670 Shares 920 views

Smolensk Region: powiaty i gminy

Historia z pierwszych prowincji na terytorium carskiej Rosji sięga 1708 roku. Tego typu podział istniał do 1929 roku. W ten sposób, aby podział terytorium mniejszych jednostek administracyjnych, takich jak podział regionalny.

Historia prowincji smoleńskiej

Podczas tworzenia osiem prowincji Piotra I w 1708 roku, został utworzony w kilku innych prowincji smoleńskiej. Grunty w regionie były częścią jednej jednostce terytorialnej i znajduje się w europejskiej części kraju. obwód smoleński trwała do 1929 roku, następnie staje się obszar w okresie reformacji w ZSRR. Głównym miastem prowincji uznano Smoleńska.

Specyfika lokalizacji podziału gruntów carskiej Rosji pod warunkiem, że bliskość i działalności gospodarczej w większości innych województw.

Prowincja graniczy z następujących krajów:

• obwód Twer (na północ i północny-wschód);
• Moskwa i Kaluga (wschód);
• Orel (południowy – wschód);
• Czernihów (południe);
• Mahileu (zachód);
• Witebsk i Psków (na północnym zachodzie).

ziemia Reformacja

Nowo obwód smoleński miał około siedemnaście miast. Największe z nich: Roslavl, Smoleńsk, Biały, Vyazma, Dorohobuż. Jednak w 1713 roku w prowincji został rozwiązany, jego największa część poszła do prowincjonalnej części województwa Rydze.

Następnie, po trzynastu latach, została częściowo przywrócona. Składa się ona z pięciu powiatów: Dorohobuż, Belsky, Smoleńsk, Vyazma i Roslavl.
Nieco później (w 1775 roku) w prowincji został zreformowany w smoleńskiego gubernatora. Ze względu na zmiany terytorialne było włączenie siedmiu nowych powiatów: Kasplyanskogo, Elninskaya, Krasninsky, Gzhatsk, Sychevsky, Porechsky, Ruposovskogo. Kilka lat później Ruposovsky i Kasplinsky powiaty zostały przekształcone Yukhnovsky i Duhovschinsky. Dopiero w 1796 Gubernatorstwo przekształcony ponownie w prowincji.

W okresie od 1802 do 1918 roku w wykazach prowincji smoleńskiej obejmuje dwanaście okręgów. Najmniejszy obszar zajęty Sychevsky – 2825 wiorst kwadratowych.

Okreg terytorialny województwa smoleńskiego:

• Yukhnovsky;
• Vyazemskij;
• Belsky;
• Gzhatskaya;
• Duhovschinsky;
• Elninskaya;
• Sychevsky;
• Dorohobuż;
• Roslavlsky;
• Smoleńsk;
• Porechsky;
• Krasninsky.

241 parafia została zarejestrowana w okręgu, 4,130 społeczności wiejskich oraz o innej 14000 zaludnionych obszarach. Ponadto terytorium prowincji było osiem osady i 600 wsie. Resztę osady były gospodarstwa, małe wioski, farmy. Długość obwód smoleński był 340 otwory (jeden versta spełniać nowoczesne 1067 metrów). Jej terytorium składało się z niewiele ponad 49212 wiorst kwadratowych.

populacja

Według spisu z 1897 roku liczba ludności prowincji Smoleńsku było trochę więcej niż pół miliona mieszkańców. W miastach na mniej niż dziesięć procent ludności, około 121 tysięcy mieszkańców. Przed zniesieniem pańszczyzny w 1761 roku, liczba niewolników przyszedł do 70% ogólnej populacji.

obwód smoleński miał najwyższą stopę non-free osoby spośród wszystkich województw carskiej Rosji. Z jednej dżentelmena średnio stanowiły około 60 chłopów. Pod koniec 19 wieku w prowincji Smoleńskiem, było 13 klasztorów, 763 kościołów i jedną społeczność. Duchowieństwo procent wynosił 0,6% całkowitej liczby osób przebywających. obwód smoleński jako pojedyncza jednostka terytorialna przestała istnieć w 1929 roku, a jego ziemie zostały załączone do Regionu Zachodniej.

Przemysł i rolnictwo w regionie

Wioski z prowincji smoleńskiej słynne wykwalifikowanych garbarzy i tkaczy. Mieszkańcy zajmują się głównie rolnictwem, uprawiane zboża: żyto, owies, gryka, pszenica. W Rostislavskom hrabstwo uprawiane proso w małej objętości. W Vyazma i Sychevsky powiatów uprawiane konopie i len. Wieś dzielnica Tesovo Sychevskii miał stację lnovodnaya. Tkania i przędzenia bawełny młyn położony w miejscowości Yartsevo Duhovschinskogo County. W Rostislavskom County funkcjonował Matchbox i skórzanego. Rozprzestrzenia się jak była produkcja odlewania wyrobów kryształowych i produktów leśnych. Bielsko – smoła i praca cegły.

obwód smoleński słynie z ogrodów. Głównie zajmuje się uprawą różnych odmian jabłek, śliwek i gruszek. Jabłka są sprzedawane w Moskwie. Ale to nie tylko słynie z rolnictwa prowincji smoleńskiej.

Smoleńsk powiatu

Region ten był najbardziej zaludnionym w porównaniu do innych krajów. Okoliczni mieszkańcy byli głównie handlu stosunki z Litwinami. Roslavl powiatu prowadzona głównie działalność rolniczą.

Tylko tutaj wzrosła gryki, jęczmienia i prosa. Po raz pierwszy został stworzony smoleńskiej społeczeństwa agrarnego dla rozwoju rolnictwa. Były magazyny maszyn i narzędzi rolniczych. Stwierdził on bardzo wydajne wprowadzanie do zastąpienia pług. Pistolety produkowane przez lokalnych mistrzów, nie gorszych normy fabrycznej.

1880 954 fabryk i fabryki i funkcjonowały w prowincji smoleńskiej. W ciągu najbliższych osiemnastu lat liczba młynów i fabryk wzrosła o osiem sztuk. W szczególności, rozwijać i poprawić fabrykę sera, co było bardziej prawdopodobne we wschodnich powiatach województwa.

wniosek

Na około 1000 lat temu, stało się jasne, że skuteczne funkcjonowanie państwa musi być podział na jednostki administracyjne. Pierwsze wzmianki pochodzą z X wieku naszej ery. Księżna Olga podzielone ziemie Nowogród na cmentarzach. Później w XV wieku, Iwan Groźny miał podział Novgorod piątych terytorium. Na początku XVIII wieku, wprowadził pojęcie prowincji i okręgów. stały się prototypem dzisiejszych regionów i okręgów.