278 Shares 1244 views

Najbardziej straszne miejsca na planecie: szlak turystyczny

Oprócz wygodnej Turcji, radosnej Hiszpanii i niebiańskiej Grecji, biura podróży często oferują raczej nietypowe trasy. Dla niektórych – ekstremalne podróże, dla innych – romantyczne, dobrze i trzecie, dają najbardziej straszne miejsca na naszej planecie. Co ciekawe, właśnie te podróże, które ostatnio stały się dość powszechne. Te trasy są wybierane przez odważnych turystów, którzy chcą łaskotać nerwy. Więc najbardziej straszne miejsca na planecie – co to jest?

Wieża Madmańskich

To muzeum patoanatomy, z siedzibą w Wiedniu, zostało nazwane tak nie przypadkowo. W XVIII w. Był tutaj dom wariatowski. Według wielu ocen, muzeum znajduje się na liście, która łączy 10 najstraszniejszych miejsc na świecie. To jednak nie przeraża ciekawskich turystów, którzy są zmęczeni codzienną rutyną. I rzeczywiście, każdy eksponat tutaj jest unikalny w swoim rodzaju. Tutaj widać mutacje genetyczne, konsekwencje chorób wenerycznych i ginekologicznych, mumifikowanych części ciała i innych okropności. Ale pragnienie cudzołóstwa rodziny po obejrzeniu niektórych eksponatów zniknie na całe życie. Główny pokój muzeum mieści się w dawnym więzieniu dla gości "tej instytucji".

Drzewo samobójcze

Park Narodowy Aokigahara – jedna z atrakcji Japonii – znajduje się niedaleko Tokio. Jednak jego sława jest raczej smutna. To miejsce ma nieoficjalne nazwisko – las samobójstw. W ciągu roku jest około stu osób, które wiszą, zatruwają lub rozstają się z życiem z innych powodów. Ale chwała nie przestraszy podróżnych. Obszar parku jest często wyznaczany przez turystów.

Czeska kostnica

W XVIII w. Najbardziej straszne miejsca na planecie uzupełniono czeskim kostnicą. W małym miasteczku tego komfortowego kraju władca lokalnego klasztoru przywiózł ziemię z Wielkiego Kalwarii i rozłożył je na cmentarz. Później miejsce stało się bardzo popularne wśród pogrzebu wśród Europejczyków. Po nadejściu zaraza zaczęła się niewiarogodna historia starego kościoła. Ponad 30 000 osób pochowano na cmentarzu lokalnym w ciągu roku, a miejsca dla wszystkich stały się rzadkie. Potem postanowiono wykopać stare kości i zapisać je w budynku kościoła. Minęło wiele lat, zanim nowy właściciel tych miejsc zdecydował się na analizę zgromadzonych pozostałości. Teraz cały kościół z dziełami wynajętego mistrza zdobi wiele kości. Spektakl jest interesujący, ale niesamowity.

Pripyat

Ten gościnny, małe miasteczko z niewielką liczbą ludności przed śmiercią, rozkwitł i rozwinął się straszliwy wypadek w Czarnobylu . Teraz jest pusta. Cała populacja została ewakuowana, a miasto zostało ogłoszone martwym obszarem. Jednak to nie przestrasza turystów-ekstremistów. Fani z dreszczy przychodzą tu od czasu do czasu. Najbardziej straszne miejsca na planecie, których zdjęcia "chodzą" w rozległych sieciach, słusznie zawierają w swoim składzie i tych przerażających zdjęciach.

Nie jest to kompletna lista straszliwych i nieprzyjemnych tras turystycznych. Natura i ludzkość cały czas pracują nad jego uzupełnieniem. A może najbardziej straszne miejsca na tej planecie w tej chwili w odległej przyszłości wydają się nam "kwiaty".