131 Shares 2058 views

Kto wynalazł żarówkę, a który wprowadził go w naszym życiu?

Dziś nasz komfort życia jest zapewniona dzięki obfitości wyposażenia technicznego i różnych urządzeń gospodarstwa domowego, bez którego jesteśmy już trudna do opanowania. Bierzemy je na poziomie podświadomości, bez myślenia o tym, jak one działają, kto był ich wynalazcą. Człowiek z natury jest zawsze dążenie do bardziej, że ma ambitne plany systematycznego przezwyciężenia wszelkich trudności. Przykłady jak ludzie zapominają o kłopotach, dążył do przodu na tyle.

Jednak nigdy nie należy zapominać o swojej przeszłości, tym bardziej, że było wiele przykładów, które mogą być przydatne teraz. Potem były zupełnie różne zadania, wydaje się bardziej proste i podstawowe, ale wyobraźcie sobie, że to nie była zwykła żarówka, jakbyśmy żyli teraz? Prawdopodobnie nie myśleć o nowoczesnej technologii lotów kosmicznych i potężnych komputerów, i wciąż próbuje ustalić swoje własne życie, jeśli zapomnisz kto wynalazł żarówkę.

Jesteśmy przyzwyczajeni do atrybutu wynalazku do konkretnych ludzi, choć czasem wynikiem wspólnego wysiłku dużej liczby ludzi, ale, na przykład, kto wynalazł żarówkę, która teraz jest w każdym domu?

Światło w każdym domu

Musisz zrozumieć, że bez światła, że ludzie nie mogą żyć, więc wszelkich starań, aby wymyślić coś do oświetlania swoich domów. W najbardziej czasów starożytnych stosowane pożarów, pieców i kominków, a następnie wykorzystywane świecę. Jednak korzystanie z żywym ogniem niesie za sobą szereg niedogodności, a nawet pewne niebezpieczeństwo.

W starożytności stosować gliny doniczkach wypełnionych z oliwek i knota bawełny. Później na wybrzeżu Morza Kaspijskiego stosować podobne lampy, używane tylko jako oleju opałowego. Nawiasem mówiąc, pierwsze woskowe świece pojawiły się dopiero w średniowieczu i uznano za wystarczająco ważny wynalazek, jak na swoje czasy.

Później, wraz z rozwojem nauki, wielu naukowców starała się rozwiązać ten problem. Jednym z nich był Leonardo da Vinci, który przyniósł wiele pomysłów w nauce. On też może być częściowo uznane za tych, którzy wynalazł pierwszą żarówkę. Mimo, że był to lampa naftowa, on po prostu rafinacji istniejących pomysłów. Ale problem pozostał ten sam – otwartego ognia w pobliżu wydajności paliwowej, w rzeczywistości robi to z koktajlami Mołotowa.

żarówka

Jak już wspomniano powyżej, wynalazek żarówki światło – to długi proces pracy. W 19 wieku przyszedł pierwszy prototyp bezpiecznego urządzenia oświetleniowego. To nie rosyjski inżynier i naukowiec Pavel Nikolaevich Yablochkov. To Yablochkov – kto wynalazł żarówkę. Również na swoim koncie i pierwszej świecy elektrycznej. Jego wynalazek miał wiele wad, przede wszystkim niestabilna emisja światła i niska żywotność. Ale jednak były one używane w dużych ilościach do oświetlenia ulicznego, a także ważnych obiektów Rosji: teatrów, sklepów, centralnych placów itp

Jednak w sprawiedliwości należy zauważyć, że kwestia tego, kto wynalazł żarówkę, to jest niemożliwe, aby wymienić tylko jedno nazwisko. Po tym wszystkim, samo urządzenie ma długą drogę ewolucji. W okresie od 1840 do 1870 roku. Wielu naukowców pracuje do opracowania skutecznego oświetlenia elektrycznego, ale wynik nie był aż w 1872 roku rosyjski inżynier Aleksandru Lodyginu nie szczęście. On jest tym, który wynalazł żarówkę. Już w 1873 roku na ulicach Petersburga były dwa Lodygina żarówki.

Te osiągnięcia znany amerykański naukowiec Thomas Edison. Używał rozwój Lodygina, i starał się go poprawić, decydując się problemem trwałości. W końcu znalazł odpowiedniego składu węgla żarnika, co pozwoliło lampa spalić kilkaset godzin. Może być również nadana wynalazcy lampy, choć już nie pracował na poprawę, łącząc już różne naukowców badawczych.