633 Shares 2566 views

Korzyści z pominięcia liny w celu utraty wagi i treningu cardio

Ćwiczenia z pominięciem liny mają ogromne korzyści praktyczne dla naszego ciała. Ta prosta powłoka zwiększa zręczność, zwiększa mobilność i poprawia koordynację ruchów. Po zajęciach ustala się procesy metaboliczne, nie wspominając już o pracy układu sercowo-naczyniowego i wytrzymałości mięśni. Jeśli chcesz pracować na ciele, ale nie masz liny pomijającej, możesz ją wymienić pasem, paskiem lub długim ręcznikiem.

Odchudzanie

To pozornie proste dziecko "skakanie" jest w rzeczywistości skutecznym symulatorem, pomagając w tworzeniu pięknego smukłego ciała, pozbyć się nadwagi i nadać mięśniom sportowy teren. Regularna linia skakania jest niewidoczna dla Ciebie, wypracowując kilka grup mięśni w różnych częściach ciała! Podczas treningu cielęta stóp są zaangażowane, nacisk jest naciągnięty, stawy są rozwijane, a praca rąk staje się bardziej zwinna. Jedna 10-minutowa lekcja jest równa kosztowi energii na 1.5 km lub jazda na rowerze na odległość 3 km. Korzystanie z pominięcia liny w procesie utraty wagi liczone jest w tysiącach kalorii, wystarczy, że jedna godzina dziennie skakać.

Ćwiczenia cardio

Korzyści płynące z pomijania liny i fakt, że ćwiczenia z nim są bardziej stresujące na układ sercowo-naczyniowy. Z tego powodu skoki są szeroko stosowane w różnych dyscyplinach sportowych: gimnastyce rytmicznej, koszykówce, boksie, istnieje nawet oddzielny kierunek ruchu zwany "pomijaniem".

Jeśli użyjesz pocisku do rozwoju serca i naczyń krwionośnych, nie torturuj się w pierwszej lekcji. Obciążenie powinno być zwiększane stopniowo, dając ciało resztę i możliwość przyzwyczaić. Chirurgia cardio wymaga zgody medycznej, pamiętaj, że osoby z chorobami stawów lub poważnymi zaburzeniami serca są zabronione.

Ćwiczenia z liną: korzystaj z pierwszej minuty

Jeśli wcześniej nie chodziłeś do sportu lub po prostu nie masz doświadczenia dokładnie takich szkoleń, musisz zacząć skakać z minimalną ilością czasu, abyś nie czuł się zmęczony. Pamiętaj, aby odpocząć (od 1 minuty do 30 sekund) i stopniowo zwiększać całkowity czas jednej lekcji na pół godziny. Dlaczego odpocząć powinnaś pół minuty? W tym czasie nie tracisz impulsu, który jest już "dostrojony" do żądanego tempa. Następnie korzystanie z pominięć liny dla Ciebie wzrośnie na lepsze. Po opracowaniu pewnych okresów szkolenia można zmniejszyć czas wytchnienia, ale zwiększyć liczbę podejść.

Skok przez liny jest przydatny dla każdego!

Na pewno pamiętasz to, że jako dziecko tak sportowy rodzaj wypoczynku nie był czymś wyjątkowym. Każde dziecko miało linę, a on i jego przyjaciele bawili się na ulicy z przyjemnością licząc liczbę skoków. Teraz, w dorosłości, postrzegamy to jako frywolną grę. I korzyści z pominięcia liny udowodnione dawno temu, i tej powłoki nie należy zapominać! Przecież nigdy nie jest za późno, aby zaangażować się w zdrowie. Lina pomijająca pomoże Ci stać się szczupła i atletyczna, choć przed treningiem nie zapomnij przechodzić badania i uzyskać zgodę lekarza.