149 Shares 7507 views

Biała wydzielina z zapachem. Alarm lub normą?

Biała wydzielina z zapachem – najczęstszym powodem, dla którego płeć piękna odwiedzić ginekologa. Procesy te są normalne, czy jest to sygnał, że ciało kobiety nie jest tak dobrze, jak się wydaje na pierwszy rzut oka?

wyróżnienia

Mogą być fizjologicznych lub patologicznych. W pierwszym przypadku, takie zjawisko obserwowano od pierwszej miesiączki u dziewczynek i wiąże się z normalnego funkcjonowania układu rozrodczego. Wraz z rozpoczęciem produkcji żeńskich hormonów aktywuje jajniki i wszystkie inne narządy wydzielania wewnętrznego. Śluz, pot i tłuszcz zacznie aktywnie wyróżniać się z szyjki macicy i jej gruczołów, a także z zewnętrznych narządów płciowych. Stale aktualizowana błony śluzowej pochwy i spędził swoje życie okresowo komórki umierają i są oddzielone. Wszystkie powyższe składniki w postaci mieszaniny białego wylotowego o zapachu. Są charakterystyczne nawet dla zupełnie zdrowych kobiet.

Nieprawidłowe wyładowania są spowodowane chorobami narządów płciowych, najczęściej są zakaźne w przyrodzie i występuje w postaci stanu zapalnego. W tym przypadku konieczne jest, aby rozpocząć natychmiastowe leczenie. Biała wydzielina o zapachu mogą wskazywać na nowotwory narządów endometrioza, dysbioza, zakłócenia w tle hormonalnym i wiele innych dolegliwości.

Nieprawidłowe wyładowania są podzielone na dwie grupy:

 1. Powiązane choroby, choroby przenoszone drogą płciową.
 2. Nie związane z chorobami, chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Pierwsza grupa charakteryzuje się następującymi cechami:

 • Umiarkowane lub skąpe białe wydzielina i zapach ryb – bakteryjne zapalenie pochwy.
 • Niewielka ilość krwawienia, ropne ma charakter i nie towarzyszą objawy nasilone – Rzeżączka.
 • Rozładowania substancję ciekłą, pianki, zapach i silny nieprzyjemny – ostre rzęsistkowica.
 • Substancja, która stanowi śluz i ropa w stosunkowo niewielkiej ilości – chlamydia.

Rozładowania charakterystykę drugiej grupy są:

 • Grube gałęzie, konsystencja i zapach przypominający twaróg, towarzyszy im podrażnienia, aw niektórych przypadkach obrzęk skóry wokół genitaliów – pleśniawki (kandydoza pochwy).
 • Biała wydzielina, swędzenie, pieczenie i ciepła w miejscach intymnych w połączeniu z nieprzyjemnym zapachu mogą być objawy nieswoistego zapalenia pochwy.
 • Obfity biały lub żółto-zielony lepka gałąź, gorzej po stosunku – bakteryjne zapalenie pochwy.
 • Jeśli plamienie z pochwy, można mówić o takich chorób żeńskich narządów rozrodczych, takich jak mięśniaki macicy lub szyjki macicy, macicy erozja, patologii ciąży.

W jakich przypadkach nie należy się martwić?

 • Normalny są podobne do galaretki lub separacji kremu, jak w drugiej połowie cyklu, w dniach od jego zakończenia ilości oddzielonego materiału może nieco wzrosnąć.
 • Nie martw się o białych (lub przezroczyste) wydzieliny wykrytych po niezabezpieczonym stosunku – plemnik.
 • Biała ciecz rano po stosunków seksualnych bez zabezpieczenia i nie są patologiczne.
 • Alternatywnie zasady uznane brązowe plamienia w ciągu pierwszych kilku miesięcy po zastosowaniu hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Nieprzyjemny zapach wydzielina u kobiet – to powód do lekarza w diagnostyce i leczeniu chorób. Tylko specjalista może wskazać przyczyny tego nieprzyjemnego zjawiska, więc nie powinien angażować się w samovrachevaniem. Należy jednak pamiętać, że biała wydzielina o zapachu nie zawsze jest konsekwencją choroby. Nie martw się z wyprzedzeniem, ponieważ wszystkie choroby – z nerwów.