491 Shares 5589 views

Diogen Sinopsky: szalony geniusz

Ten filozof zwany Socrates oszalał. Był silny i ostry język był świadomy wszystkich niedociągnięć jednostką a społeczeństwem. Diogen Sinopsky, którego prace mają zejść do nas tylko w postaci retellings późniejszych autorów, jest uważany za tajemnicą. On jest zarówno poszukiwaczem prawdy i mądrym człowiekiem, który otworzyła, sceptyków i krytyków, jednoczący element. Krótko mówiąc, człowiek z wielką literą, których można się wiele nauczyć i nowoczesnych ludzi, którzy są przyzwyczajeni do korzyści płynących z cywilizacji i technologii.

Diogen Sinopsky i jego sposób na życie

Wiele osób pamięta ze szkoły, że Diogenes został nazwany człowiekiem, który mieszkał w beczce w środku obszaru Aten. Filozof i ekscentryczny, mimo to uwielbiony w wiekach jego nazwisko przez jego własnych nauk, później zwany kosmopolityczny. On ostro skrytykował Platona, wskazując, że greckich uczonych niedociągnięć jego filozofii. Pogardzał chwałę i luksus śmieją się ci, którzy wychwala zalety świata, aby być przestrzegane. Wolał utrzymywać surowy tryb życia, służył jako dom beczce gliny, które mogą być często postrzegane w Agorze. Diogen Sinopsky podróżował w greckim mieście, i uważał się za obywatela świata, który jest kosmos.

Droga do prawdy

Diogenes, którego filozofia może wydawać się sprzeczne i dziwne (a wszystko ze względu na fakt, że nie udało się osiągnąć nam pracę w jego pierwotnej formie), był uczniem Antystenes. Historia mówi, że nauczyciel początkowo silnie lubił chłopca, który szuka prawdy. Wszystko dlatego, że był synem pieniędzy zmieniacz, który był nie tylko w więzieniu (w przypadku transakcji z pieniędzmi), ale nie miał najlepszą reputacją. Szacunku Antystenes próbował gonić nowy uczeń, a nawet pokonać go kijem, ale Diogenes nie drgnął. Tęsknił za wiedzą i Antystenes było otworzyć mu. Jego credo Diogen Sinopsky czuł, że powinien kontynuować pracę ojca, ale w innej skali. Jeśli jego tata psuje monetę w sensie dosłownym, filozof postanowił zepsuć wszystkie ustalone stereotypy, zburzyć tradycji i uprzedzeń. Chciał chciał wymazać z ludzkich umysłach tych fałszywych wartości, które zostały posadzone je. Honor, sława, bogactwo – wszystko uważał fałszywy napis na monetach podłym metalu.

spokój i psy każdy obywatel

Filozofia Diogenes z Synopy – wyjątkowy i genialny w swojej prostocie. Nie bacząc na wszelkie materialne dobra i wartości, jako taki, żył w beczce. Jednak niektórzy badacze uważają, że to nie była zwykła beczka, która przechowywania wody lub wina. Najprawdopodobniej był to wielki dzban, który miał rytualne znaczenie: w prymitywnym społeczeństwie były wykorzystywane do pochówku. Filozof wyśmiewany ubrania zestaw norm, reguł postępowania, religię, sposób życia obywateli. Żył jak pies – na jałmużnę, a często nazywał siebie czworonożne zwierzę. W tym roku został nazwany Cynik (od greckiego słowa oznaczającego psa). Jego życie uwikłane nie tylko wiele tajemnic, ale także sytuacje komiczne, on jest bohaterem wielu żartów.

W przypadku innych nauk

Cała istota nauk Diogenesa można zmieścić w jednym zdaniu: na żywo, jest zadowolony z tego, co masz, i być wdzięczni za to. Diogen Sinopsky negatywne nastawienie do sztuki jako przejaw zbędnych towarów. Po tym wszystkim, ludzie muszą nauczyć się nie upiorne sprawa (muzyka, malarstwo, rzeźba, poezja) i ja. Prometeusz, który przyniósł ogień do ludzi i nauczyć się, jak tworzyć różne niezbędne i zbędne elementy uznawane sprawiedliwie ukarani. Po tytanu mężczyzna pomagał tworzyć złożoność i sztuczność współczesnego życia, bez którego życie byłoby dużo łatwiejsze. Ta filozofia jest jak Diogenes z taoizmu, nauk Rousseau i Tołstoj, ale jest bardziej stabilny w widokach.

Nieustraszony do rozpaczy, on spokojnie poprosił Aleksandra Makedonskogo (który wygrał swój kraj i przyszedł do spełnienia znany ekscentryczny) wycofać i nie zamykać go słońce. Nauka Diogenesa pomóc pozbyć się strachu i wszyscy, którzy studiują jego prace. Wszakże w dążeniu do cnoty, pozbył się niczego towary ziemskie zdobytą wolność moralną nie kosztuje. W szczególności, teza ta została przyjęta przez stoików, który opracował go do koncepcji. Ale stoicy sami nie byli w stanie porzucić wszelkie zalety cywilizowanym społeczeństwie.

Podobnie jak jego rówieśnik, Arystoteles, Diogenes był wesoły. Nie głosił odejście od życia, lecz jedynie wezwał do oderwania się od zewnętrznych, towarów łatwo psujących się, przez fundamenty optymizm i pozytywne nastawienie na każdą okazję. Będąc bardzo energiczny człowiek, filozof z beczki był dokładnym przeciwieństwem nudne i czcigodnych mędrców z ich doktryną, przeznaczonych dla osób zmęczonych.

Znaczenie szałwia filozofii Sinope

Zapaloną latarnię (lub palnik, według innych źródeł), z którym grecki filozof po południu patrząc na człowieka w czasach starożytnych był przykładem pogardy dla norm społeczeństwa. To szczególne podejście do życia i wartości przyciąga innych ludzi, którzy stali się naśladowcami szaleniec. A same nauki cyników został uznany jako najkrótsza droga do cnoty.