846 Shares 7818 views

Verviers – starożytna społeczność

Określenie „lina” został wyraźnie można nazwać historyzm, ale to nie powinno być powodem do nie zapoznać się z jego pochodzenia i znaczenia, ponieważ jest ona bezpośrednio związana z historią i rozwojem Rosji.

definicja

Historycy i badacze podkreślają, że słowo to oznaczało starożytnej społeczności, które istniały na terytorium Rosji i Chorwacji. Etymologia oparta jest na starożytnych zwyczajów ludzi obchodzi ich własnością linę gruntów. Ten rodzaj społeczności jest wymieniona w „Rosyjskiej Prawdy” – ważnego dokumentu Rusi Kijowskiej, a także w chorwackim ustawie Poljica, które jest najstarszym zabytkiem prawny mały obszar w Chorwacji (na wybrzeżu Dalmacji).

ewolucja

Niektórzy badacze uważają, że oryginalna lina była organizacja niezwykle między krewnymi, a później pod wpływem różnych czynników społeczno-ekonomicznych stał się firmą, która powstała już raczej na zasadzie sąsiedztwa, czyli należące do jej ludzi zjednoczonych tylko przez najbliższy miejscu zamieszkania.

Szczególnie aktywnie bronić ich poglądy są naukowcy, którzy są zagorzałymi zwolennikami lokalnej społeczności. Jednym z głównych powodów – fakt, że taka grupa może być wywołana o wiele bardziej progresywne i historycy nie chcą pogodzić się z faktem, że inne narody są bardziej rozwinięte niż w Rosji. Od liny – to stowarzyszenie różnych warstw społecznych ludzi, z biegiem czasu został on poddany różne zmiany.

etymologia

Językoznawcy też rozpoczął studia pochodzenie tego słowa, aby dostarczyć wiarygodnych informacji o historii tego pojęcia. Okazało się, że to nie był przypadek, nazwa wspólnoty jest zgodne ze słowem „liny”.

Może to wskazywać, że takie związki były budowane na zasadzie współpracy zamieszkania, jak starożytni Słowianie i innych osób było w zwyczaju pomiar ich dobytek za pomocą ciągów pewnej długości, zatem możliwe jest, że to stąd określenie „lina”. Definicja „lina” zachowanych w dokumentach prowincji Astrachań XIX wieku. Wtedy była to miara równa 1850 sążni kwadratowych. Proces pomiaru gruntów powiedział: „vervovat” i „Verov”.

„Rosyjska prawda” i statut Poljica

Jak wspomniano powyżej, w różnych dziedzinach rozwoju tej wspólnoty odbyło się w różny sposób. Chociaż przyjmuje się, że lina – organizacja oparta na więzach pokrewieństwa, ostatecznie łącząc zasadę zmian. W „Rosyjskiej Prawdy”, mówi, że społeczność wiejska nie była oparta na więzach krwi, aw ustawie Poljica stwierdził, że nie obserwuje się jedynie osłabienie tej funkcji, ale niektóre elementy są nadal zachowane.

„Rosyjski Prawda” opisuje system społeczny, jest znacznie bardziej rozwinięte niż te wymienione w ustawie Poljica. Ale ta rozbieżność jest łatwo wytłumaczyć. Poszczególne fragmenty „Russian Prawda” powiedzieć o społeczeństwie VIII-XII wieku, natomiast ustawa Poljica opisuje strukturę XV-XVII wieku.

odpowiedzialność zbiorowa

W „rosyjskiej” Prawdzie mówi, że lina – wiejska społeczność ludzi, którzy mieszkają w dużym obszarze. Pomimo faktu, że członkowie nie są spokrewnieni, nie ma między nimi wzajemna odpowiedzialność, która wymaga, aby każdy członek szukać złodzieja i jest odpowiedzialny za zamordowanie prawem. Istnieją inne funkcje, które miały prowadzić linę. Są one ustalane przez władze.

Wszelkiego rodzaju społeczności promować rozwój struktury społecznej starożytnego społeczeństwa. Oczywiście, to samo można twierdzić o i liny. Była to społeczność ludzi, którym trudno jest mówić wyraźnie. Jasne jest, że lina była kolejnym ogniwem w rozwoju rosyjskiej historii i pozytywny wpływ na niego.