787 Shares 8114 views

Palniki gazowe na podczerwień – charakterystyka i zalety

Palniki gazowe na podczerwień są doskonałym wyborem do ogrzewania prywatnej szklarni, garażu lub hangaru. We Wspólnocie takie urządzenia nazywane są również "modelami słońca" ze względu na ich charakterystyczny, słoneczny odcień powierzchni roboczej, gdy stan jest włączony. Stopniowe wykorzystanie palników gazowych na podczerwień staje się coraz popularniejsze, a wkrótce te urządzenia całkowicie zastępują konwencjonalne podgrzewacze oleju, kominki i konwektory. Jakie są specjalne palniki gazowe na podczerwień i jakie są ich zalety?

Wyróżnienie

Główną cechą tych urządzeń, która wyróżnia palnik IR wszystkich innych "braci", jest sposób ogrzewania. W szczególności, w tych urządzeniach proces uwalniania ciepła następuje przez promieniowanie podczerwone niewidoczne dla ludzkich promieni oczu. Dzięki tej funkcji całe ciepło, które tworzy palniki gazowe na podczerwień, przechodzi przez powietrze do wszystkich pobliskich obiektów, a już przed ich nagrzaniem wzrasta temperatura całego pomieszczenia. Tak więc, przy używaniu urządzeń IR nie masz uczucia oburzenia, ponieważ w pierwszej kolejności promienie nie ogrzewają powietrza, ale podłogi, ściany i inne przedmioty. Ostatecznie energia z podgrzewanej podłogi i ściany będzie przenoszona przez cały obszar pomieszczenia, a sam proces wymiany ciepła odbywa się w ciągu kilku minut. W rzeczywistości kuchenka gazowa z palnikami podczerwieni, w tym grzejniki na podczerwień, jest najszybsza wśród wszystkich innych podobnych urządzeń.

Korzyści

Oczywiście główną zaletą korzystania z takich narzędzi jest ich szybkość działania i łatwość ogrzewania pomieszczenia. Nawet najzimniejszy pokój może zamienić się w pełną przestrzeń mieszkalną, w temperaturze pokojowej wynoszącej +24 ° Celsjusza w ciągu kilku minut. Maksymalnie, ile trzeba wydać, aby podnieść temperaturę w budynku o 15 stopni, a więc jest to 17-20 minut czasu. W takim przypadku po ogrzewaniu pomieszczenia w pomieszczeniu nie ma nadmiernego cyrkulacji powietrza, co może prowadzić do powstania pyłu o dużym stężeniu zanieczyszczeń. Szczególnie docenią osoby z nadwrażliwością na alergie. Ponadto po ogrzewaniu kuchenka gazowa z palnikami podczerwonymi nie pozostawia zapachu spalonego pyłu, ponieważ urządzenie nie działa, aby zwiększyć temperaturę w powietrzu, ale bezpośrednio zwiększyć ogrzewanie samego pomieszczenia.

Materiał

Najczęściej palniki gazowe na podczerwień składają się z grzejników ceramicznych. Dzięki temu materiałowi znacznie wzrasta niezawodność tego urządzenia grzewczego i, oczywiście, jakość pracy.

Cena:

Koszt tych urządzeń jest stosunkowo niewielki, a nawet bardzo przystępny, jeśli porównamy jego cenę na tle tego, co otrzymujemy. Na przykład palnik na podczerwień Prometheus kosztuje 800-900 rubli na rynku rosyjskim. Cała kuchenka gazowa z zestawem takich urządzeń kosztuje około 3-4 tysięcy rubli.