503 Shares 2026 views

Jaka powinna być temperatura kotów, że właściciele nie są martwi ulubionych państwowych?

Wielu właścicieli kotów, zauważając, że ich pitomitsy zachowuje się jako coś niezwykłego, nie grają, nie chce jeść, myśleć o stanie jej zdrowia. Podobnie jak ludzie, koty z gorączką chorób. Jak sprawdzić temperaturę kota w tym przypadku?


Dotykać czubka nosa? Ale zdarza się, że wysycha i staje się gorąca w dusznym pomieszczeniu, aw przypadku pozostaje chłodny choroby. Jako wskaźnik czubka nosa nie zawsze daje obiektywny obraz.

Umieść termometr pod pachą? Pod pewnym łapy? Tył lub przód?

I jaka powinna być temperatura zdrowych psów i kotów chorych, na którym wskaźnik do nawigacji?

Wartość normalna dla kota – to od 38,4 do 39,5 stopni Celsjusza. W większości przypadków to nie zależy od pory roku i temperatury w mieszkaniu, ale nie może być zwiększona w okresach stresu, po spaniu gdy podniecony.

Jest kolejnym ważnym – procedura pomiaru to istotny wskaźnik kota niewygodne, termometr musi być wprowadzany do odbytu. Po zakończeniu tego procesu, temperatura może być również nieco wzrasta.

Aby dowiedzieć się, jaka powinna być temperatura kotów w celu określenia obecności choroby, trzeba przygotować z wyprzedzeniem.

Potrzebne będą:

  • Termometr – lepiej elektroniczny, jest cieńsza końcówka;
  • miękkie duże ręczniki;
  • substancji smaruj końcówkę termometr, kremu lub oleju;
  • 2 pary dobrych rękach – jest to pożądane, nie może poradzić sobie bez nawyku.

Tylne łapy i głowica są rejestrowane względu przygotowane, koty ogon lekko unosi się pionowo i wstępnie smarowany powlekanego termometr delikatnie ruch obrotowy wprowadzany jest do kotów odbytu na głębokość wierzchołka.

Oczywiście, lepiej jest, jeśli podejrzewa się wystąpienie choroby, zabrać ukochanego pupila do weterynarza, ale nawet doświadczony lekarz, wiedząc, jaka powinna być temperatura kota, w konkretnym przypadku może być w błędzie.

Koty są tak indywidualne, jak ludzie. I, podobnie jak ludzie, mają parametr temperatura może być zwiększona lub zmniejszona. Są sytuacje, weterynarz chce wykonać manipulację zwierzęta wprowadzone do szczepionki, twierdząc, że ze wzrostem temperatury. I ten kot jest taki charakterystyczny.

Dlatego, aby wiedzieć, jak ustalić temperaturę kot musi każdy odpowiedzialny gospodarza. Jednak musi on wiedzieć, że młode kocięta do 2,5 miesięcy, parametr temperatura 39.5 jest uważane za normalne, temperatura wzrasta u kobiet w okresie rui i ciąży, i że spadek temperatury jest znacznie bardziej niebezpieczne niż jego wzrost. Jeśli temperatura kota wynosi około 37 stopni – odwołanie do weterynarza powinny być natychmiastowe.

Nieznaczny wzrost temperatury może próbować zatrzymać się, jeśli nie ma objawów niepożądanych: absolutorium z ropą z uszu lub nosa, wymioty lub biegunka. W tym celu powierzchnia łopatek kotów zastosować zimne okłady.

Wiedząc, jaka powinna być temperatura u kotów, choroba jest gospodarzem na swoim zwierzakiem nie zabraknie.