733 Shares 1468 views

Gdzie cedr rośnie? Gdzie cedr rośnie w Rosji?

Wydawałoby się, od dawna wiadomo, gdzie cedr rośnie. Nasiona tego drzewa, znany jako orzeszków piniowych – bardzo smaczne i zdrowe smakołyki, ulubiony z wielu. Ale w rzeczywistości okazuje się, że drzewo, które Rosja uważa, cedr, naukowo nazywa pinia. Nasiona obecnych członków tego rodzaju drzew iglastych niejadalne. Ale istnieją wspólne podstawy, na których drzewa zaczęły go tak nazwać. Jodła, cedr, sosna i niektórzy inni przedstawiciele iglastych należą do tej samej rodziny. Wszystkie z nich posiadają użyteczne właściwości i od dawna wykorzystywane przez człowieka do różnych celów. Ale wyróżnia się spośród drzew sosny cedru. Na świecie rośnie teraz niektóre z jego gatunku.


Ten cedr

Zdjęcia z tych drzew pokazać swoją odmienność od sosny i świerka. Ale w obecnej botanika cedru uznać tylko cztery gatunki, które rosną na południu. Zostały one znane od starożytności i są wymienione w Biblii.

1. Cedar Libanu jest symbolem tego kraju, oraz że jego cenne drewno użyte do budowy świątyń i ikony produkcyjnych.

2. Atlas cedr jest powszechne w Afryce Północnej. Był bardzo skromny i rośnie w górach, wytrzymać mróz i suszę.

3. Następnie jest cedr Cypr. Zdjęcie pokazuje mu, że różni się od innych krewnych igiełek. Dlatego nazywa korotkohvoynym. Jest to rzadkie drzewo znaleźć tylko w górach na wyspie Cypr.

4. Cedar Himalayan rośnie nie tylko w Himalajach, ale również w górzystych rejonach Indii, Afganistanu i Pakistanu. To drzewo jest bardzo piękna i skromna, jak to często wykorzystywane do krajobrazu.

cechy cedr

Posiada wiele użytecznych właściwości, a od czasów starożytnych jest szeroko wykorzystywane przez człowieka, jak wszystkie drzewa iglaste. Cedar – jeden z najbardziej bezpretensjonalny i pięknych drzew w tej klasie. Jakie cechy sprawiły, że tak sławny?

– To drzewo jest bardzo silne, piękne drewno, które posiada właściwości antyseptyczne i nie podlega gnić i wpływ owadów. Od to zrobić meble, instrumenty muzyczne, rzemiosła i więcej.

– Igły cedru i miękkich najważniejszych zmiennych, które zdezynfekowane powietrza.

– Wszystkie sosny są bardzo piękne. Igły ich malowane srebro lub jasnozielony, gałęzie bardzo puszysty, a korona głównie piramidalny kształt.

– Wszystkie części cedru mają silny przyjemny zapach, który mówi się być korzystne dla ludzi.

Gdzie rośnie cedr rzeczywistym

W naturze, drzewa tego rodzaju znajdują się w południowych wyżyn. Cedars powszechne w rejonie Morza Śródziemnego, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Są one dość skromny, ale nie może wytrzymać mróz poniżej 25 stopni. Cedars trzeba dobrze nawilżona, słabe gleby wapienne, to najlepiej piaszczyste lub gliniaste. Ale oni nie lubią stojącej wody i poważnej suszy. Jest to najlepiej rosną cedry na zboczach, dobrze oświetlone przez słońce, ale występują również w obszarach zacienionych. W ciągu ostatnich dwustu lat, drzewa zaczęły być wykorzystywane do sadzenia w wielu krajach. Szczególnie powszechne w południowo sadzenia cedru. Gdzie rośnie w Rosji to drzewo, znany tym, którzy udał się na odpoczynek na Krymie i Kaukazie. Piękne, puszyste drzewa wraz z cyprysów są teraz symbolem wielu ośrodków na wybrzeżu Morza Czarnego.

Opis cedr

Jest to wiecznie zielone drzewo, które rośnie do 50 metrów. Ma gładką korę ciemnoszary i rozprzestrzeniania korony. Trójkątne igły, kolczaste, zebrane w wiązki 30-40 igieł. Ich kolor jest inny: jasny lub ciemny zielony i nawet srebrno-szary lub niebieski. Stożki jajowate lub postać w kształcie beczki, duża. drzewa owocowe zaczyna się po 50 latach. Nasiona cedru niejadalne. To drzewo – jeden z najstarszych na świecie, jej pyłek znaleźć w warstwy, która znajduje się 200 milionów lat. Cedar żyje długo, jego Himalayan gatunków może być około 3000 lat. Ale zwykle nie ma drzew 250-300 lat. Ich drewno jest ładny żółty lub czerwonawy, bardzo mocne i trwałe.

Co nazywa się cedrów

Jeśli zapytasz jakiegokolwiek obywatela Rosji, gdzie cedr rośnie, to wszystko powie, że na Syberii. Ale naukowo nazywa się drzewo pinia. Podczas gdy wiele książek już złapany nazwę cedru syberyjskiego. Uważa się, że tzw drewna sosnowego, który ma silny przyjemny zapach. Obecnie cedr była również jak jego rozprzestrzeniania Fluffy korony, duże szyszki i wysokości. Ale główną różnicą cedr sosna – że jej nasiona nazywane są orzechy, jadalne i bardzo użyteczny. I ich fani na pewno dać im dokładnie cedr. Gdzie rośnie w Rosji to drzewo? Pinia są najbardziej powszechne w Syberii, Ałtaju i Transbaikalia. Ale to jest również na północy europejskiej części Rosji, a nawet w Arctic Circle. Na południu na Dalekim Wschodzie, w Chinach i Japonii krążyły koreański cedrowe sosna, charakteryzujący większych nasion. W tych miejscach rośnie również drewna cedrowego Elfin – krzew do 5 metrów. Ale również jej nasiona są jadalne i są zjadane. I w górzystych regionach Europy spełnia europejską cedr – bardzo stary i rzadki typ sosnowego lasu.

Przydatne właściwości cedru syberyjskiego

Jego główną zaletą – orzechy. Są pożywne, smaczne i od dawna stosowane do produkcji leczniczych oleju. Jądra cedrowych orzechów zawierają wiele witamin, aminokwasów i minerałów, osoba potrzebuje. Poprawiają one krew, zapobiegania gruźlicy i zwiększyć wydajność. Nalewkę z łupin orzechów stosuje hemoroidów i chorób żołądka. To ma właściwości lecznicze i igieł cedru. Zawiera lotne, dużo kwasu askorbinowego i karoten. Wykorzystywane do usztywnienia kąpieli i gotowania napary witaminowych. Igły sosny zawierał pięć razy więcej niż w olejki eteryczne z igieł sosnowych. Dlatego jest on powszechnie stosowany w przemyśle kosmetycznym i perfumeryjnym. Żywica cedr, zwany również oleożywica dawna stosowane do leczenia ran. Naukowcy ustalili, że posiada antyseptyczne i znieczulające działanie. Posiada cenne właściwości jak drewno cedrowe. Jest łatwy w obróbce i długo przydziela lotny i przyjemny aromat. Dlatego też często stosowane w budownictwie i produkcji mebli.

Jak wyhodować cedru

Przez dwieście lat temu to drzewo został przywieziony na terytorium Rosji. Ale prawdziwy cedr mogą rosnąć tylko w południowych regionach. Jest bardziej skromny pinia. Jej ciężkie nasiona nie mogą być rozproszone przez wiatr, ptaki rozprzestrzeniać swoje Nutcrackers, mając nakrętki na długich dystansach. Każdy wie, gdzie ona rośnie cedr, drzewo, ale może rozwijać go w dowolnym regionie Rosji. Wymaga to piaszczysta lub gliniastą glebę z dobrym drenażem, umiarkowane podlewanie i odchwaszczanie. Najczęściej, drzewa cedrowego wyhodowane z nasion vyseivaya ich upadku i zadaszenie gałęzie świerkowe. To będzie ważne, aby chronić sadzonki wiosna z ptakami i gryzoniami. To drzewo rośnie powoli i dopiero za 10-15 lat będzie w stanie cię zadowolić z puszystym korony i szyszki pojawiają się jeszcze później.