740 Shares 6285 views

Projektowanie w środkowej grupy w przedszkolu

Projektowanie w grupie środkowej – pracy, gdzie dzieci uczą się pracować z nożyczek, papieru, kartonu, kleju, tworząc różne rzemiosła. Oczekuje się również, że w celu poprawy umiejętności nabyte w innych klasach, takich jak rozwój mowy, rysunek, muzykę, logiki, a świat wokół nich.

Założenia i cele działań na projektowaniu

Usługodawca musi Postawiliśmy sobie za zadanie nie tylko uczyć dzieci, aby wykonać pewne działania, ale także realizować swoje osobiste projekty rzemiosła, wypełniając je od „śmieciowego” jest materiałem, po prostu, na śmieci i śmieci. Jest to projekt w grupie środkowej otwiera przed młodymi twórcami ogromne pole do wyobraźni, uczy dzieci, aby osiągnąć swoje cele, aby pielęgnować i doceniać swoje i pracy innych ludzi.

Każda lekcja w przedszkolu – to jak podróż do wspaniałego świata. I budowa w środku grupy w tym względzie nie jest wyjątkiem. Dlatego zatrudnienie powinno rozpocząć się krótkim wprowadzeniem, rodzaj mini-spektakli, które powinny obejmować dzieci, odpowiadając na pytania i aktorów znaków miniatury nauczyciela. W ten sposób jest on wykorzystywany umiejętności językowe i logiczne myślenie dzieci. Projektowanie w grupie środkowej może przynieść umiejętności nabyte w szkole muzycznej, gdy dzieci poproszony o śpiewać jakąś unlearning poprzedni utwór.

Praca z nożyczek, papieru i kleju

Najprostszym materiał dla kreatywności dzieci jest papier. Dzieci prawie od początku roku, aby go utworzyć z pierwszych arcydzieł. Jak tworzy z tego materiału dostępnego i średniej grupie. papier budowa – osobny rozdział w sesjach planowania na pracy ręcznej.

Dzieci chętnie tworzyć rzemiosła dar dla swojej rodziny. Możesz zaprosić ich do zabawy zabawka żaba podając szczegóły dotyczące wstępnych szablonów. Nauczyciel ma pokazać dzieciom, jak pakiet jest przyklejone ciało ładny żaba mocujące nogi, oczy, plamy. Możesz dać go do jednej sesji na budowie w środku grupy obrazów „żaba zjada muchę.”

Jak można pracować, można powiedzieć dzieciom krótką opowieść o smutnym żaba rzekotka, który myślał, że jest bezużyteczny na ziemi.

„I kto wie, co przyniesie korzyści żabę?” – zwrócić się do nauczyciela. I, pokazując gotowego modelu jednostki, a tym samym przynieść dzieci na odpowiedź: te płazy niszcząc owady – komary i muchy – które dotykają ludzi i zwierząt.

Origami na pracy ręcznej

Inną opcją jest szkolenie z papierem – jest składany z arkuszy z różnymi postaciami. Z wyłączeniem obowiązkowego wyświetlacz etapie wytwarzania produktu obejmuje budowę obwodu w środkowej grupie, której nauczyciel uczy się „czytać”, czyli do zrozumienia. Każdy etap działania klasy krok mistrz ma swój własny numer seryjny, a następnie jeden po drugim. Ewentualnie po pokazie do zaoferowania dzieci do drukowania obwodów wykonujących rzemiosła z mylone przez porządek – pozwól dzieciom zrobić strzałki wskazują, że za to, co należy zrobić.

Uchwyty ołówek cylindrów rolek papieru toaletowego

Dobrze, jeśli projekt planu w grupie środkowej obejmuje prace z przedmiotów, które większość ludzi zazwyczaj rzucają do kosza. Na przykład, rolki papieru toaletowego są rury kartonowe, które mogą być łatwo przekształcony w wesołych króliki wklej nad nimi z kolorowego papieru i dołączyć je do ich nosów, uszu, oczu i nóg. Poza faktem, że te małe rzeczy wyglądają bardzo ładny, są wygodne umieścić ołówki i długopisy.

Domy do shorties

Po zapoznaniu się z pracami Nikolay Nosov o małych ludzi z kwiatów miasta budowy „Domu” mogą być planowane. W grupie średniej, działalność ta może rozpocząć się wraz z pojawieniem się lalki rękawic wiem. Słowa o charakterze odpowiednie nagrane na taśmie, tak, że nauczyciel nie miał w momencie replik dziecko otworzyć usta.

„Chłopaki, hello! – smutny powiedzieć Shorty. – Poznajesz mnie? Tak, nie wiem z kwiatka City. Prawdopodobnie pamiętać, że wszystkie krótkie ludzie nie mieszkają w oddzielnych domach, i kilku mężczyzn w jednym pokoju. To nie jest bardzo wygodne. Po Huslia trzeba odtwarzać muzykę, a Tsvetik chcą w tym czasie napisać swoje wiersze. Znayka lubi czytać wieczorami swe mądre książki, a naprawdę chce Avoska wcześniej zasnął – to koliduje z żarówką. Shorty wszyscy kłócili nim! „I Dunno wyciera nos chusteczką, jakby płakała.

Pedagog o to pytać dzieci, czy mogą pomóc shorty. A jeśli wy nie dać poprawną odpowiedź, należy zaoferować dorosłemu „Zróbmy kilka domów dla nich! Teraz mam tylko puste pole soku, może się przydać? "

Karmniki dla ptaków

Lubię facetów aby pomóc komuś w życiu, aby robić dobre uczynki. Dlaczego nie wysłać do nich nieodpartą energię we właściwym kierunku, a nie oferują naprawdę przydatnych rzeczy? Z wielką przyjemnością dzieci będą majstrować karmniki z tych samych kartonów mleka lub soku.

Oczywiście, trzeba pokonać rozpoczęcia zajęć w projektowaniu. Na przykład, to będzie ciekawy wygląd na klasie ptaka (artysta przebrany lub zabawki) z dużą literą w dziobie. Po przeczytaniu wiadomości, dzieci nauczą się, że wraz z nadejściem mrozów ptaki stają się niezwykle trudno znaleźć pożywienie w śniegu.

Usługodawca musi w tym momencie mieć dzieci przypomnieć istotnych klas świata wokół nich. Odpowiednie takie wiodące pytania:

  1. Jakie ptaki latać z początkiem zimnej pogody do ciepłych krajów?
  2. Kim są szczątki ptaki zimują u nas?
  3. Kiedy gile latać i dlaczego?
  4. Dlaczego muszę karmić ptaki zimą?
  5. Co powinno być oferowane jako pasza dla ptaków?

Budowa na planie

Dobrze, jeśli dzieci lubią marzyć, aby oferować swoje własne pomysły. Wtedy możemy wymyślić oferować swoje rzemiosło. Może to być skomplikowane prace nad projektem nowego nowoczesnego placu zabaw dla dzieci dla shorties. Niech to nazwać budowa „przedszkola”.

Grupa środkowa chętnie biorą udział w wytwarzaniu Mebelki dla swoich zwierząt. Aby utworzyć go można użyć pudełka o różnych rozmiarach, a nawet plastikowych lub kartonowych kubków jednorazowych.

Budowa warzyw i złomu

Ten rodzaj twórczości otwiera drzwi do wyobraźni. Jak wiele ciekawych rzeczy można się nawet ze zwykłych ziemniaków! Tutaj potyka się surowych ziemniaków meczów wytwarzane z winogron oczu i nosa porzeczek – i proszę, przed wami zabawnym jeża. A jeśli kilka meczów w przednim kole skonsolidować sera lub plasterek samych ziemniaków, zrobić uszy i oczy – teraz i porosonochek, niewygodne i niechlujny. Jeszcze lepiej, wymienić połamane spaghetti spaghetti-meczu – nie pozwalaj dzieciom dotykać mecze, które mogą przyjmować bez pytania, a dorośli nie byłoby tam.

Dzieci cieszyły majstrować na zatrudnienie pracy ręcznej z warzywami postaciami z baśni Dzhanni Rodari „Cipollino”, ucieleśnieniem historie innych bajek. Podziwu trójwymiarowy skład bajki „Kopciuszek”, gdzie trener naprawdę jest wykonany z dyni i konie, szczury – z ziemniakami.

produkcji torby Master klasa płyt kartonowych

Rzemiosła do wykonania, który nie wstydzi się przedstawić działalność budowlaną prezent i pomocy. W środkowej grupie dzieci, można zaoferować zrobić wspaniały torebka karton jednorazowe talerze, w postaci ciągu twarze królika. Do jego produkcji wymagane trzy talerze, dwa kawałki waty, przycisk nos, ładny pasek lub liny, nożyczki i markerów. Części wiążące mogą być klejone lub zszywane.

trzeba najpierw wyciąć worki wzór mate i dekoracyjne uszy królika.

Następnie dołączone do uszu całej płyty.

To jest teraz dzieje pełną torbę. Tutaj trzeba zadbać paska – konieczne jest również, aby bezpiecznie zamocować.

Z przodu rękodzieła wykonane z bawełny przyklejony policzki między nimi zapiąć guziki nos. Oczy mogą być wykonane z papieru, ale można po prostu wyciągnąć swój znacznik, jak również zębów. Tu i gotowy uroczy prezent dla ulubionej mama!

Pasta kolej do klejnotów

A jak wyglądają produkty luksusowe od zwykłego makaronu! Oczywiście, dla koralików i zawieszek muszle najlepszą farbę z góry i dokładnie wysuszyć. I tu jest urządzone rzemiosła w postaci aniołów może być pokryty złotem lub srebrem farby bezpośrednio z puszki.

Ale przede wszystkim dzieci to przyjemność zaprojektować plan makaronu, ich klejenia. Jest bardzo podobna do pracy z Lego, ale już się skończył stałe fragmenty można podłączyć tylko w sposób, który był planowany z góry i pod warunkiem, jako inżynier. W tym samym makaron wyobraźni dzieciak nikt stawia przeszkód.

I wychodzi z kojców dziecięcych wspaniałymi domami bajki i niesamowite pojazdy, zabawa i dobre cudzoziemców i urokliwe polany z dziwnych kolorach.