780 Shares 9056 views

„Cyklon B”: historia, zwłaszcza właściwości chemiczne i fizyczne

„Cyklon B” – jest to niezwykle silna trucizna, która jest obecnie stosowana w różnych sektorach produkcji rolnej. Jednak największą sławę zdobył jako broń masowej zagłady ludzi przez hitlerowców podczas II wojny światowej. Ponieważ substancja ta jest wytwarzana pod inną nazwą, aby uniknąć straszliwych skojarzenia.

streszczenie

„Cyklon B” jest unikalne pestycydu. Ta kategoria środków chemicznych powszechnie stosowanych w branży rolniczej. Odkąd XIX wieku, były one używane do zwalczania szkodników i pasożytów. Pestycydy zabijają wiele niebezpiecznych bakterii żywności kultur. Mogą one również chronić drewno przed korozją przez różne owady. „Cyklon B” wykonany jest na bazie kwasu cyjanowodorowego.

Przez siebie, okaże się w wielu zakładach przemysłowych, gazu, a nawet papierosy. Jednak duże ilości kwasu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Jest on oparty na cyjanowodór. Ten ostatni ma aktywne właściwości chemiczne. cyjanowodoru nie ma żadnego koloru, ale ma jasny zapach. Cząsteczka jad jest lżejszy niż cząsteczek powietrza, w związku z tym kwasem jest bardzo lotnym i łatwo przemieszczać.

Rozpoczęcie badań

Aktywne wykorzystanie chemicznych jako broni rozpoczął w czasie pierwszej wojny światowej. Wiele trucizn, takich jak musztarda, zawdzięcza swoją nazwę od miejsca pierwszego użycia bojowego. Po wojnie Niemcy nie mogli mieć własnych sił zbrojnych. Dlatego zdecydowano się wysłać główne siły w celu zbadania sposobów masowego rażenia wroga. Głowa tego badania był Fritz Haber, który przez cztery lata wcześniej otrzymał Nagrodę Nobla. Fritz od 1911 roku zaangażowany w tajnym rozwoju pod osobistym kierownictwem Kaiser.

Haber, wraz z innymi niemieckich chemików, starał się stworzyć nową truciznę, która byłaby przekroczyło wszystkie te istniejące. W czasie Wielkiej Wojny, Niemcy aktywnie używany chlor. Jednak był zbyt ciężki i powolny. Po pierwszych udanych ataków sojuszników wyposażonych w jego przedniej części środków chemicznych. Tak, że żołnierze mieli czas do noszenia masek, jak widać pełzanie biały obłok. Naukowcy wzięli pod uwagę tę wadę, i zwrócił uwagę na cyjanowodoru.

Stworzenie „Cyclone”

Cyjanek, które stanowiły podstawę tej trucizny, stał się bardzo „popularne” w Niemczech w tym czasie. Znalazł szeroką gamę zastosowań. piloci Luftwaffe zawsze miał fiolkę w apteczce, aby nie dać się żyć w niewoli. I wszyscy prominentni figury nazistowskiego reżimu za rok czterdzieści piątym takich fiolek były dosłownie w zębach. Gaber zaczął eksperymentować z cyjankiem i przyniósł mu nowe właściwości. Na przykład, możemy założyć w roku dwudziestym drugim Cyclone „B”. Jego zaletą była w stanie skupienia. Wszystkie istniejące przed walczących trucizn są gazami i „Cyclone” to adsorbent. Granulki gips nasyconego kwasem cyjanowodorowym dodano następnie środki stabilizujące i metyl. Granulki były izolowane toksycznym bezbarwnym gazem przez kilka godzin.

„Cyklon B”: wpływ na organizm człowieka

Trucizna działa na ludzki organizm w różny sposób, w zależności od dawki. Z porażki w plenerze śmierci można uniknąć poprzez zapewnienie terminowego opieki medycznej. Nawet silne objawy zatrucia występują po piętnastu do sześćdziesięciu minut. Ta forma nazywa wolno płynącej zatrucie. Światło zatrucia polega na nudności, zawroty głowy, nieprzyjemny smak w ustach. Ciężkie zmęczenie mięśni prowadzi do ciężkiej duszności podczas wykonywania nawet niewielki wysiłek fizyczny. Wszystkie objawy łagodnego zatrucia przechodzą po trzech dniach. Następujące objawy dodaje się w postaci średniej upojenia: halucynacje, często do utraty przytomności, drgawki, zmniejszenie częstości akcji serca, zaczerwienienie skóry pigmenty. Objawy mogą trwać nawet tydzień, gdy interwencja medyczna może uniknąć utraty przytomności.

Akcja „Cyklon B” w miejscach o ograniczonej przestrzeni jest śmiertelne. Jeśli zatrucie dużo trującego gazu u ludzi rozwija piorunujące formy intoksykacji. Natychmiast po klęsce osoba traci przytomność. Następnie częstsze oddech i puls. uporczywe napady niemal nie zatrzymuje. Oddychanie zatrzymuje się po kilku minutach, a to prowadzi do śmierci.

Zastosowanie nazistów

Efekt gaz „Cyklon B” u ludzi po raz pierwszy przetestowany w 1941 r. W obozie koncentracyjnym Auschwitz był używany przeciwko jeńców radzieckich i innych więźniów. Inicjatorem zatrucia został wykonany przez Karl Fritsch. Gaz działa bardzo szybko i nie pociąga za sobą żadnych kosztów. „Cyklon B” produkowany przez niemiecką firmę „Degesh”, która wyprodukowała chemikalia do zwalczania szkodników. Chotyroh kilogramów „Cyclone” to wystarczy, by zabić tysiące ludzi. Taki sposób zabijania zatwierdzono oborshturmbannfyurerom SS Rudolf Hossom. Ten sam stwierdził w norymberskich zbrodni wojennych.

Początkowo był on używany tylko do grupy „śmierci”. Następnie lekarze obóz zaczął brać więźniów, którzy byli chorzy dłużej niż cztery tygodnie. Również w komorach gazowych zgładzono więźniów są niezdolni do pracy. Action starcze naziści lubił kryształy. Komora gazowa Auschwitz do dwóch tysięcy osób powstały w tym samym czasie. Po tym, doświadczenie było rozprowadzane do innych obozów koncentracyjnych.

Grupa „Cyklon B”

Kontrastowe Stowarzyszenie trucizny są interesujące dla niego od wielu radykalnych ruchów. W szczególności, rosyjski zespół trash-rock przybrał imię jako nazwę trucizny. Grupa „Cyklon B” następujące zasady nacjonalistycznych poglądów. Zainteresowanie estetyki nazistowskiej, najprawdopodobniej, a to doprowadziło do wyboru nazwy.

Grupa muzyczna była bardzo popularna wśród narodowców i skinheadów prawicowych. Ale rozpadł się w 2007 roku. Wiele z piosenek grupy wprowadzonej do rejestru materiałów ekstremistycznych jest zabronione. Niemniej jednak członkowie grupy udało się uniknąć aresztowania. W 2016 roku ogłoszono utworzenie nowego projektu muzycznego. piosenka pozostaje taka sama, ale nazwa została zmieniona na „opozycji”.