501 Shares 5542 views

Neandertalczyk – to … Starożytni ludzie – Neandertalczycy

Człowiek zawsze był zainteresowany ich pochodzenia. Kim jest, gdzie i jak – przez długi czas był to jeden z głównych problemów. W starożytnej Grecji, podczas narodzin pierwszego naukowego problemu pochodzenia człowieka ma znaczenie fundamentalne w powstającym filozofii. A teraz, ten problem nie traci swoje znaczenie. Podczas gdy w ubiegłym wieku, naukowcy byli w stanie poruszać się daleko w problem pojawienia się człowieka, pytania przychodzić.

Żaden z naukowców nie może być absolutnie pewny, że przyjęta hipoteza o pochodzeniu życia, łącznie z wyglądem człowieka są prawdziwe. Nie tylko, że wieki temu, a dziś antropologowie są prawdziwi naukowcy wojny, broniąc swoich pomysłów i obala teorię przeciwników.

Jednym z najbardziej badanych starożytnych ludzi to neandertalczyk. Jest to przedstawiciel rasy ludzkiej wymarły dawno temu, który żył 130 – 20 tysięcy lat temu.

Geneza nazwy

W zachodniej części Niemiec, w pobliżu Dusseldorf, jest Neandertal dolina. Jego nazwa to otrzymał w imieniu niemieckiego pastora i kompozytora Neandera. W połowie XIX wieku, nie znaleziono czaszkę starożytnego człowieka. Dwa lata później, antropolog Shaafgauzen, zaangażowanych w jego gabinecie, ukuł termin „neandertalczyka” w rewolucji naukowej. Dzięki niemu, kości znalezione nie zostały sprzedane, a oni są teraz w reńskiego muzeum ziemi.

Określenie „neandertalczyk” (fot wynikające rekonstrukcję jego kształtu, to jest możliwe, aby zobaczyć poniżej) nie ma wyraźnych granic ze względu na rozległość i niejednorodności grup hominidów. Stan starca też jest niepewna. Niektórzy z naukowców prowadzi go do podgatunku Homo sapiens, niektóre wyróżniają się jako osobny gatunek, a nawet rodzaju. Teraz stary człowiek jest najbardziej badane neandertalskie poglądy hominidów kopalnych. Ponadto, w dalszym ciągu znaleźć kości należące do tego gatunku.

Jak go znaleźć

Szczątki przedstawicieli prymitywnego człowieka nie mógł znaleźć pierwszy z hominidów. Starożytne ludzie (neandertalczycy) zostały odkryte w 1829 roku w Belgii. Następnie wynik ten nie przywiązuje żadnej wagi, a jej znaczenie wykazano znacznie później. Potem ich szczątki znaleziono w Anglii. I dopiero trzeci odkrycie w 1856 roku w pobliżu Düsseldorfu dał nazwę neandertalczyka i udowodnione znaczenie wszystkich poprzednich znalezionych skamieniałości.

pracownicy kamieniołomów odkrył grotę wypełnioną mułu. Po usunięciu znaleźli w pobliżu wejścia na ludzką czaszkę i kilka kości masywny. Starożytni szczątki zostały zakupione przez niemieckiego paleontologa Johann Fulrotom, który później opisał je.

Neandertalczyk – cechy strukturalne i klasyfikacja

Znalezione kopalne kości ludzi zostało dokładnie badane, a na podstawie naukowców udało się zrekonstruować przybliżony kształt. Neandertalczyk – jest bez wątpienia jednym z pierwszych ludzi, ponieważ jego podobieństwa do Homo sapiens oczywisto. Jednakże, istnieje ogromna ilość różnicy.

Średni wzrost starożytnego człowieka było 165 centymetrów. Miał krępy budować i dużą głowę, a objętość czaszki starożytnych ludzi neandertalczyków były lepsze współczesnego człowieka. Ręce są krótkie, bardziej jak łapy. Szerokie ramiona i pierś lufa mówić o wielkiej sile.

Mocne brwi, bardzo mała broda, nos, krótka szyja – jeden więcej neandertalczyków funkcje. Najprawdopodobniej te cechy są kształtowane przez trudnych warunkach epoki lodowcowej, w której starożytni ludzie żyli 100 – 50 tysięcy lat temu.

Struktura neandertalczycy daje powody przypuszczać, że mają dużą masę mięśniową, ciężki szkielet doprowadza się głównie z mięsa i były lepsze niż Cro-Magnon, dostosowanych do subarktycznym klimatu.

Mieli prymitywny mowy może składać się z dużej liczby spółgłosek.

Od zamieszkany tych starożytnych ludzi w rozległym obszarze, istnieje kilka rodzajów. Jeden ma możliwości bliżej wygląd podobny do ssaka, podczas gdy inne, jak współczesnego człowieka.

Homo neanderthalensis siedlisko

Ze szczątków znalezionych dzisiaj wiemy, że Neandertalczyk (starożytny ludzie, którzy żyli tysiące lat temu) żyli w Europie, Azji Środkowej i na Wschodzie. W Afryce hominidy te nie zostały znalezione. Później fakt ten był jednym z dowodów, że Homo neanderthalensis nie jest przodkiem człowieka współczesnego i jego najbliższego krewnego.

Jak udało ci się zrekonstruować wygląd wczesnego człowieka

Począwszy od Shaafgauzena, „ojciec chrzestny” od neandertalczyka zostały dokonane wiele prób, aby odtworzyć wygląd tych fragmentów dawnych hominidów jego czaszki i szkieletu. Wielki sukces osiągnięty w sowieckiej antropolog i rzeźbiarz Michaił Gerasimov. On stworzył własną metodę przywrócenia wyglądu człowieka za pomocą szczątków kostnych. Zostały one wykonane ponad dwieście rzeźby postaci historycznych. Gerasimov zrekonstruowano również oblicze koniec neandertalczyków Cro-Magnon i. On stworzył Laboratorium antropologicznej rekonstrukcji nadal skutecznie angażować się w odbudowę zewnątrz starożytnych ludzi teraz.

Neandertalczycy i Cro-Magnon – czy istnieje między nimi wspólnego?

Tych dwóch przedstawicieli rodzaju ludzi mieszkał przez pewien czas w jednej epoki i istniały obok siebie przez dwadzieścia tysięcy lat. Naukowcy zapoznać się z Cro-Magnon wczesnych przedstawicieli współczesnego człowieka. Pojawiły się one w Europie 40 – 50 tysięcy lat temu i były bardzo różne od neandertalczyków fizycznie i psychicznie. Były one wysokie (180 cm) miała bezpośredni czoła bez wystających czoło, nos i wąski jaśniej określić brody. W wyglądzie, osoby te są bardzo zbliżone do współczesnego człowieka.

Osiągnięć kulturalnych Cro-Magnon przewyższyć sukcesy swoich poprzedników. Po odziedziczone po przodkach opracowany duży mózg i prymitywną technologię, są one w krótkim czasie zrobił wielki krok naprzód w jego rozwoju. Ich wyniki są uderzające. Na przykład, w jaskiniach i namiotów wykonanych ze skór żyli neandertalczycy i Cro-Magnon w małych grupach. Ale to był ostatni i pierwsze osady powstały ostatecznie utworzyły plemienną społeczność. Oni oswoił psa, wykonywane obrzędów pogrzebowych, malowane sceny myśliwskie na ścianach jaskiń, były w stanie dokonać narzędzi nie tylko w kamieniu, ale również z powodu rogów i kości. Cro-Magnon miał artykułować mowy.

Zatem, różnice między tymi dwoma rodzajami starożytnego człowieka były znaczące.

Homo neanderthalensis i współczesny człowiek

Przez długi czas, zarodniki były w środowisku naukowym o jednym z przedstawicieli starożytnych ludzi powinien być uważany za przodka człowieka. Teraz już wiesz dokładnie co neandertalczyk (zdjęcia zrobione na podstawie rekonstrukcji pozostałości kostnych, to wyraźnie potwierdzić) fizycznie i wygląd zewnętrzny jest bardzo różni się od Homo sapiens i jest przodkiem człowieka współczesnego.

Wcześniej na tym koncie nie ma innego punktu widzenia. Jednak ostatnie badania dają podstawy do przypuszczeń, że przodkowie Homo sapiens żyli w Afryce, który leżał poza żywym Homo neanderthalensis. W swojej długiej historii badania szczątków kostnych z nich nigdy nie zostały znalezione na kontynencie afrykańskim. Ale w końcu problem został rozwiązany w 1997 roku, kiedy na Uniwersytecie w Monachium było rozszyfrować DNA neandertalczyka. Różnice w genach, które zostały znalezione przez naukowców za zbyt duże.

Badanie genomu Homo neanderthalensis kontynuowano w 2006 r. Zostało naukowo udowodnione, że różnica w genach tego typu starożytnego człowieka z nowoczesnych rozpoczął się około 500 tysięcy lat temu. Do dekodowania DNA zostały wykorzystane kości znalezione w Chorwacji, Rosji, Niemiec i Hiszpanii.

Dlatego też można powiedzieć, że Neandertalczyk – jest nam znane gatunki wymarłe, że nie jest bezpośrednim przodkiem Homo sapiens. Jest to kolejny oddział rozległej rodziny hominidów, która obejmuje, oprócz ludzkich i wymarłych przodków, a nawet zaawansowanych naczelnych.

W 2010 roku w trakcie badań neandertalskich genów zostały znalezione w wielu nowoczesnych narodów. Sugeruje to, że Homo neanderthalensis między Cro-Magnon i nie mieszać.

Życie i życie dawnych ludzi

Neandertalczyk (starożytny ludzie, którzy żyli na Bliskim paleolitu) pierwszy użył najbardziej prymitywnych narzędzi, dostać go od jego poprzedników. Stopniowo zaczęły pojawiać się nowe, bardziej zaawansowane formy pistoletów. nadal są one wykonane z kamienia, ale stały się bardziej zróżnicowane i złożone w technologii przetwarzania. Okaże się około sześćdziesięciu typów produktów, które w rzeczywistości są odmianami trzech podstawowych typów: ax, zgarniaczy i ostrokonechnikov.

Podczas wykopalisk znaleziono również neandertalczyków strony pilarki, szydła, skrobaki i ząbkowane broń.

Skrobaki pomóc w cięciu i wyprawianie skór zwierząt i ich punkty były jeszcze szerszy zakres. Były one używane jako noże, noże do cięcia tusz, jak i groty strzałek. Używane starożytnych neandertalczyków i kości do wyrobu narzędzi. Były to głównie szydła i wskazówka, ale odnaleziony i większe przedmioty – noże i pałki z rogów.

Co do broni, to wciąż było bardzo prymitywne. Jej głównym widoku najwyraźniej była włócznia. Wniosek ten opiera się na badaniach kości zwierzęcych znalezionych na miejscu witrynach neandertalskich.

Te starożytne ludzie nie są szczęśliwe z klimatem. Jeśli ich poprzednicy żyli w ciepłym okresie, a następnie przez czas Homo neanderthalensis rozpoczęła silny zimny czar zaczął tworzyć lodowce. Krajobraz przypominał wokół tundrze. Dlatego życie neandertalczyk był bardzo szorstki i pełen niebezpieczeństw.

Obudowa nadal podali jaskinię, ale stopniowo zaczęły pojawiać się w otwartej budowie – namioty skór zwierząt i struktury kości mamutów.

lekcje

Większość czasu starożytnego człowieka był zaangażowany w poszukiwaniu pożywienia. Na podstawie różnych badań, były padlinożercy i myśliwych, ale działalność ta wymaga konsekwencji w działaniach. Według naukowców, główne gatunki handlowe dla neandertalczyków były duże ssaki. Od starożytny człowiek żył na terenie rozległego, ofiary były różne: mamuty, dzikie byki i konie, nosorożce włochate, jelenie. Ważnym zwierząt łownych był niedźwiedź jaskinia.

Pomimo faktu, że polowanie na dużych zwierząt stało się ich głównym zajęciem, neandertalczycy nadal rozwiązać zgromadzenie. Według badania, nie byli całkowicie mięsożerne, a ich dieta składała się z korzeni, orzechów i owoców jagodowych.

kultura

Neandertalczyk – nie jest to prymitywne istoty, jak sądzono w XIX wieku. Starożytne ludzie, którzy żyli w okresie środkowego paleolitu, tworzyły kulturowej trend, który stał się znany jako kultury Kultura Mustierska. W tym momencie zaczyna narodziny nowej formy społeczeństwa – plemiennej społeczności. Neandertalczycy pod opieką członków jego rodziny. Myśliwi nie jedzą żerują na ziemi, i zaniósł z powrotem do jaskini do innych plemion.

Homo neanderthalensis nie był jeszcze w stanie wyciągnąć lub tworzyć figurki zwierząt wykonane z kamienia lub gliny. Ale w jego miejsce parkingowe znaleźć kamienie z wyszukanymi rowków. Starożytni ludzie mogą być również stosowane równoległe rysy na narzędzi i ozdób z kości robi wywiercone zębów zwierzęcych i muszli.

Wysoki rozwój kulturalny neandertalczyków mówił, a ich obrzędy pogrzebowe. ponad dwadzieścia grobów znaleziono. Ciało umieszczone w płytkich dołach w postawie człowieka śpiącego z wygiętych ramionach i nogach.

Posiadana przez starożytnych ludzi i początków wiedzy medycznej. Wiedzieli, jak leczyć złamania i zwichnięcia. Niektóre wczesne wyniki sugerują, że ludzie zajęli się rannymi.

Homo neanderthalensis – tajemnicę starożytnego człowieka wyginięciem

Kiedy i dlaczego ostatni neandertalczyk zniknął? Ta tajemnica jest w umysłach naukowców przez wiele lat. To pytanie nie jest dokładnie sprawdzony odpowiedź. Współczesny człowiek nie wie, dlaczego dinozaury zniknęły i nie można powiedzieć, że doprowadziło do wyginięcia jego najbliższego krewnego kopalnych.

Przez długi czas uważano, że neandertalczycy byli ścisnął ją bardziej dostosowane i opracowane rywali – Cro-Magnon. A dowody dla tej teorii jest naprawdę dużo. Wiadomym jest, że współczesny człowiek pojawił się w Europie w dziedzinie Homo neanderthalensis około 50.000 lat temu, a 30 tysięcy lat ostatni neandertalczyk zniknął. Uważa się, że te dwadzieścia wieków żyjących obok siebie w małym obszarze był czas ostrej konkurencji między dwoma gatunkami o zasoby. Cro-Magnon wygrał dzięki przewadze liczbowej oraz lepszej adaptacji.

Nie wszyscy naukowcy zgadzają się z tą teorią. Niektóre przedstawienia ich nie mniej interesującą hipotezę. Wiele utrzymać pogląd, że neandertalczycy zniszczony ze zmianami klimatycznymi. Fakt, że 30 tysięcy lat temu w Europie rozpoczął się długi okres zimnej i suchej pogody. Być może to doprowadziło do zniknięcia starego człowieka, który nie mógł przystosować się do zmieniających się warunków życia.

Raczej nietypowe teoria przedstawiła Saymon Anderdaun, ekspert na Uniwersytecie Oksfordzkim. Uważa on, że neandertalczycy walczyła z chorobą, która jest charakterystyczna dla ludożerców. Jak wiadomo, ludzkie jedzenie nie było rzadkością w tamtych czasach.

Inna wersja zniknięcia tego starożytnego człowieka – asymilacja z Cro-Magnon.

Homo neanderthalensis Extinction występują nieregularnie w czasie. Na Półwyspie Iberyjskim przedstawiciele tego gatunku hominidów kopalnych żył po tysiącleciu po zniknięciu reszty Europy.

Neandertalczycy w kulturze współczesnej

Powstanie starożytnego człowieka, jego dramatyczna walka o życie i tajemnica zniknięcia były tematy do utworów literackich i filmów. Joseph Anri Roni S. napisał powieść „Walka o ogień”, który był chwalony przez krytyków i został nakręcony w 1981 roku. W filmie o tej samej nazwie zdobył prestiżową nagrodę – The „Oscar”. W 1985 roku obraz „Klan niedźwiedzia jaskiniowego” został stworzony, który opowiada, jak dziewczynka z rodziny po śmierci swego plemienia Cro-Magnon został wykształcony neandertalczyków.

Nowy film fabularny poświęcony starożytnych ludzi, powstała w 2010 roku. To „Ostatni Neandertalczyk” – opowieść o EO pozostały jedynym ocalałym w swoim rodzaju. W tym obrazie, przyczyną śmierci Homo neanderthalensis stał się nie tylko z Cro-Magnon, który zaatakował ich parking i zabity, ale nieznaną chorobę. Istnieje także rozważa możliwość asymilacji neandertalczyków i Homo sapiens. Nakręcony w stylu dokumentalnym i pozornie na dobre podstawy naukowe.

Ponadto przedmiotem neandertalczycy z wielu filmów, opowiadając o swoim życiu, pracy, kultury, a biorąc pod uwagę teorię ekstynkcji.

743 shares 6482 views
Piechota. Jaki rodzaj uzbrojenia?
164 shares 5332 views
246 shares 8386 views