153 Shares 6812 views

Zadania rozwojowe dla dzieci 6-7 lat, aby przygotować się do szkoły

Zbieranie dziecka w pierwszej klasie, młodzi rodzice, z reguły starają się nauczyć go czytać i pisać. Jednak doświadczeni pedagodzy twierdzą, że dziecko w tym wieku to trzeba wiedzieć, jak medytować, aby spekulować, aby zbudować logiczny łańcuch. Aby poradzić sobie z tym problemem pomoże zadania rozwojowe dla dzieci 6-7 lat. Co może być?


Zadania rozwojowe dla dzieci 6-7 lat: logiczne myślenie

Więc więcej. Zadania rozwojowe dla dzieci 6-7 lat – to nie tylko rozrywka. Logika jest w rzeczywistości cała nauka badająca form i sposobów myślenia. Logiczne myślenie – to szczególny rodzaj aktywności umysłowej. Droga do tego – dość długo i nie jest to łatwe. Dla jego rozwoju dziecka jest konieczne, aby wyjaśnić prostym językiem zrozumiałym tyle skomplikowane rzeczy. Musimy nauczyć się budowania relacji, w celu oceny sytuacji i wyciągnąć wnioski. W dzieciństwie rodzice skomunikowane z nas jako dorosłych. Widziane zwierzęta, ptaki, owady, maszyny. Obecnie dziennie dorosłych próbujących zarobić więcej pieniędzy i wspiąć się na drabinę. Dzieci są często pozostawione same sobie i zniknąć, bo grając w gry komputerowe.

funkcje

Zadania rozwojowe są bardzo ważne dla dzieci 6-7 lat. W tym wieku dziecko myśleć logicznie nie może oddzielnie. Engage okruchy. W początkowym okresie szkoły myśleć o werbalnego i abstrakcyjnego myślenia malucha. Jest w tym wieku są bardzo „ruchome”. Faceci bez najmniejszych problemów dostosowujących i ruchomych z jednej aktywności do drugiej bez utraty koncentracji i uwagi.

rodzaje gier

Logika, oszczędny, graficzne lub matematyczne zadania trzeba koniecznie dla dzieci 6-7 lat. Jaka jest różnica między nimi? Grafika jest przeznaczony do rozwijania umiejętności motorycznych i oddać dziecko do przygotowania list. Matematyka rozwija logikę, abstrakcyjnego myślenia, inteligencja, tworzy zdolność konta ustnej. Gry rozwijać wyrazistość mowy i czystość mowy, różnorodne słownictwo okruchów. Dla dzieci z wadami mowy, są one niezbędne. Duże zainteresowanie dziecka, a także Logiczne na komputerach i innych urządzeniach elektronicznych.

grafika

Zadania rozwojowe dla dzieci 6-7 lat z instrumentu piśmie – stanowi doskonały wybór. dyktanda graficzne, zdjęcia kolorowanki z symbolami cyfrowymi, w oparciu o punkty – dla dziecka będzie bardzo przydatna. W celu zmotywowania zadań graficznych kid, wybrać te obrazy, które nie mogą być natychmiast zrozumiał, że na tym zdjęciu w końcu.

gry głosowe

Mowa ćwiczenia terapii dla dzieci 6-7 lat dzieci uczą się analizować i badać informacje otrzymane na rozprawie. Załóżmy, że osoba dorosła wypowiada dwa słowa, a dziecko musi wymienić różnice między nimi (banany i pomarańcze, letnich i zimowych, dzień i noc, ptak i motylkowych).

Można zaproponować dziecku nadrobić historie w obrazach. Tylko nie zapomnij, aby śledzić sekwencję historia. Pomóc dziecku z trudem.

Wielki zadaniem jest rozpoznanie specyfiki przedmiotu. Na przykład: słodki, długi, żółty (bananów). Albo, pyszny, zielony, paski (arbuz).

W ten sposób dziecko nie może się tylko domyślać, obiekty i słowa, ale także je zapamiętać, aby opisać ich właściwości i cech, rozwijają pamięć asocjacyjną. Można poprosić dziecko, aby wymienić jako słowo z przeciwnej sposób (sad-zabawny, czarny i biały, ciepły, zimny).

gry stołowe

Zadania dla dzieci 6-7 lat i obejmują puzzle i gry planszowe. Jest to doskonały sposób, aby rozwijać wytrwałości. Dzieci refleksji i plan rozważać każdy ruch w górę strategię działania. Do tej pory producenci produktów dla dzieci jest reprezentowana przez wiele gier, wśród których są „cegiełki” i „rogi”, w którym chcesz położyć dowolną postać na modelu. Bardzo popularne wśród dzieci cieszył się siedem lat jak domino i bingo. Nie zapomnij o policzalnych kije, labiryntów i kostki Rubika.

książki

Cele dotyczące rozwoju dzieci 6-7 lat można znaleźć w niektórych czasopismach literackich. W księgarniach oferuje szeroki wachlarz możliwości, z których po prostu rozpraszają oczy. Orient w taki wybór może być dość trudne. Ale jest to możliwe. Zaufanie znany wychowawców i psychologów. Zadania zrozumiałe i ciekawe można znaleźć w książkach Maltseva, Żukowa, Bortnikov. Do grania w domu – to jest dokładnie to, czego potrzebujesz.

gry komputerowe

Ciekawe zadania dla dzieci 6-7 lat i znajdujących się w Internecie. To jest – nowy rodzaj rozwoju dziecka. Zwrócić uwagę na następujące gry: „Luntik”, „zajęty lekcje”, „Baba Jaga i szyć.” Nie należy jednak zapominać o niektórych negatywnych skutków gier komputerowych hobby. Rozwój stosunków społecznych zaczyna zwalniać. Do czasu zajęcia przy komputerze powinny być ściśle regulowany. Pamiętaj również, że gra powinna nosić nie tylko rozrywkową funkcję, ale również pouczające. Podejście do wyboru dla gier kid skutecznie.

odkrycia

Rozpoczyna się rozwój logicznego myślenia od najmłodszych lat. To trwa przez całe życie człowieka. Zadaniem rodziców jest pokazanie wsparcia i kierunkowych umiejętności i zainteresowania w odpowiednim kierunku. Artystycznych lub matematyczne zadania dla dzieci 6-7 lat nie może nie urzekają dzieci. Jest to najlepszy sposób na poznanie środowiska. Dziecko produkowane przez niektórych związkach logicznych, rozwijać relacje międzyludzkie. Dziecko uczy się wygrać i przegrać. W związku z tym jest łagodzona charakter. Każda gra może odbywać się kilka razy. Więc naprawić wyniki.

Dzieci w wieku siedmiu lat i łamigłówki pasują do dziecięcych krzyżówki. Są one idealne do aktywacji myślenia i nauczyć dziecko, aby znaleźć właściwe odpowiedzi na różne pytania. Pacjenci mogą być bardzo zróżnicowane.

Komponować z dzieckiem oferuje od słów. Zadanie jest również doskonale rozwija logiczne myślenie. Słowa mogą być mieszane w dowolnej kolejności.

Innym dobrym ćwiczeniem – aby wstawić niektóre brakujące słowa w jakimś związanym tekstu. Znaleźć można wymyślić takie zadania niezależnie.

Jedna z klas najbardziej lubianych dziecięcych jest budowanie zagadek. Szeroki wybór obrazów przyniesie swoje dziecko świetnie bawić. Może to być zwierzęta, postacie i ulubione książki i komiksy – to wszystko zależy od gustu dziecka.

Doskonały wybór – znajdź różnice w obrazach. Zadanie to będzie interesujące dla dzieci w każdym wieku.

Sześcioletni dziecko jest w stanie łatwo uporządkować niepotrzebnych elementów z koniecznością skorelowania obrazów ze słowami. Zadbać, aby dziecko nie ma trudności z takich zadań. Pamiętaj, aby być sprzężony z nim. I nawet jeśli dziecko prawidłowo sortować przedmioty, nie omijają te lekcje partii. Jednym słowem: powtarzanie – matką nauki!

Dzisiaj nowoczesne dzieci mają tendencję do otrzymania specjalnego szkolenia w klasie przygotowawczej przed szkołą. Jednak to nie znaczy, że nie powinniśmy zrobić w domu. Dzieciak będzie lepiej zrozumieć, co dzieje się na świecie, a wyróżnia się ostro przeciwko ich wiedzy wśród rówieśników. W wykonywaniu zadań, aby pomóc dzieciom nie próbować. Powinny one koncentrować się na niezależne myślenie i logikę rozwoju. Nie poradził sobie z zadaniem za pierwszym razem? Przenieść ją do następnego dnia. Dziecko jest wymagane, aby poradzić sobie z tym prędzej czy później. W ogóle, idź do niego! Powodzenia!