718 Shares 7751 views

Sztuczna murawa do najnowszej generacji futbolu

Futbol gra jest trudno sobie wyobrazić bez gładkich bogatych zielonych pól, które dosłownie zniewala swoją świeżością i miękkość. To sprawia, że chcesz uruchomić na nim, przedstawiając się jako jeden z graczy wirtuozów. Dziś jego płaszcz przeżywa rewolucję naprawdę technologicznego. Po tym wszystkim, klucz do gry w pierwszej klasie jest nie tylko przygotowanie sportowców, ale także idealna platforma do gry.


Teraz przeznaczyć dwa rodzaje ubezpieczenia: boisko naturalne i sztuczne. Różnią się one nie tylko na cenę, ale także struktury i praktyczność.

murawa naturalna

Tego typu składa się z porcji gleby, zaszczepia trawy (darń lub gotowej części). Pomimo faktu, iż w dniu dzisiejszym, znacznie ułatwiło proces uprawy naturalną trawę, to nadal ma kilka wad. Po pierwsze, wysoka cena trawie naturalnej – około 160 tysięcy euro. Pozwolić może sobie pozwolić każdy klub piłkarski. Po drugie, jest to szybko „Noszenie telefonu”. Już po meczu piłki nożnej w tej dziedzinie są kruchość i uszkodzenia integralności osłony trawy. Szacowany prace renowacyjne, żądając jeszcze wiele inwestycji finansowych i czasu. Po trzecie, naturalna murawa jest bardzo kapryśna w odniesieniu do warunków pogodowych. Po spuszczeniu pogoda jest bardzo długi i żmudny proces.

Alternatywnym rozwiązaniem

Jak pokazuje praktyka, naturalne nie zawsze jest lepiej! Fakt ten jest w szczególności sprzeczny z budową boisk piłkarskich. Układanie i uprawy naturalnej trawy wymaga wiele wysiłku, cierpliwości i pomysłowości, więc idealnym rozwiązaniem tej sytuacji jest sztuczne pole. Jest rozwój technika najnowszej generacji. Jest on wykonany z włókien polietylenowych i rolki płaskimi. Ich szerokość osiąga około cztery metry, a długość odpowiada długości boiska.

Struktura dziedzinie sztucznego

Naturalna i sztuczna murawa piłkarska różnią się tylko w procesie układania. Struktura obu gatunków obejmuje kanalizacji podstawy i ogrzewanie. Najpierw jest wlewana warstwa grubego żwiru (20-25 cm), a następnie na powierzchnię dub złożu drobnego żwir (5-10 cm). Podstawa może także służyć jako zabaw asfaltowej.

Drugi etap to rolki podłogowe. Są one połączone za pomocą specjalnej taśmy montażowej na kleju poliuretanowego. Wysokość trawy lub stos, od pięciu do siedmiu centymetrów. W celu zapewnienia większej wytrzymałości i darń praktyczność budzi piasek kwarcowy i kruszonki gumowej (granulaty) miesza się w równych proporcjach.

nadzienie

Pole sztucznego powinna odpowiadać wartości maksymalnej (lub nawet większe) wskaźniki funkcjonalne powłoki naturalnego. W ciągu swej doskonałości ponad dziesięciu lat pracuje niestrudzenie, wiodącą firmę sportową ze stanem światowej. Najnowszą innowacją w rozwoju sztucznej murawy trawa jest wypełnienie materiałem nieutwardzonym. W ten sposób firma od kilku lat OLOSPORT ustalono produkcję granulatu elastomeru termoplastycznego. Jest wykonana przez specjalnej technologii i ma kilka zalet:

  • Nie emituje siarki, przedłużając żywotność sztuczną nawierzchnią;
  • To ma specyficzny zapach gumy;
  • Ma wystarczającą ciężar właściwy, myte deszcz;
  • charakteryzuje się wytrzymałością mechaniczną i wytrzymałość;
  • Zapewnia elastyczność, wysoką odbicia piłki i traumatyczne;
  • nie zawiera metali ciężkich, ftalil PVC i tak dalej kontakcie ze skórą nie powoduje alergii.

Sztuczna murawa do najnowszej generacji futbolu dziś jest używany przez wielu europejskich stadionach piłkarskich. Pojedyncza inwestycja finansowa około 350 tys. Euro płaci wysoką jakość i trwałość zieloną okładką.

trawa

Posiada właściwości wzmacniające i trawiasty ostatnie wydarzenia. Jest wykonana z trwałych materiałów na wpływy zewnętrzne. Sztucznej trawy jest równie dobrze tolerowane zwiększenie promieniowania ultrafioletowego jak i niskich temperaturach, doskonale wodoszczelny. Warto ma niewielki trwałość i pozwala na gospodarstwo mecze piłki nożnej i treningu przez bardzo długi czas. Sztuczna murawa nie wymaga konserwacji, podlewania i nawożenia.

W produkcji powłok syntetycznych stosowane metody „igłowania”. Ten splot sprężystej pala w gruncie. Sama trawa jest wykonana z polietylenu. Ostatnie zmiany obejmują wytwarzanie poliamidu i polipropylenu. Dzięki tej unikalnej kombinacji sztucznym polu nie rozprasza, nie zdeptany i nie stracić swoją bujną zieloną barwę.

Wreszcie kolejnym elementem najnowszej generacji sztucznej murawy jest warstwa mocująca z lateksu, który ma antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i właściwości wodoodporne.

mini piłki nożnej

Nieco inny sprzęt technologia dla mini-piłki nożnej. Jest to bezpośrednio związane z parametrami planszy. Tradycyjnie, mini-piłki nożnej odbywają się w salach gimnastycznych i dlaczego otrzymał swoją drugą nazwę „Futsal”. Podczas zabawy terenowe nie są wyjątkiem, ale raczej potwierdza regułę. Powłoka monolityczna i brak szwów – główne cechy, które szczyci się sztuczne boiska do mini piłki nożnej. Miejsca zdjęcia pokazują błyszczące kolorowej powierzchni, na pierwszy rzut oka przypomina zwykłe drewniane podłogi siłownie szkolnych. Jednak ta konstrukcja jest znacznie bardziej przebiegły i pomysłowość.

Sztuczna murawa do najnowszej generacji mini-futbolu jest wielowarstwowy produkt. Poliuretanu jest gumą podłoże bazowe (lub mata). Ona z kolei pokryta dwiema warstwami specjalnego kitu. I ukoronował „pie” powłokę koloru (co może być nie tylko klasyczny zielony ale również niebieski, żółty, czerwony, itd.), Zabezpieczona lakierem.

Każda warstwa ma swoją serwisowania. Tak więc, poliuretan pozwala zamknąć pory możliwe, a kolor powłoki jest wyrównania właściwości, które sprawiają, że boisko do piłki nożnej idealnie gładkie i stałej. Uszczelniający lakier jest nie tylko wartość dekoracyjną, tworząc połysk na powierzchni tamponu, lecz także zapobiega wnikaniu wilgoci do głębszych warstw obiektach sportowych. Oprócz praktycznych technicznego sztucznego pola dla Składany halowej piłki nożnej, sprężysty i całkowicie nietoksyczne.