791 Shares 4078 views

Na wyspie Goa (Indie). Gdzie są wyspy Goa. Co wycieczki odwiedzić Goa

Niemal wszystkie biura podróży niezależnie od pory roku, które oferują swoim klientom wycieczki w Goa. Niektórzy uważają, że tzw dalekich egzotycznych kraju. Zwykły człowiek nie zawsze ma czas i chęć, aby zagłębić się w zawiłości geografii. Tymczasem czeka na turystów do Indii. Na wyspie Goa są w oceanie, nie daleko od jej wybrzeża.


Raj na ziemi

Tak się składa, że najmniejsze ze wszystkich stanów w Indiach w ciągu ostatnich kilku lat stał się jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych nie tylko w tym kraju, ale na całym świecie. Oprócz luksusowe wakacje na plaży w całym odcinku stu kilometrów wybrzeża oceanu, przyciągając uwagę turystów i wyspę Goa, tradycyjnie uważane za jeden z światowych centrów nurkowania. Dla wielu są one widoczne ucieleśnieniem marzenia o raju na ziemi.

Nad brzegiem Oceanu Indyjskiego

Znany wybrzeża indyjskiego stanu Goa był w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Jest to obszar świata wybrali jako miejsce pielgrzymek dla wielu hippisów z Ameryki i Europy. I oni mogą zrozumieć – nie tak łatwo znaleźć w świecie drugiej, jako raj, miejsce na ucieczkę od cywilizacji. W tym kraju wiecznego lata i słońca może istnieć w nieskończoność, bez myślenia o przyszłości i nie wysiłku. Ale od tego czasu minęło wiele lat. A w ciągu ostatniego półwiecza, dzięki wielu kilometrów od plaż oceanu, Goa otrzymał status międzynarodowo uznanym ośrodku. Transakcja zainwestowano znaczne inwestycje, tak, że na wybrzeżu infrastruktury turystycznej został zbudowany nowoczesny poziom. wyspa Goa dotknięte wpływem cywilizacji, w mniejszym stopniu.

Z dala od brzegu i na głębokości

U wybrzeży wyspy są osiem stanów. Ale gdy wzmianka o wyspie Goa, zwykle obejmują tylko trzy z nich – St. George i Grand Netrani. To oni są najbardziej popularne wśród turystów i sportowców-nurków. Inne są mniej znane. Wakacje na wyspie Goa ogólnie jest sprzężony z inicjacji do podwodnego świata. Te obszary ziemi na Oceanie Indyjskim szczególnie atrakcyjna dla tych, którzy lubią nurkować do głębokości, która jest wynikiem szeregu okoliczności. Od komfortowy klimat dla ludzkiego subequatorial do wielu komercyjnych żaglowców, miał nieszczęście tonąć w tych wodach w minionym stuleciu. I, oczywiście, ma wartość bardziej kolorowych i zachwycających podwodnych flory i fauny, które przerasta wszelkie oczekiwania.

On patrzy na człowieka, na głębokości?

Interesujące jest to, aby zwrócić uwagę na fakt, że raz na wyspie Goa, nurkowanie angażowania się nawet ci, którzy wcześniej nie miało miejsca w głowie. Sytuacja tutaj musi. Sportowcy nurków na Oceanie Indyjskim są często nawet zwykli pracownicy biurowi. Więc były okoliczności. Na wyspie Goa na mapie są subtelne, ale całokształt warunków klimatycznych można uznać za wyjątkowy. Tylko jeden przejrzyste wody u wybrzeży więcej niż 25 metrów. I na Oceanie Indyjskim być bardzo stabilna temperatura, zawsze w ciągu 25 stopni Celsjusza. A kto jest zanurzona w wodzie, mogą cieszyć się społeczność z mieszkańcami głębin, których jest mnóstwo bez problemów. Ale najbardziej wyraźnie na tle kolorowych korali wyglądać Skalary, jeżowce, ryby, tuńczyk, i węgorze. Wiele żółwi, delfinów, kraby, kalmary i małże. Istnieją nawet rekiny.

St. George Island

Ale dla wszystkich emocji komunikacji z podwodnego świata podejścia do jej rozwoju powinny być ostrożnie. Ocean nie toleruje lekceważący stosunek. głębokość zanurzenia wymaga pewnego poziomu szkolenia sportowego. Na St. George Island ma kilka baz do nurkowania. Gdzie doświadczeni instruktorzy w krótkim czasie, aby pomóc opanować podstawowe umiejętności pobytu w podwodnym środowisku, nawet ci, którzy mają ich (umiejętności) nieobecny. Za równowartość czterdziestu dolarów, można przejść przez podstawowy kurs nurkowania. Bierze jeden dzień i jest zredukowana do kolejnych komplikacji i rozwój głębszych nurkowań. Oczywiście, rozwój kolejnych etapów tej umiejętności zajmuje nieco więcej czasu i wymaga dodatkowych kosztów. A jednak, idąc do St George i inne wyspy Goa, można liczyć na dobry wędkowania. Jest idealnie połączony z ćwiczeniami nurkowania.

Pirat – mit czy rzeczywistość?

W ciągu długiej historii żeglugi na Oceanie Indyjskim, gdzie wyspa Goa, udało się zatopić wiele statków. W ciągu wieków przez ten wodach strefy były tradycyjne szlaki handlowe. Według najbardziej ostrożnych szacunków, na dnie Oceanu Indyjskiego spoczywają setki statków, z różnych powodów nie sprowadzają się do portu przeznaczenia. Ich liczba wzrosła dramatycznie w czasie pierwszej wojny światowej. Trzeba powiedzieć, że sytuacja ta przyciągnęła wiele podwodnych poszukiwaczy skarbów z całego świata? Należy jednak pomyśleć dwa razy zanim ślepo dołączyć Fearless (i często „turretless”) ludzi. Takie zanurzenie nie jest bezpieczny dla każdego, nawet najbardziej doświadczonych nurków. Tego rodzaju badanie na wyższych umiejętności sportowych. I często jest sprzężony z narażeniem życia.

Co trzeba wiedzieć, idąc do Indii?

Przede wszystkim, nikt nie powinien być zaskoczeniem, że Indie – wiza kraju. Ale problemy z uzyskaniem wizy nie można myśleć o jeden. Kurs waluty krajowej (rupia) balansuje na poziomie około 60 jednostek. za dolara. Na Oceanie Indyjskim, gdzie jest to stan Goa leży w obszarze subequatorial klimatu. On jest korzystna dla osoby środkowego pasma, nawet w porze deszczowej, które wchodzą tu w miesiącach letnich. Średni poziom cen w Goa stosunkowo niska. Wiele osób woli zostać wysłany tutaj bez pośrednictwa struktury i zdjąć obudowę dla praktycznie grosze mieszkańców.

Jakie są godne uwagi miejsc do odwiedzenia

Co ważniejsze, aby nie pominąć, będąc na wybrzeżu Goa? Wycieczki na wyspie – program musi pozostać, ale również w kontynentalnej części indyjskiego stanu, istnieje wiele atrakcji. Dziedzictwo kulturowe Goa pod wpływem dwóch przeciwstawnych tendencji. Tu są ściśle ze sobą powiązane duchowe dziedzictwo hinduizmu i potężnym europejskim, głównie portugalskiej wpływów. Okres kolonizacja portugalski wielu uważa rozkwit kulturalny terytorium. Poniższa charakterystyka architektury kolonialnej, a dziś można znaleźć wzdłuż wybrzeża indyjskiego stanu Goa. Z reguły jest to kościoły wznoszone przez portugalskich misjonarzy. Są one dość spokojnie u boku hinduskich świątyń. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na obiektach takich jak Śantadurgi w Kavleme, Mahalsa w Mardole iw Mangesh Mangesh. Interesujące jest to, że lokalna ludność z wielką radością świętuje zarówno katolickich i tradycyjnych hinduskich festiwali. Indywidualne podejście i parki Goa – aż sześć z nich. Większość z nich znajduje się wewnątrz terytorium państwa, w podnóża Sahyadri. Specjalna rozkosz w tych, którzy jeszcze udało się go osiągnąć, jest Dudhsogar wodospad. Jej wysokość to ponad sześćset metrów. Spektakl jest fascynujący! Potężne strumienie wody musujące ze wszystkimi kolorami tęczy mgły sprawiają wrażenie!