769 Shares 4055 views

Motocykl Yamaha FZX 750: opis, strojenie i opinie

Motocykl Yamaha FZX 750 miał w tym samym czasie zrobił dużo hałasu. Niezwykłe nawet do starej szkoły kanciasty wygląd uczynił go rozpoznawalny i niepowtarzalny na swój sposób, ale nie stała się główną cechą tego roweru. Został natychmiast docenione przez tych, którzy nie odjechać. Mówiąc wprost, nie wygląda zdobywcy autostrad w stanie traktować kurz Wheel pozostawione przeciwników. Niemniej Yamaha FZX 750 – prawdziwym królem szos.

Małe Dygresja historyczna

Model ten był produkowany w latach 1985-1994. Został on zbudowany w oparciu o silnik od Yamaha FZ750. Producent deforsirovan mu, że pozwolił, aby zwiększyć moment obrotowy przy niskich obrotach. Główną cechą tego silnika – 5 zawory na cylinder. Początkowo zakładano, że Yamaha FZX 750 pozostanie w kraju. Ale później zaczęła produkować modele dla rynku amerykańskiego, w którym nie było nazwa Fazer tytuł. Wersja amerykańska był silnik o pojemności 50 metrów sześciennych więcej. Ale ze względu na właściwości techniczne, to jest nieco gorszy „japoński”. Klasyczny dregster, jednocząc się funkcje drogowiec i sportu, Yamaha FZX 750 następnie stał się pierwowzorem legendarnego następcę – motocykl Yamaha V-Max 1200.

zachowanie

Wygląd zwodnicze, aw przypadku FZX 750 szczególnie. Jego postać na drodze może przynieść niedoświadczony pilot do siwych włosów. To jest prawdziwy tyran i buntownikiem. „Wilk w owczej skórze” – żartuje o tym właścicielom, nie zgodnie z prawdą. Pod jego skromnym płaszczu naprawdę bije serce roweru sportowego. Jego profil – wysoka prędkość, wyścigi i długodystansowych.

„Teraz są nie” – smutno wzdycha stare rowerzystów, które w tym samym czasie miałem szczęście dostać motocyklem w tej serii. Rzeczywiście, wśród współczesnych motocykli na motocyklu Yamaha FZX 750 nie ma analogów. Nie możemy powiedzieć, że był przed swoim czasem i stał się najlepszym w dregster światowej. Ale jego wyjątkowość jest niezaprzeczalna. Ponieważ prawdziwi koneserzy ostrożnie traktować ich Iron Horse, nie jest niczym nowym, prokolesivshim wiele kilometrów. Ale ten rower jest w stanie stać się prawdziwym długowieczne ze starannej konserwacji i umiejętnego obchodzenia się – zasób jego wytrzymałość jest bardzo wysoka. Ponadto, części Yamaha są dostępne niemal wszędzie.

charakterystyka

Rower posiada następujące cechy:

model

Yamaha FZX 750 (Fazer)

rok wydania

1985-1994 gg.

Liczba cylindrów

4

objętość

749 cu. zobaczyć

zapłon

elektroniczny

Liczba zaworów na cylinder

5

dopływ paliwa

gaźnik

Moc (tj. P.)

94

PPC

6 łącze

napęd

łańcuch

ramka

dupleksu, stal

Prędkość maksymalna (km / h)

220

Rozproszyć setki (sek.)

4

Pojemność zbiornika paliwa (litry)

13

Masa motocykla bez paliwa (kg)

204

Z tej tabeli, można uzyskać kompletny obraz motocykla.

Cechy bloków energetycznych

Początkowo rower miał 6-biegowa skrzynia, a zaczęły być wydawane z 5-biegową z 1990 roku. Kiedy to został stworzony, zdecydowano zredukowany silnik, dlatego był trochę zagubiony w mocy, ale moment zdobyła. Jest to szczególnie widoczne przy niskich obrotach. Przyspieszenie do 100 km / hw mniej niż 4 sekundy, uważany jest za doskonały wskaźnik nawet modele sportklassa. Pozwala to właścicielowi motocykla Yamaha FZX 750 przełamania daleko już na samym początku. A możliwości prędkości, do 220 km / h, dzięki czemu prowadzenie na całej drodze. Motocykl ma umiarkowany apetyt – od 6 do 9 litrów, w zależności od warunków i stylu jazdy. Według niektórych właścicieli, należy wyposażyć ten rower bardziej imponujący zbiornik paliwa, aby Dalnoboy dostępny.

podwozie

Jak przystało na motocykl, który jest przeznaczony do agresywnego stylu jazdy z dużą prędkością, Yamaha FZX 750 wyposażony jest wystarczająco potężny sposób. Widelca jest (39 mm), o pnevmopodkachki możliwość. To sprawia, że można regulować wystarczy cienka. Tylne amortyzatory mają stosunkowo małą wolny skok – 10 cm.

hamulce

Według właścicieli, wiele modeli motocykli Yamaha dostarczony z dość imponujące hamulce. „Phaser” w związku z tym, niestety, nie jest wyjątkiem. Układ hamulcowy jest niezawodny i prosty, ale nic specjalnego się pochwalić. W przypadku prawie 100-osobowej potwora, łatwo przyspiesza do 220 km / h, może odegrać okrutny żart pilota. Tym bardziej, że masa roweru jest wystarczająco duża.

Tylna płyta z noniuszem 2-tłokowego. Nosi główny ładunek. Przed wszystkim nie jest tak różowo – skromne koła 267 mm. Biorąc pod uwagę dynamikę i charakter Yamaha FZX 750, węzeł jest wyraźnie wymaga poprawy. Maszyna posiada kolejny słaby punkt. Opona własny na rowerze zbyt często staje się jednym z pierwszych obiektów strojenia jako agresywnego stylu jazdy, wraz z niewielką układu hamulcowego – klucz do szybkiego zużycia pokrywy opon.

pilot i pasażer komfort

Właściciele tego modelu pamiętać, że klasyczny dopasowanie jest wygodny i ergonomiczny. Nawet w długiej drodze organizm nie spływa i nie boli, co eliminuje konieczność dokonywania częstych postojów na rozgrzanie. Fotel jest wyposażony w amortyzatory. To daje pilotowi możliwość łatwego poślizgu chodnika małych wad nie zauważając ich. Wziąłem producentem pielęgnacja i komfort pasażerów – dość przestronne siedzenia przeznaczone dla niego, za którym znajduje się poręcz. Jednym z nieodłącznych cech konstrukcyjnych w tym modelu jest specjalny kształt przedniej części siodła. Ślizga się nad zbiornikiem, który jest bardzo korzystny wpływ na komfort jazdy podczas gwałtownego hamowania. Piloci nie są wyburzenia naprzód przez bezwładności, jak czasami się zdarza.

Okazja do strojenia

Według dzisiejszych standardów, konstrukcja tego roweru wymaga pracy. On po prostu nie posiadają niczego, za które musiałby przylgnął do oka. Prawdziwy mistrz może dać wyraziste cechy osobowości nawet wygląd starej szkoły. Jeśli umieścisz owiewki na motocyklu, z przodu i schludny będzie wyglądać znacznie bardziej ekologiczne. Podlega modernizacji i światło. Kanciasty, prawie kwadratowy reflektor zostaje zmieniony na bardziej nowoczesne.

Niektórzy starają się dać rower Bardziej sportowy możliwości. Oczywiście, w tym przypadku, pierwszą rzeczą jest zmodernizowane hamulce. Często pomysł projekt działa w tym kierunku prowadzi do takich zmian jak wysokie skrzydłami kół, pozbywając się na tylnym siedzeniu. Sport motocyklowy owiewki, aby umieścić w celu spełnienia funkcji wiatroszczelną przy wysokich prędkościach. Na podstawie „Phaser”, można zbudować i motocykle w innych stylach, na przykład, albo nagim sportowe Tours. Yamaha Części oryginalne części sprzedawane obecnie na całym świecie, co otwiera wspaniałe możliwości tuningu.

polityka cenowa

Yamaha FZX 750 – motocykl nietypowy i kontrowersyjny. I pasuje to nie wszystko. Dziś, po wielu latach do dnia, w którym został wzięty z produkcji, to nie jest tak łatwo znaleźć. Nowe modele na sprzedaż tam dawno temu, ale na rynku wtórnym, model ten jest szeroko reprezentowane. Średnia Przedział cenowy: około $ 2000-3000, w zależności od stanu technicznego dopuszczenia i czy poprzedni właściciel podróżować po drogach krajowych wydarzyło, czy też starał się trzymać z dala od nich. Aby rozpocząć, należy dodać koszt kwoty trzeba zainwestować w rower od razu po zakupie. Na przykład, może być konieczne nowe opony na motocyklu.

Opinions właściciele o tym, czy za kierownicą roweru do początkujących, bardzo wymowny. Urządzenie to jest znak może być zbyt trudne dla tych, którzy nie mają za sobą imponujące wrażenia z jazdy. I kupić go za leniwe łyżwach po mieście jest po prostu niepraktyczne – za to jest znacznie cichszy i nie mniej piękne motocykle.