178 Shares 1674 views

Jak nawozić maliny wiosną przed kwitnieniem?

Agrest, maliny, porzeczki – nazwy te są znane wszystkim. Kompoty, dżemy, konfitury i inne skręt jest wykonany z hodowanych na miejscu maliny, porzeczki, truskawki, truskawki, agrest. Jagody są uprawiane niemal w każdym obszarze. Rośliny nie wymagają szczególnej opieki, ponieważ kochał przez wczasowiczów. Raz w roku, trzeba wyciąć pędy i zrobić nawóz. Nawozy złożone przyczynia się do powstawania jajników z 25% i więcej. Więc co karmić porzeczki, agrest, maliny na wiosnę? Czytaj więcej.


Co trzeba zrobić, aby uzyskać najwyższą wydajność

Systematyczne i terminowe podlewanie nawozem dla Kustosz jagodowych i drzew owocowych, zapewniają najwyższą wydajność w okresie owocowania. Procedura nawilżający nie powoduje problemów, ale technologia, aby użyteczne substancje muszą być traktowane poważnie. Ogrodnik powinien wiedzieć, jak nawozić maliny na wiosnę, która jest do nawozów, dla różnych rodzajów owoców jagodowych, i do jakiego stopnia.

Dla prawidłowego rozwoju roślin wymaga dostatecznej ilości magnezu, fosforu, azotu, potasu, wapnia. Sadzenie krzewów użyźniania gleby fosforany potasu i kompleksy organiczne, które przyczyniają się do rozwoju roślin przez 2-3 lata.

dorośli nawozów i owocowe krzewy malin, porzeczki, agrest, truskawki, trzeba użyć nawozu w większym stopniu niż młodych, 3-roślina jednoroczna, wprowadzając tylko sezon wegetacyjny.

W jaki sposób brak składników odżywczych w uprawach

Jeżeli tuleja cierpi na niedobór przydatnych elementów odlewania rozwijać się wolniej niż zwykle, a jeszcze małe nienasyconym blado koloru. Widząc te objawy w ubiegłym roku, na wiosnę przyszłego roku muszą dbać o krzewów jagodowych. Maliny powtarzające paszy na wiosnę? Dokonać mocznik – 10 gramów lub zastąpienie go azotanu amonu – 15 gramów. Stosunek oblicza się na 1 m 2. Czasami tuleje wlać roztwór nawozu w stosunku 1: 8, Dziewanna – 1: 5, ptasie odchody – 1:10. Przed podlewanie, nawóz namoczyć w wodzie i niech zaparzenia na 1-2 dni. 10 litrowego wiadra wystarcza do zwilżenia gleby 3-4 krzewów porzeczki lub maliny.

Berry-Malina: nawóz dla krzewów

Przed przystąpieniem do stosowania w mineralnych i organicznych złożonych wyciętych otmerzshie pędów, pas gruntu z suszonych liści i trawy, usunięcie chwastów. Nie używać ostrych narzędzi, prace najlepsze ręce. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia umieszczony pod cienką warstwą gleby korzeni.

Przygotować sos:

  1. Ekofosku lub NPK (2-3 V, L) rozpuszcza się w 10 litrach wody. Otrzymany roztwór Jagodniki wlać licząc 1-15 litrów na bawełnę.
  2. Jest możliwe, aby wytworzyć nawóz organiczny, nawóz rozpuszczony w wodzie (w proporcji 1:10) lub zastąpienie go odchody kurczaka (1:20).
  3. Wzbogacają system korzeniowy z azotem w celu wlewu chwastów. O ziołach wlać wiadro z wodą i pozostawić na 5-7 dni w ciepłym pomieszczeniu. Po wygaśnięciu dla każdego z krzewów jest 1 łyżka. popiołu drzewnego. Następnie podlać.

Zrozumiawszy co do zapłodnienia malin na wiosnę, nie zapomnij o rozdrabniania, które korzystnie prowadzi się po aplikacji. Do tego pasuje torfu lub obornika. Więc wilgoć od podstawy krzewu będzie opóźnione bardziej przyciąga dżdżownice, ryhlyaschimi grunt, nasycając ją tlenem.

Teraz, gdy wiesz, czego się nawozić maliny na wiosnę i uchwyt do krzaków nie cierpią na choroby i szkodniki.

Nawóz schemat agrest wiosną

To ciekawe, że ta kultura podawany natychmiast po śnieg spadnie. W tym czasie, ziemia nasycona wilgocią i dobry system korzeniowy pochłania wszystkie przychodzące składników odżywczych w nim.

Dokonując młode krzewy nitrofosfatu (2-3 p. L.) i popiół drzewny (1 p.) Dawka wzrosła dwukrotnie dorosłych roślin.

Jeżeli strona ma nawóz nawozu, można nakładać ich tuleje w kształcie koła, w celu utworzenia warstwy o 3-4 cm.

Ważne! Owoce w wieku poniżej 3 lat, nie muszą nawożenie, zwłaszcza w przypadku gleb sadzenia wzbogaconego kompleksem mineralnej.

Co nawóz nadający się do porzeczek

Jak nawozić maliny wiosną przed kwitnieniem, wiesz, ale co nawóz do smaku porzeczki?

krzewy płodność zależy od odmiany i pielęgnacja warunkiem do niego. Młodzi porzeczki w wieku poniżej 3 lat nie potrzebują nawożenia. Od trzeciego roku życia roślin jagodowych niezbędnych do kompleksowej opieki w postaci stosowania związków mineralnych i organicznych. Ważne jest, aby wiedzieć, co wiosną nawozić maliny i porzeczki. Określenie tych brak mułu inne użyteczne substancje można w krzakach wygląd.

Charakterystyka sprężyn karmienia jagody

Jeżeli spadek z materii organicznej w glebie nie nastąpi, wczesną wiosną dodaje nawóz azotowy, azotan amonu (25-30 gr.) Lub siarczan amonu w oparciu o szybkość przepływu 1 m2 (40-50 gr.).

Na koniec jagody sprężyn są przydatne do stosowania dolistnego nawożenia. Jeśli nie wiesz, co nawozić maliny Wiosna – odpowiednie rozwiązania specjalne:

  • superfosfat lub siarczan – 01,02%;
  • siarczanu manganu – 0,1-0,5%;
  • Kwas borowy – 0,01-0,05%.

Można użyć specjalnego rozwiązania dla zapylania krzaków malin, agrestu. W 10 litrów. wodorozcieńczalna nadmanganian potasu (10,5 g,), kwas borowy (2-3gr.), siarczan miedzi (30-40 g.). To narzędzie pozwoli nasycić jagody i pierwiastki śladowe przyczynić się do szybszego tworzenia jajników.

Ważne! Każdy ze składników rozpuszcza się w małej ilości wody sam, to stężone roztwory miesza się razem, a następnie uzupełniono wodą do objętości wspomnianej instrukcji.

Jeśli nie wiesz, co nawozić maliny wiosną przed kwitnieniem, odwiedzić sklep specjalne. W ogrodnictwie centra pełne gotowych środków w postaci specjalnych preparatów i rozpuszczalnego nawozu płynnego do korzeni i dolistnego stosowania różnych typów upraw. Do każdej z nich dołączony ulotka z instrukcją obsługi. Dzięki temu początkujący ogrodnicy nie popełniać błędów w kwestii tego, jak i co do paszy maliny i porzeczki sprężynowe.

Kompleksy mogą być zastąpione przez nawozy organiczne

Jeśli nawóz organiczny nie jest dostępne i można je zastąpić minerału.

Odpowiednia kompozycja azotu (20 g). Fosforan (15 g). A potasu (20 g). Dodatki. Jeśli nie wiesz, co nawozić maliny na wiosnę, lub co nawóz do porzeczek – w każdym razie nie wybrać chlor. Porzeczki odmiany o różowych, białych i czerwonych jagód kategorycznie nie tolerują tego składnika. W związku z tym należy wymienić chlorek potasu do siarczanu. Nawóz przez tulejkę poprzez osadzanie składników w glebie do głębokości 10 cm. Następnie warstwę Jagodniki podlewane torf mulczowa, zbutwiało trociny lub humus do 4 cm.

Dolistne rodzynek podające, maliny, truskawki

Wiele osób pyta, co na wiosnę do nawożenia truskawek i malin, porzeczki i agrest. Odpowiednie bogaty w mikroelementy. Porzeczki musi selen, cynk, gumatate. Rozpuszczenie składników w wodzie, są spryskiwane liści i pędów, organizowanie roślin zimny prysznic w pochmurnej pogodzie.

Na dużą rynku preparatów zawierających wszystkie niezbędne dla zrównoważonego wzrostu i rozwoju minerałów krzewów. Są one dostępne w formie tabletek lub proszków. Rozwiązania są mniej powszechne. Jeśli nie wiesz, co nawozić maliny wczesną wiosną, spróbuj „mikro-Uniflor”. Liczba ogrodnicy opisać jako skuteczne narzędzie, wzbogaconego grupy minerałów niezbędnych dla jagód. 1 łyżka. l. Preparat rozpuszczono w 10 l. Woda i używane zgodnie ze swoim przeznaczeniem. przed kwitnieniem i podczas formowania jajników owoców wczesną wiosną – traktować krzewów w dwóch podejściach.

nowa generacja nawozu AVA

Sprężyna nawozić truskawek i malin? Pasuje nowy nowoczesny kompleks o nazwie AVA. Jeżeli sadzarka do korzystania z tego rodzaju nawozu, następnym razem zrobić kompleks mineralny zaledwie trzy lata później. Preparat ten zawiera kompletny zestaw komponentów aż do minerałów, które promują prawidłowy wzrost i rozwój krzewów.

Wyjątkowe właściwości Ava nawozu bakterii wiążących azot przez stymulowanie zbierającego azotu z górnych warstw gleby, i przyciągają się do systemu korzeniowego roślin w wymaganej ilości.

Jak przeprowadzić karmienia

Jeśli wybrałeś już co do zapłodnienia maliny wczesną wiosną, nawóz nawóz AVA jest przeprowadzane co 36 miesięcy. Około krzewów kopania małą głębokość rowka wynosi 5-10 cm korony obwodzie i dodano 1-2 łyżki. l. Nawozy, rozdzielając go równomiernie na obwodzie wgłębienia. Rowek na wierzchu pokryte ziemią. Na powierzchni leku nie rozpraszać, bo, podobnie jak innych suplementów mineralnych być nieskuteczne. Korzystnie podstawowa opatrunek.

Wyjątkowe cechy leku polega na tym, że kompozycja nie rozpuszczają się natychmiast i nie wykracza pod ziemią. Pod wpływem temperatury wyższej niż 10, granulki stopniowo topi się, wypełnianie gleby użytecznych składników. Oznacza to, że w zimie nie oznacza zużyte.

Teraz, gdy wiesz, co karmić powtarzające malin na wiosnę, wybrać rodzaj nawozu, aw niektórych złożonych potrzebach porzeczki, agrest i truskawki. Dokonywanie nawóz, będziesz w stanie osiągnąć bardziej produktywne kolor roztworu, aw rezultacie – duży plon do sezonu.