99 Shares 8019 views

Co korony na zęby lepiej? Najczęstsze rodzaje koron: ceny i opinie

Dziś na rynku protetyki przedstawia różne koron na zębach. Recenzje nich też są bardzo różne od siebie. Można znaleźć informacje, do komunikowania się z przyjaciółmi i znajomymi. Jeśli ktoś już korzystał z usług protetyki, był chętnie dzielą się swoim doświadczeniem.


Dowiedzieć się korony na zęby lepiej odwiedzić klinik stomatologicznych w Twojej okolicy. Wybór zależy od wielu parametrów: estetykę, jakość, trwałość, koszty. Po przeanalizowaniu informacji zawartych w porozumieniu z lekarzem, ostateczna decyzja dbać samemu.

Czym są korony

Jeśli pójdziesz na stronie internetowej kliniki, która świadczy usługi dla protetyki, widać, że te rodzaje produktów w wielu nowoczesnej stomatologii. Dowiedzieć się korony na zęby lepiej, można sprawdzić szczegółowe informacje każdego materiału i metod instalacji, ich zalet i wad. Dopiero wtedy można zdecydować, co wybrać. Nowoczesny rynek usług protetyka oferuje następujące rodzaje koron na zębach:

 • metalowe, włączając w to metale szlachetne;
 • z tworzywa sztucznego;
 • ceramiczne;
 • cermet;
 • cyrkonu.

Każda opcja ma swoje własne życia, sposobu montażu, cena, pozytywne i negatywne strony. Niektóre z nich są bardziej naturalny wygląd, inne wyglądają oczywiście sztuczne, ale są biologicznie obojętny, więc nie powodują dyskomfortu podczas noszenia. Niektóre korony są bardzo mocne, więc te zęby nie należy bać się odgryźć żadnego jedzenia. Inni mogą szybko rozbić, więc gwarancja na nich daje małe. Tak więc, nowoczesna technologia w protetyce oferują ogromny wybór opcji. Jednak, aby zrozumieć, co korony na zęby lepiej, może być tylko w porozumieniu z doświadczonych ludzi.

Dlaczego korony dentystyczne

W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie istnieją surowe wymagania dotyczące wizerunku osoby biznesu, po prostu wstyd mieć złe zęby. Im więcej możliwości są ogromne stomatologia. Poprawka może być praktycznie każdy defekt, począwszy od próchnicy, a kończąc na wady zgryzu.

Zrozumiałe jest, że zęby nie tylko spełniać swoją podstawową funkcję: przeżuwania. Z estetycznego strony są one składnikiem obrazu. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do przednich zębów, które są w strefie uśmiechu. Wiele dzieciństwo nieśmiały szeroko otwarte usta ze względu na biednych, ciemnych lub krzywe zęby. Często te wady nie zostały nabyte, i pojawiają się natychmiast. Zaznacz stałych zębów występuje u ludzi jest jeszcze w łonie matki. Jeśli matka otrzymuje w czasie ciąży, narkotyki, przyszłe zęby dziecka może znacznie ucierpieć. To może być przyczyną wad żółte emalii predyspozycje do chorób jamy ustnej. Kompleksy spowodowane brzydki uśmiech może znacznie zmniejszyć osoby samoocenę.

Aby zaradzić niektóre z wad, uciekają się do koron. Wybór za tym przykładzie wykonania jest zwykle spowodowana kilkoma przyczynami, na przykład, funkcjonalne:

 • już umieścić zbyt wiele uszczelek, nie posiada i stale spadać;
 • jeden ząb (lub więcej) całkowicie nieobecne.

Do czynników estetycznych zawierać następujące elementy:

 • pożółkły szkliwo;
 • wada zgryzu;
 • nieprawidłowości i niezgodności;
 • inna wysokość uzębienia.

Wszystkie te problemy mogą być wyeliminowane za pomocą koron. Ci, którzy pozwalają możliwości finansowe, czasem nawet umieścić koronę na całkowicie zdrowych zębów , aby uczynić je bardziej piękne. Świeci uśmiech – charakterystyczną cechą gwiazdy muzyki pop, pokaż modeli biznesowych. Jeśli chcesz być jak oni, to przede wszystkim zaplanować wizytę u dentysty.

Dental Korony: ceny i dane techniczne

Jakość i estetyka produktu jest bezpośrednio związana z jego kosztem. Jeśli brak pieniędzy nie jest obecny, można umieścić trochę drogiego materiału. Istnieją opcje ekonomiczne. Jednak warto pamiętać, przysłowie: „skąpiec płaci dwa razy” zdrowie jamy ustnej rzeczywiście wymagają dużych inwestycji. Wybierając tanie usługi, można szybko pożałujesz. W końcu będziemy musieli przerobić wszystko. Zostaną one wydane nie tylko dodatkowe pieniądze, ale również czas i nerwy.

korony metalowe

W czasach sowieckich, jedyny materiał używany do korony, był metalowy. Tanie wyroby wykonane są ze stopu kobaltu-chromu. Używany jako stali nierdzewnej. Ci, którzy nie lubią szare zęby, sierść warstwą tytanu azotynów, dając złoty odcień. Później okazało się, że jest to szkodliwe dla zdrowia, a już z niego korzystać.

Koronki z metali szlachetnych

Jest okazją do wprowadzenia kosztownych elementów, takich jak złote korony. Złoto pozwala idealnie wykonać dowolną formę zęba. Jest trwałe, to zużywa się równomiernie, jak szkliwo, nieszkodliwe. Jeśli istnieją obawy, że złota korona by zwrócić uwagę na siebie, jest zamknięta płyta estetyczne porcelanowe – licówki.

koron plastikowe

Ta opcja jest dość tani. Koszt jednego bitu wynosi około 1000 rubli. Jeśli jakość produktu jest zadowolonych odpowiada cieniu swoich naturalnych zębów, wygląd uzyskuje się całkiem do przyjęcia. Wadą jest to, że tworzywo sztuczne – materiał jest bardzo nietrwały. Gwarancja na takich koron nie można się w ogóle, zwłaszcza jeśli są one umieszczone na zębach.

Z tworzywa sztucznego może złamać może podzielić się kawałek to w dzień po zakończeniu instalacji, jeśli starają się gryźć coś twardego, takich jak nakrętki. Niektórzy eksperci używać tylko ten materiał do tymczasowych koron aż czynności procesowe prowadzone są do produkcji trwały. W każdym przypadku należy wybrać.

korony ceramiczne

Struktura tego metalu nie zawiera produktów. Ceramiczna korona na ząb wygląda całkiem naturalne, ale profesjonalnym zawsze będzie zrozumieć, że jest sztuczna. Ceramika jest idealny dla strefy uśmiechu. Żucia na zęby nie zaleca się zainstalować, ponieważ nie jest tak silne, aby wytrzymać większe obciążenia.

metaloceramika

Można umieścić dentystyczny korony cermet. Cena jest dość rozsądne, około 5000 rubli za produkt. Są one dość silne i piękne, wykonane z metalu, na którą nakłada się warstwę ceramiczną, bliskich w tonie własnych zębów. Najczęściej białej powierzchni widoczna jest wyłącznie od strony zewnętrznej, lecz mogą być zastosowane, a pełne pokrycie.

Ale z czasem, czarne obramowanie może pojawić się wokół krawędzi zęba. Wynika to z tego, że guma jest przesunięta, a z pochodzi z metalową podstawą korony, gdzie nie ma górnej warstwy ceramicznej. Cermetali zamontowany na zęby i dziąsła w okolicy uśmiechu. Podczas uderzenia mechaniczne może spowodować odpryski. Ze względu na wysoką odporność na ścieranie często występuje przedwczesne zużycie pary zębów.

cyrkonu

Najlepsze są te korony cyrkonowe. Ceny są wysokie: od 15 tysięcy rubli. Wynika to z wielu czynników:

 • koszt materiałów jest wystarczająco duża;
 • kompleks produkcyjny technologii i instalacji;
 • produkt przez ponad rok gwarancji.

Ile jest korona na ząb w Twoim mieście, można się dowiedzieć dzwoniąc kilka klinik stomatologicznych. Cena nawet w obrębie jednego regionu mogą się różnić o kilka tysięcy. Warto pamiętać, że wybór lekarza należy podchodzić odpowiedzialnie. Lepiej jest zapytać znajomych i przyjaciół, gdzie są one dostępne, przeczytaj opinie, mówić do siebie, aby przejść protetyk.

Lepiej jest iść do takich drogich usług w bezpiecznym miejscu, które słyszeliście tylko dobre opinie. Nie trzeba iść tam, gdzie jest to tańsze. Nie można zaoszczędzić na materiałach lub nawet określić minimalną cenę w cenniku. W rzeczywistości okazuje się, że płacisz nawet więcej, bo produkcja koron tymczasowych należy uiścić oddzielnie. Korony cena cyrkonu powyżej, nie jest już uwzględniona w pracach wszystkich etapów pośrednich.

Ile jest korona na ząb cyrkonu, możesz poinformować o tym lekarza. Są chwile, kiedy trzeba umieścić zaczepy, jeśli z zęba jest prawie nic. Każdy taki element jest ponownie wykonane z cyrkonu, będzie kosztować około połowę ceny korony.

Ponadto, często konieczne jest wstępnie perelechivat zębów czy źle, zanim zrobił coś, na przykład, nie do końca uszczelnionego kanału. Ponawianie pracę kogoś innego jest zwykle warta nawet więcej niż początkowy leczenia. Ostateczna cena zależy od wielu czynników i może być znacznie wyższa niż ta, która została przedstawiona w cenniku.

Jak umieścić cyrkon

Umieścić korony na ząb – procedura długi. Dużo czasu poświęca na prace przygotowawcze. Pierwszy zostaniesz poproszony o podjęcie postępowania rentgenowski. Jeśli okaże się źle uszczelniona kanał ma zostać zmieniony. Zazwyczaj, protetyka i usługi uzdatniania trzeba zrobić w jednym miejscu, w przeciwnym razie nie ma gwarancji. Jeśli zęby wiele razy w zamkniętych, mogą oferować umieścić zaczepy cyrkonu dla wytrzymałości konstrukcyjnej. W tym przypadku, z jego zęba pozostaje praktycznie „kikut”, a korona jest umieszczony na karcie.

W przypadku braku plomby lub szpilki nie masz nerwy nie są usuwane, ząb tylko szlifować zewnętrzną warstwę, i umieścić na koron cyrkonowych. Ze względu na wiele dodatkowych procedur koron proces instalacji może potrwać kilka miesięcy.

Tak, instalacja koron cyrkonowych z kart jest następująca:

 • W pierwszej wizycie grind zakładka zębów; wyjąć formę, sprawiają wrażenie szczęki; sfabrykowane tymczasowych koron i przyodziać ciebie.
 • Podczas drugiej wizyty, aby ustawić zakładki; usuń nowa obsada dała ich wielkości; nosić nowe korony tymczasowe.
 • Trzeciej wizyty Korony cyrkonowe umieścić na tymczasowym klejem, więc można docenić kolor, rozmiar i wygodę. Jeżeli lekarz uzna to za konieczne, może on bezpośrednio obsługiwać produkt, zmniejszając ich wysokość, na przykład. należy ostrzec, że kompozycja do tymczasowego wiązania jest bardzo nietrwały. Nakusyvat stałej lub lepkiego żywność nie jest to zalecane. Jeśli korona zostanie przypadkowo usunięty, to lepiej, aby zadzwonić do lekarza, aby mógł zabrać cię w tym samym dniu.
 • W czwartej wizycie korony jest usuwany; traktuje się kompozycją do czyszczenia; ustawić na stałe klejenie.

Korony cyrkonowe mogą być mocowane do implantu. W tym przypadku procedura może potrwać około roku, tak długo, jak długo przetrwa.

W opinii ludzie pisali, że zęby wyglądają bardzo ładny wygląd. Robią nawet poprawną formę, wybrać właściwy kolor, zazwyczaj nieco jaśniejszy od naturalnego koloru szkliwa. Stwierdzić, że jest sztuczne korony, nie prawdziwe zęby, to nie wszystko, zwłaszcza nie-eksperci.

Zatem korony dentystyczne wykonane z cyrkonu – najbardziej atrakcyjne z estetycznego punktu widzenia, nieszkodliwy dla zdrowia. Ich siła nie jest gorsza niż prawdziwa zębów. Jeżeli zdolność finansowa na to pozwala, warto je.

Co wolisz

Wybór opcji jest ogromny. Co to jest korona na zębach i lepiej jest dla ciebie, poinformować o tym lekarza. Powinien on być określony jedynie kwotę, którą jesteś gotów wydać na zębach. Na podstawie budżetu i stanu jamy ustnej, protetyczka pomoże określić wyboru. Bardzo naturalny i estetyczny wygląd cyrkonu korony dentystyczne. Zdjęcie poniżej pokazuje to. Młode zazwyczaj doradza tę opcję, renciści umieścić tańsze protezy.

Ostrzeżenie! obywateli pracujących może zapewnić możliwość odliczenia od podatku, jako że usługi stomatologiczne umieszczone na liście drogich płatnych usług medycznych. Aby to zrobić, ważne jest, aby właściwie zorganizować wszystkie dokumenty jest. W prywatnej klinice, masz prawo domagać się umowy, pokwitowania oraz kopię licencji.

koron pielęgnacji

Według specjalistów, nie istnieją szczególne wymagania. Wystarczy wykonać wszystkie codziennej higieny. Bardzo dobry pomocnik do czyszczenia korony będzie nawadniania. To urządzenie jest przeznaczone do nawadniania doustnego. Może być stosowany przez osoby bez korony. Zasada działania opiera się na przepływie wysokim ciśnieniu do czyszczenia powierzchni strumieniem zębów i przestrzeni pomiędzy nimi.

Jeśli zdecydujesz się zrobić, protetyka, warto dużo cierpliwości i pieniędzy. Nie ma sensu, aby umieścić tanie brzydki i niewygodny korony, które będą trwać przez krótki czas, a potem trzeba je przerobić. Koniecznie wybierz klinikę z dobrych opinii i reputacji.