676 Shares 7590 views

Maksymilian Wołoszyn. Rosyjski poeta i malarz krajobrazu i krytyk literacki

Jednym z najbardziej znaczących przedstawicieli Silver Age był utalentowanym wieloaspektowe i bardzo oryginalne (nazwano najbardziej ekscentrycznego rosyjskiego początku XX w.) Ludzie – Maksymilian Wołoszyn (1877/32). On jest bardzo organicznie pasuje do tego wspaniałego okresu literatury rosyjskiej, która tak dostosowane słowa poety Anna Achmatowa: „A Jasnosrebrna miesiąca Silver Age zmroził …”, choć Wołoszyn nie należał do jednego z kierunków, potem dominującym w języku rosyjskim sztuka.


Utalentowany człowiek jest utalentowany w wszystko

W maju 1877, w Kijowie, w rodzinie kolegiata doradcy (VI klasy randze odpowiadającej pułkownika armii) AM Kirienko-Wołoszyn i E. O. Glazer syn. Zaraz po urodzeniu matka dziecka, wchłania luźne moralności czasu, opuściła męża, który zmarł trzy lata później, i nigdy o nim pamiętał. Mały Max, była wychowana według ich własnego upodobania szał. I, być może, że miał rację, kiedy pojawił się w Rosji w wyniku jej wychowania leksykograf Maksymilian Wołoszyn, wykwalifikowanego i utalentowanego tłumacza, wspaniały, rodzaj poeta i niesamowitym artystą. Ponadto, to był ciekawy krytyk literacki. I potwierdzenie tego, co już zostało powiedziane, jakby sama natura stworzyła profil Karadağ brodatego mężczyzny, który ostatecznie stał się bardzo podobny Maksymilian Wołoszyn.

niezwykły los

I jego los był szczęśliwy. Ten wesoły człowiek głupi fałszerzem w zasadzie do końca życia żył, jak chciał i gdzie napisał, że chciał, jednak nie została opublikowana. A później tylko do przechowywania swoich wierszach, że ludzie mogą zniknąć bez śladu. Nawet jego nazwa składa się z dwóch willi 2-kondygnacyjnych oraz przestronnym domku, bolszewicy nie zostały wybrane. A w Koktebel, aż do śmierci tego „kudłaty” Zeus w letnich ludzi przyszło setki przyjaciół i przyjaciół przyjaciół. Nieruchomości Wołoszyn był czymś w rodzaju wolnej domu opieki, domu dla twórczości poetów, pisarzy i artystów.

przełomowym roku

Maksymilian Wołoszyn udział gimnazja – Teodozji i dwa w Moskwie, Uniwersytetu Moskiewskiego (w dziale prawnym), a wszyscy nauczyli science sprawę. A potem, po latach, powiedział, że dziesięć lat spędził w edukacji, nie wzbogacili ją żadnej myśli, a co za strata lat. Jednak uczęszczał jego ciekawe wykłady na Sorbonie i został przeszkolony w warsztatach artystów w Paryżu.

W 1900 roku, który m. Wołoszyn powiedział lat od jej powstania, został wysłany z Moskwy do Azji Środkowej dla studentów uczestniczących w zamieszkach. To właśnie tutaj postanawia poświęcić się sztuce i literaturze, która, jego zdaniem, miał „iść na Zachód”.

Od spadków – w encyklopedyczny

Maksymilian Wołoszyn, którego biografia aż do 1912 roku będzie ściśle związana z Paryża, wyjazd w całej Europie i odwiedził Egipt. Z biegiem lat, student przerywania stał się uczonym – wędrował miasto, spędzając dużo czasu w bibliotekach, wchłaniając jak gąbka, kulturze starożytnych i średniowiecznych cywilizacji. Był aktywnie zaangażowany w tłumaczeniu, francuskiego otwarcia rosyjskich poetów i rodaków – francuski. Jego krytyczne artykuły publikowane szeroko w popularnych rosyjskich publikacjach, a do czasu powrotu do Koktebel miał już nazwę literacką.

utalentowanym fałszerzem

Ale w 1913 roku, to jest absolutnie wolny człowiek, którego poglądy są zawsze różnią się od otaczającej (credo i matki było motto: rośnie coś, ale nie tak jak inni) wykonane dwa działania, które doprowadziły do bojkotu zadeklarowanej przez niego. Pierwsza historia była mistyfikacja utalentowana poetka Elżbieta Dmitrieva. Oni opublikował serię wierszy pod pseudonimem Cherubina de Gabriac. Poezja była szalenie popularne. Ale ekspozycja była ciężka, w wyniku, broniąc honoru kobiet, M. Wołoszyn, zastrzelił się w pojedynku z Gumilev. Sekundy Maksymilian Aleksandrowicz był hrabia Tołstoj.

W przeciwieństwie do opinii publicznej

Druga historia Wołoszyn wypadł z wielu literackich przyjaciół. He-miesiąc w lutym wygłosił wykład w Muzeum Politechnicznym, który ośmielił się wyrazić, ze wszystkich różnych opinii na temat przyczyn ataku na zdjęciu maniaka Repin „Iwan Groźny zabija syna.” W 1914 roku wydał książkę z jego esejów „Oblicza sztuki”, które stały się bardzo popularne. Aw 1910 roku został wydany pierwszy zbiór jego wierszy, jego poezja tego czasu nie publikowała Gorky ani Iwanow.

Wykreślić krymski

Niektórzy badacze uważają, że w naszych czasach nie doceniał wagę każdej osoby lub twórczej spuścizny artysty, poeta i krytyk literacki o nazwie Wołoszyn Maksimilian. Koktebel jest nierozerwalnie związane z jego nazwą. Pomysł na osiedlenie się nie należał do jego matki. Powrót w v1893 roku (Max miał wtedy 16 lat) to jeden z pierwszych kupił tu ziemię od morza, wierząc, że tylko powietrze, przyroda i wielowiekowa historia Krymu, które odcisnęły swoje piętno na tak wielu różnych kultur, podejść jej bezcenne Maximilian, w którym mieszane wiele różnych bloodlines.

legendarny dom

Od powrotu z zagranicy, poeta i artysta niemal zawsze żyć w swojej posiadłości, która stopniowo staje się swego rodzaju centrum kultury rosyjskiej myśli. Chociaż, według plotek, jesteśmy nie tylko wydawało. W trudnych latach wojny domowej w domu Maksimiliana Voloshina był schronieniem dla wszystkich swoich przyjaciół, bez względu na „kolor” – czerwony uratował od biały i biały na czerwonym. Nie poszedł na wygnanie, a jego przyjaciel AK Tołstoja w 1918 roku (w 1923 roku wrócił do Rosji Radzieckiej) błagał go do ucieczki za granicę. Wołoszyn nie porzucić swoją ojczyznę.

piosenkarka Cymmerii

Podczas gdy w Koktebel Wołoszyn malowane dużo – według współczesnych, dwie akwarele dziennie. Wiele z jego dzieł towarzyszy pięknej poezji. Był zakochany w swojej Cymerii (starożytnych Greków – „krajach skandynawskich”), pisał o nim i pomalowany. Maksymilian Wołoszyn napisał swoje cykle obrazów. Część z nich wzięła udział w wystawie artystów „świata sztuki”. Ale są one przez długi czas nie były znane szerokiej publiczności, chociaż jest to doskonałe pozycje, którym towarzyszyły wiersze, można znaleźć w powszechnie dostępne. Zachowało się wiele dzieł mistrzów w muzeum w jego imieniu i na Teodozja, Aivazovsky w muzeum.

Opiekun dziedzictwa

Maksymilian Wołoszyn muzeum w jego domu w Koktebel otwarty w 1984 roku. Jego istnienie nie musi wdowa Maksymiliana M. Aleksandrowicz S. Voloshinoy (nee Zabolotskaya), która do 1976 roku nie tylko żyli w dawnej rezydencji i starannie konserwowane i zebrane wszystko, co było związane z jej ukochanego męża. Wiedziała, że kiedyś rosyjskie mieszkańcy docenią spuścizny wielkiego artysty i poety doceniane.

W muzeum znajduje się prezentacja Maksimiliana Voloshina rocznej Międzynarodowej Nagrody dla najlepszych książek poetyckich, jej dzień dostawy nazwie Wołoszyn września. Został pochowany obok poety i malarza – na górze Kuchuk Yanyshar. Pod jednym talerzu spoczywa na nim i jego żoną.