869 Shares 7352 views

Przewodnik i stojak do wiertarki

Wszelkie mechanik, stolarz lub po prostu osobą, która lubi do pracy własnymi rękami, często mają do czynienia z wiertarką. Różnorodne ćwiczenia oferowanych przez producentów pozwala na pracę w praktycznie każdym środowisku. Często jednak, gdy urządzenie wiertnicze brakuje jędrności utrwalenie. Zdarza się, że wiertło przesuwa się w dół, cenny czas jest stracone, otwór wiercony może być niedokładny, produkt jest zepsuty. Wiertło, bez dodatkowych urządzeń, to jest trudny do wiercenia otworów pod pożądanym kątem. Wiercenia w metalu szczególnie twardych również daje wiele kłopotów. Aby rozwiązać te problemy za pomocą podstawki do ćwiczeń, który pozwala zwiększyć dokładność wiercenia i być pewien genialny rezultat.


Stojaki do wiercenia różnią się wielkością i rodzajem ćwiczeń, dla których są przeznaczone, a także zestaw dostępnych funkcji. Stojak do wiertarki może być wyposażony w wbudowany w kolektor pyłu, co sprawia, że proces wiercenia wygodniejsze, co zwiększa produktywność. Często w obszarze wiercenia znajduje mankiety i uchwyt, który nie pozwala na poślizg wiertła. Aby zwiększyć dokładność stojaka wiertniczego dla wiertarki może być wyposażony w plastikową wskaźnika. Czasami może to być stosowany zamiast noża wiertła. Często Zestaw zawiera imadła statyw do zaciskania obrabianych przedmiotów. Jeśli te nie są wliczone w cenę, można je zakupić oddzielnie, tak długo, jak w recepcji został przewidziany je zamontować.

Ważną rolę odgrywa przy tym samym sposobie mocowania stojaka do wiertarki. Najbardziej niezawodnym rozwiązaniem jest uważany za magnetyczny. Co do zasady, profesjonalny stojak do wiertarki wyposażone w ten sposób przymocowania. Stabilne mocowanie tego urządzenia uzyskuje się stosując silne pole elektromagnetyczne.

Stojak magnetyczny wiertła może być montowany w płaszczyznach (poziome, pionowe, skośna), co pozwala na wykonywanie prac w środowisku produkcyjnym jest utrudniony. Często taki stojak wiertniczy wyposażony w dodatkowe zabezpieczenie – włączenie wiertarki jest możliwe tylko wtedy, gdy elektromagnes wysyła impulsy. Inny sposób mocowania – podciśnienie. Opcja ta jest również uważane za niezawodne mocowanie. Maszyna do wiercenia z mocowaniem jest bardziej atrakcyjny dla ceny.

Bardziej prosty i zarazem uniwersalne urządzenie do wiercenia – przewodnik. Jest on przeznaczony do tego samego celu, jako stojak do wiertarki, różnica jest taka, że przewodnik jest bardziej kompaktowy i przenośny. Niektóre modele obejmują zmianę kąta wiercenia. Kolejną różnicą ze stojaka prowadnicy wiertła jest to, że nie powinno absorbować drgania – urządzenie bezpiecznie przymocowany do rąk, przewodnik nie pozwala mu na odejście od ustalonego kąta. Jako stojaka wiertniczego, urządzenia te różnią się pod względem celów do amatora (do użytku domowego) i zawodowych (bardziej zaawansowanych urządzeń do pracy w trybie ciągłym).