283 Shares 9871 views

Czy mogę nosić kogoś innego? Symbol Wiary Chrystusa

Zanim odpowiemy na to delikatne pytanie, spróbujmy najpierw zrozumieć, co to jest krzyż za to, co i co daje? Wszakże podczas sakramentu chrztu człowiek musi nosić ten symbol, który musi nosić całe swoje życie. Jednak bardzo ważne jest, abyśmy zrozumieli, że krzyż jest największym sanktuarium i symbolem przynależności do prawosławia chrześcijańskiej. To on stał się narzędziem bolesnej egzekucji Chrystusa Zbawiciela za wyczyn odkupienia od grzechu i śmierci całej ludzkości przywiezionej przez Adama i Ewę. Dlatego ten, kto nosi krzyż z ukrzyżowaniem Chrystusa, pokazuje jego zaangażowanie w cierpienia i wyczyny swego Pana, który dał wszystkim ludziom nadzieję zbawienia, a zatem zmartwychwstanie po śmierci dla życia wiecznego w Jego Królestwie.

Symbolizm krzyża

Z jakiegoś powodu ludzie często zadają sobie pytanie, czy mogą przenosić kogoś innego. I wszystko dlatego, że same nie są w stanie odpowiedzieć. Byli uderzeni w przesądy i herezję przez psychikę i wróżbiarzy.

Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że krzyż na ciele – srebro, złoto lub drewno, nie jest ornamentem, talizmanem czy pięknym biżuterią. Jest to przede wszystkim symbol prawosławnej wiary chrześcijańskiej.

Starożytne szwy są bardzo zróżnicowane, ale ikonografia Ukrzyżowania została ostatecznie dogmatycznie zweryfikowana w 692 przez katedrę Trullo w Konstantynopolu, zatwierdzona w 82. regule. Postać Zbawiciela została nałożona na krzyż. Chrystus objawia uścisk wszystkich, którzy zwracają się do Niego. W tej ikonografii dwie hypostases – Boskie i Człowiek, wykazujące jego śmierć i zwycięstwo. Najbardziej spotykaną formą był ośmioramienisty krzyż, na którym napisano najczęściej wiersz "Save and save".

Czy mogę nosić kogoś innego?

Ludzie, którzy ciągle noszą krzyż na siebie, dają Bogu swoją bezgłośną modlitwę, a zatem służą im jako ochronę przed wszelkiego rodzaju nieszczęściami i demonami.

Rozumiejąc bardziej szczegółowo pytanie, czy można nosić kogoś innego, zatrzymamy się jeszcze raz. Jego obecność na klatce piersiowej człowieka nie może mieć żadnego znaczenia, jeśli nie zda sobie sprawy i nie wyznaje wiary w Chrystusa. Krzyż chroni nas przed codziennymi kłopotami i trudnościami, ale przede wszystkim chroni nas przed grzechem, które jest głównym narzędziem w rękach złego, który zawsze chce pragnąć, aby nasza dusza przejęła władzę. Człowiek nigdy nie potrafi radzić sobie z jego mocą, ale z pomocą Boga pomoże mu. Jak twierdzą święci ojcowie: "Wróg jest silny, ale Pan jest wszechmocny!"

Czy mogę nosić kogoś innego: odpowiedź kapłana

Historia co najmniej małego narodzin, ale jest całkiem zrozumiała. I teraz dochodzimy do głównego pytania: "Czy mogę nosić kogoś innego krzyża?" Jest to bardzo często pytanie dla kapłanów, którzy nie akceptują przesądów. Przecież każdy rodzaj psychiki zabrania tego robić, wtedy pojawia się pytanie: "Dlaczego?" Wierzą, że krzyż pamięta energię swego pana i pochłania swoje grzechy. Ale dlaczego dokładnie grzechy, a nie cnoty? Ale teraz pójdziemy z przeciwnego, postawimy sprawę sprawiedliwych, ale więcej. Jest więc prawie święty i stał się bliżej raju. Jako profesor teologii AI Osipov powiedział: "Całe, już święte, kanonicznie mnie przekonaj!"

Grzechy

I znowu, jeśli krzyże pochłaniają grzechy, a potem zmieniamy je częściej. W ten sposób oczyszczenie się i pozbędziemy się naszych grzechów. Może ktoś znajdzie i odbierze nasz krzyż? Będziemy natychmiast pozbyć się naszych grzechów. Świetny sposób na uratowanie, prawda? Tworzy się poczucie kompletnego absurdu. Sane ludzie powinni już być jasne.

Krzyż Życia

W procesie sakramentu chrztu krzyży, rządzenia kościoła są wprowadzane w wypełnianiu słów Pana: "Jeśli ktoś chce podążać za mną, niech się zaprze samego siebie, weźmie krzyż i idzie za Mną". Jaki jest sens tych słów? Oznacza to, że musimy ponieść nasz ważny krzyż, który został nam postawiony przez Pana, a przypomina nam o tym narodzony krzyż, a prawdziwie wierzący człowiek nie pozwoli mu wyjść z drogi, ocalić i ocalić.

Dlatego też można krzywdzić kogoś innego. Jeśli to było kiedyś uświęcone, nie musisz go podwoić. Jeśli nie ma pewności, warto to zrobić. Najważniejszą rzeczą, wymaganą od osoby, jest prawo życia duchowego i spełnienia przykazań Bożych: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. I kochaj bliźniego jak siebie samego ". Takie życie duchowe da tę zbawczą łaskę Bożą, która uzdrowi się z pasji i grzechów.

Feat

Noszenie krzyża to wielki zaszczyt i odpowiedzialność. W ciągu 2000 lat wielu chrześcijan cierpiało z powodu swojej wiary. Wymagało się od nich wyrzeczenia się Chrystusa i usunięcia krzyża z jego piersi.

Wypadek 19-letniego Rodionowa Eugeniusza, prostego rosyjskiego żołnierza, może nie być znany wszystkim. Dotarł do Czeczenii i służył jako granatnik. 13 lutego 1996 r. Wraz z towarzyszami został uwięziony, w którym spędzili 3,5 miesiąca. Bohaterowie drwili na nich. Następnie Yevgeny został zaoferowany zerwać krzyż, zaakceptować islam i obiecał, że nie będzie już torturowany. Ale nie podporządkowuje się ich woli, a więc 23 maja w wiosce Bamut Rodionov i jego przyjaciół został okrutnie zabity. Eugene odciął mu głowę, ale nie odważyli się odciąć krzyża nawet z martwego ciała.

Wnioski

Wielkie dzieło Rodionowa powinno służyć jako żywy przykład dla tych, którzy noszą krzyż (srebro lub złoto) jako ornament lub zmieniają go na różne amulety lub znaki zodiaku. Ale dla niego ludzie poszli na pewną śmierć i zawsze musimy to pamiętać. Wszakże Chrystus pozostawił na nim błogosławione światło i miłość, które z niego ciągle emanuje.

Wielcy starsi Rosjanie powiedzieli, że chrześcijanin bez krzyża, jako wojownik bez broni, a więc wroga, może w każdej chwili go pokonać.