897 Shares 4437 views

Transport kolejowy: ile z wagonu

Transport kolejowy jest ważnym elementem gospodarki każdego kraju. Odpowiada on za prawie połowę wszystkich przewożonych towarów. Jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów transportu dużych ilości ładunków. transport kolejowy prawie wszystkie rodzaje i ilości ładunków, w tym luzem, ciekły luzem i ponadgabarytowych. Dla tych celów, istnieją różne typy i rozmiary wagonów. Główną wadą w / d transportu jest związana z określoną trasę. W dużej mierze od tego, jak wiele z wagonu, zależy od kosztów jednostek ładunkowych.

boxcars

Powołanie wagonach – Transport towarów drobnych artykułów gospodarstwa domowego (AGD, odzież, meble, itp), oraz szerokiej gamy zbóż, które muszą być chronione przed deszczem i uszkodzeniami mechanicznymi. wagony objęte są wyposażone włazy i drzwi, aby ułatwić załadunek i rozładunek. Przemieszczenia wagonów Indoor standardowy model 4 osi jest 11-066 86,4 m3 do studzienek i 120,15 m 3 – całkowita objętość z dachem, gdy wymiary (długość x szerokość x wysokość) w mm: 13800 x 2760 x Waga 2791. wagonów. – 68 m do specjalnego transportu towarów, takich jak zwierzęta, drób, istnieją specjalistyczne krytych wagonów z niezbędnym wyposażeniem dodatkowym.

Pokryte węglarka przeznaczone są do przewozu wszystkich ładunków masowych. Ten wagonów bunkrowe wykonany w kształcie lejka. Ładowanie odbywa się od góry, wydzielina – od dołu poprzez specjalne włazy w dnie, które są nazywane „leje”. Wewnętrzny zbiornik wagonu objętość wynosi 93 m3. Samochody tego typu idealnie nadają się do przewozu cementu, sadza ziaren.

węglarki

wagony otwarte są wykorzystywane do transportu towarów, które nie wymagają ochrony przed warunkami atmosferycznymi: samochody, sprzęt i maszyny, i sypkich luzem. Gon – platforma kolejowa o bokach ale bez dachu. Nieobecność dachu znacznie ułatwia załadunek i rozładunek, które w zależności od obciążenia, może być wykonane do samochodu-wywrotki. Objętość pojazd szynowy tego typu wynosi 75 m3, o ładowności 69 ton. We współczesnej / d transportowego gondoli W są również używane z sześciu do ośmiu osi nośności 95 ton i 125 ton, odpowiednio. Budowa samochodów gondolą mogą być różne: proste puste ściany, ściany pochyłe, płaska podłoga z rozładunkiem włazy, bez nich, z klapami po bokach. ładunków masowych jest również stosowany leje samowyładowcze, gondole.

wagony izotermiczne i chłodnicze

Wagony kolejowe Indoor do transportowania towarów łatwo psujących się, wymagających temperatury zgodności (mięso, ryby, owoce, itd) – izolowane lub w lodówce wagonów. Przemieszczenia wagonów rodzaju chłodzenia, w zależności od modelu, mieści się w zakresie od 75 do 130 m3. Aby utrzymać niezbędne Pudło wagonu izotermiczne temperaturę osłoniętego przez specjalny izolacji. Wózki lodówki wyposażone w urządzenia chłodnicze, w których utrzymuje się to konieczne reżimu temperatury.