84 Shares 1821 views

choroba degosa użytkownika. stentów naczyniowych

choroba degosa za – rzadką chorobą, która zaczyna się od objawów skórnych i często są śmiertelne z pojawieniem się „ostrego brzucha”. Rozpoczyna się wraz z pojawieniem się na skórze nawracających różowy. lekko spuchnięte wysypka grudkowa, centralnej części, które po pewnym czasie wyraźnie cofnięty. W tym czasie stają się białe. Znajdują się one głównie na tułowiu i skóry szyi. Na tym etapie, zmodyfikowana tkanina są odrzucane, a na ich miejsce, otwarte rany z obręczy spłukiwania. Kilka tygodni później pacjent ma ostry ból w prawym nadbrzuszu, gorączka, wymioty krwią. Ataki bólu występuje po jedzeniu. Prawie po każdym ataku istnieje obfita biegunka. Uporczywy ból towarzyszy Adynamia, utratę siły i wyczerpanie pacjenta. Pacjenci rozwija proteinemiya, niedociśnienie, bilirubinemia. obraz krwi w chorej są zazwyczaj normalne. Po pojawieniu się objawów takich śmierć może nastąpić w ciągu kilku dni. Podczas autopsji wykazały zakrzepicy żył i martwicy jelitowych jelita bez perforacji.

choroba degosa za – skórny zespół brzucha, w której lekarze niemal zawsze dają się ze złym rokowaniem. Wysypka na choroby składają się zazwyczaj z kilku elementów, które mają różne etapy rozwoju. Grudki tam około miesiąca i blizna powstaje w ciągu 0,5 lat.

Na histologicznego badania w skórze właściwej pacjenta są zauważyć istotne zmiany w układzie naczyniowym. Tak często występują zakrzepy, tętniczki, śródbłonka, niedrożność dużych i małych naczyń. Tkanka kolagenu wokół naczyń dotkniętych i ich ścianach obserwowane są ogniska martwicy zwyrodnienie włóknikopodobne. W małych naczyń włosowatych występuje tromboendoteliit. W miejsce kolagenu zanikowe porcjami silnie sprasowanych i pokrytych wagi i naskórka rozcieńczać. Na obwodzie grudkowa formacje są rozszerzone naczynia krwionośne, które są otoczone limfohistiocytarno nacieku. Przechwytuje choroba degosa i większe statki się głęboko w skórze właściwej i tkanki podskórnej. Proces z wieloma infiltracji i degenerację naczyń jelit, skóry i innych narządów jest bardzo podobny do sekatym panarteriit.

Chociaż choroba degosa za ostrą rozwoju ma złe rokowanie, są też przypadki, o długiej historii, które można leczyć. Leczenie tej choroby jest przeprowadzane z antybiotykami, transfuzję krwi, kortykosteroid, heparyny, witaminy i środki antyhistaminowe. W „ostrego brzucha” leczenie prawie nie daje pozytywne rezultaty.

Wszelkie choroby naczyniowe, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku, może mieć bardzo poważne konsekwencje. Zmiany miażdżycowe czasami wpływa na cały układ naczyniowy. W uszkodzeń wieńcowych i tętnic szyjnych, tętnic kończyn, restenozę tętnic zaleca operacji takich jak stentowania naczyń. Szczególnie pokazuje taka procedura jest w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia zawału mięśnia sercowego, zaburzenia krążenia w mózgu, naruszenia funkcji kończyn, zmian troficznych.

Stentowania przeciwwskazane w tętnicach małych średnicach (mniej niż 2,5 mm), zwężenie rozproszenia (na dużych budowach zwężenia naczyń), niewydolność nerek i dróg oddechowych, chorób, w układ krzepnięcia krwi, alergia na preparaty zawierające jod (stosowane w kompozycji kontrastowy dla promieniowania rentgenowskiego).

Przed operacją, przeprowadzone ten organizm badań pacjenta, USG wewnątrznaczyniowej badania, USG Dopplera, angiografii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, EEG, EKG, echokardiografia. Przed operacja jest przeprowadzana z leków przeciwpłytkowych terapii, które zmniejszają ryzyko powikłań zakrzepowych.

Działanie stentowania naczyń przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, wykonywane w miejscu tętnicy głównej na nodze lub ramieniu. Dla operacji promieniowych, udowych lub tętnicy sutka może być używany. Chirurg wykonuje nakłucie ściany tętnicy obwodowej i wchodzi do niej osłonę (rury, przez którą inne dokumenty są wprowadzane).

Cienka cewnik do dostarczania stentu poprzez balonchikom naczyń obwodowych pożądanej tętnicy. Puszka sprayu jest środek kontrastowy dla promieniowania rentgenowskiego. Jest on rozciągnięty i stent, który jest zgięty, siatka metalowa konstrukcja jest prostowane. Cała operacja jest pokazana na ekranie. Mocowanie stentu jest przeprowadzane przez wrażenie w ścianie tętnicy. Jednocześnie możliwe jest zainstalowanie wielu stentów. Następnie narzędzia są inne od światła naczynia. Operacja trwa około godzinę. Pacjent prawie nie czuje bólu i dyskomfortu pojawia się tylko w czasie pompowania balonchika. Po zabiegu pacjent opuścił szpital w ciągu kilku dni. W tym czasie powołany antiagregatnaya, przeciwbakteryjne, leczenia przeciwzapalnego.

Możliwe powikłań po operacji: uszkodzenie ściany tętnicy, tworzenie krwiaka w miejscu wkłucia, krwawienie zatkania tętnic, zaburzenia czynności nerek, reakcje alergiczne, region krzepnięcia stentu.