrzymał niejednoznaczną opinię. Brak jakości odbieranych obrazów (pułki optyczne o rozdzielczości 13 megapikseli), inne narzekają na małą liczbę funkcji i ustawień.

Pamiętaj, że gadżet może nagrywać filmy o rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę z wystarczająco wysokiej jakości.

Bardzo pochlebne recenzje zostały przyznane przedniej kamerze w rozdzielczości 8 megapikseli. Zauważa się, że przyjemność robić zdjęcia na niej: obraz jest jasny i jasny. Oczywiście, w warunkach braku światła, obie kamery działają znacznie gorzej niż podczas fotografowania w ciągu dnia.

Bateria

Akumulator o pojemności 2910 mAh wystarcza na 1-1,5 dniach żywotności baterii, przy umiarkowanym wykorzystaniu Alcatel Idol 3. Opinie użytkowników mówią, że przy bardziej aktywnym użyciu najprawdopodobniej urządzenie będzie musiało być naładowane każdej nocy. Ale tutaj należy pamiętać o jakościowym ekranie i raczej przyzwoitych parametrach technicznych, które również zużywają większość energii.

Wnioski

Omówiliśmy kilka ważnych funkcji Alcatela Idol 3, opinii właścicieli urządzeń i ich opinii na temat tego gadżetu. W konfiguracji maksymalnej Idol 3 kosztuje około 14 000 rubli. Czy gadżet jest warty swojej ceny? Przejdźmy krótko do wszystkich zalet i wad.

Wśród zalet jest waga, grubość i montaż urządzenia, doskonały ekran, dobre właściwości techniczne, platforma Android 5.0 i dźwięk wysokiej jakości. Z minuses wspomnieć o słabej funkcjonalności aparatu, a nie o najwyższej jakości zdjęć, przestarzałej baterii, kruchości chromu na obudowie i niektórych usterkach wyrzutni. Tak więc 14 000 jest stosunkowo niską ceną takiego smartfona.