427 Shares 2567 views

Konevetsky Klasztor nad jeziorem Ładoga: Historia i wycieczki

Konevetsky Klasztor nad jeziorem Ładoga – jest jednym z głównych ośrodków prawosławia w północno-zachodniej części kraju. Tak dzisiaj, jak wiele wieków temu, tysiące pielgrzymów z całej Rosji zgadza się przezwyciężyć wszelkie trudności, aby móc czcić święte miejsca tego starożytnego klasztoru.


Klasztor Konevetsky: jak się tam dostać

Jeśli masz zamiar udać się do wyspy Konevets na własnych samochodach, to lepiej iść z Piotrem w Priozersk autostrady, skręcić w kierunku miejscowości owocami, a następnie postępować zgodnie z głównej drogi na trasie „Ural – Solar – Zaostrovye”. We wsi Zaostrovye należy skręcić w prawo w drogę gruntową i kontynuować przez około 5 km na polnej drodze do grzbietu Vladimirovka, gdzie doku. Turyści i pielgrzymi, wielokrotnie odwiedził Konevets polecić podróżować z Petersburga, tak aby być w doku nie później niż 10.00 – 12.00. Jeśli oczekuje się, że podróż do prowadzenia pociągu, następnie trzeba wybrać pociągu, następny w kierunku kowalstwa, wysiąść na stacji „grzmot”, gdzie o godzinie 10.00 autobus odjeżdża z molo w zatoce Vladimir.

Historia Konevetskogo klasztor od jego powstania, a do 1917 roku

Klasztor został założony pod koniec 14 wieku, św Arseniusz, który wrócił do domu – w Wielkim Nowogrodzie – po kilku latach spędzonych w klasztorze serbski Hilandarskoy na Górze Athos. Otrzymawszy błogosławieństwo biskupa Nowogrodzie, w 1393 roku udał się do wielebny jeziora Ładoga, aby znaleźć ustronne miejsce na terenie klasztoru. Pan przyniósł mnicha na bezludną wyspę, której mieszkańcy wybrzeża Ładoga zwanego Konevets. Trzy lata Wielebny Arseniusz mieszkał tam w idealnej samotności. W tym czasie sława ascezy konevetskogo pustelnik rozłożone w całej Rosji, a studenci zaczęli się do niego. Z błogosławieństwem arcybiskupa Nowogrodu w 1396 wyspa powstała klasztoru, pierwszy opat, który był ks Arseniusz. Służąc Panu kontynuował aż do śmierci w 1447 roku. Został pochowany pod gankiem głównej świątyni klasztoru. Po 130 lat po śmierci św Arseniusz Konevetsky klasztor został zniszczony przez Szwedów, ale bracia szybko stanie przywrócić klasztor. Nawet po 30 latach, Królestwo Szwecji wojska wydalony mnichów z wyspy, a prawie wieku klasztor był pusty i był w ruinie. Mnisi powrócili do Konevets dopiero po zwycięstwie Rosji w wojnie północnej. Rozkwitu klasztoru miała miejsce w 19 wieku, kiedy istnieje kilka świątyń i budynków urzędowych, a liczba mnichów przekroczyła sto zostały zbudowane.

Historia Konevetskogo klasztoru po 1917

W 1917 Konevetsky klasztor był pod jurysdykcją Finlandii, co pozwoliło mu uniknąć gorzkiego losu wielu rosyjskich klasztorów. Jednak władze fińskie zorganizowane na wyspie baza wojskowa niż mnichów naruszył prywatność. Ale najcięższe próby uderzył brata po klęsce Finlandii w wojnie zimowej, gdy Balaam Konevets zostały przeniesione do Związku Radzieckiego. Aby uniknąć śmierci, mnisi obu klasztorów ewakuowano do Finlandii i Konevetsky klasztor został zniszczony przez wojska radzieckie. Jak na wyspie, została przekształcona w poligon doświadczalny z niejawnych bazy wojskowej. Dopiero w 1991 roku, klasztor zaczął odzyskiwać. Ponadto, praca na odbudowę budynków i kościołów klasztornych nadal do dnia dzisiejszego.

Zwiedzanie klasztoru Konevetsky

Oprócz pielgrzymów Konevetskuyu klasztor często odwiedzane przez turystów. Zazwyczaj te wycieczki zaczynają się od podróżnych lądowanie w Petersburgu w komfortowym autobusem.

Następnie zostały przetransportowane do zatoki Vladimirovskaya gdzie grupa turystów na łodzi przesłanym Konevets. Objazd wyspy zaczyna prawo od molo klasztorze, w pobliżu której znajduje się kaplica Nikolaya Chudotvortsa – patrona wszystkich turystów podróżujących na wodzie. Dalsze dla przyjemności do Konevetsky klasztoru, prowadzone na terenie głównego budynku przez bramę, nad którym wznosi się dzwonnica. Tam podróżujący będzie zobaczyć Katedra Narodzenia NMP i po około 2 km w kierunku Świętej Góry, odwiedzi Kazan skit. Wreszcie goście wyspy pokaże jedną ze swoich najsłynniejszych atrakcji – Kon-Stone – ogromnym granitowym głazie, który służył jako ołtarz fińskich plemion pogańskich obrzędów dla. Pod koniec 19 wieku kaplica została zbudowana na to, w którym turyści mogą wspiąć się na drewnianą drabinę.

Zasady klasztor wizyta

Ponieważ klasztor na Konevets jest zastosowanie, goście powinni być odpowiednio ubrany. W szczególności kobiety i dziewczęta nie powinny być ubrane w mini spódnice, spodnie, spodenki, ramion i klatki piersiowej powinno być objęte, trzeba udać się do zawiązać chustę lub szal. Jeśli chodzi o mężczyzn, nie powinni odwiedzić klasztor w krótkich spodenkach.