587 Shares 8170 views

"Sherman" vs. "Tiger". Czołgi II wojny światowej

Ostatnio w telewizji pokazał nowy film przez znanego reżysera K. Shakhnazarov „Biały Tygrys”. Cysterna, po którym obraz bierze swoją nazwę, stał się ujemny charakter, wraz z dość animowane radzieckiego czołgu. On zachowuje się jak żywy i bardzo niebezpiecznej ukryciu zwierząt w bagna i wypełzają na polowanie. Film jest sztuką, to jest nasycone asocjacyjnej serii, parabol i innych technik, wzmacniając emocjonalny wpływ na widza. Prawda w sensie historycznym jest to prawie tam, ale po obejrzeniu produkt jest zrozumienie, że Niemcy hitlerowskie miały specjalne rodzaje broni, które stanowią zagrożenie dla alianckich sił pancernych. A jeśli Armia Czerwona miała WWII zbiorniki, które można w pełni odporne na atak wroga, a następnie sojusznicy wypadła gorzej.

Duże zbiorniki

Każdy walczy armia oprócz niepowtarzalnych kawałków mają tendencję do masowej produkcji całkowicie elektryczny. Wojska radzieckie podczas II wojny światowej, otrzymał dziesiątki tysięcy „tridtsatchetverok” i HF, Niemcy często używane T-III i T-IV, Brytyjczycy byli „Matilda”, „Churchill” i „Cromwell”. Seryjnie produkowane i amerykański czołg M4, nazwany na cześć bohatera wojny domowej generał William Sherman, z północy. Dla wszystkich cech technicznych, ta maszyna była nieaktualna, ale kwota, w którym został wyprodukowany, dając szansę na zwycięstwo. M4 i dostarczane w ZSRR, ale szczególną rolę w walkach on nie grał. Radzieckie cysterny wolą nasze czołgi WWII, ale w czasie wojny, w jakikolwiek sposób, ale rozkazy są rozkazy. Dodatkowo komfort kabiny załogi różnił się od zwykłych dla naszego wojska skromnie Spartan warunki były dobre urządzenia kierowania ogniem i American Radio działało w porządku. Wciśnięty przez coś innego: szansę przetrwać, walcząc w „Sherman” nie wystarczyło.

Normandia 1944

Zaczęli walczyć „Shermany” vs. „Tiger» T-VI w czerwcu 1944 roku, po lądowań alianckich na północnym wybrzeżu Francji, w prowincji Normandii. Sytuacja panująca w walkach, natychmiast ujawnił liczne wady systemowe amerykańskiej konstrukcji samochodu. Rezerwacja był słaby nie tylko dla niemieckich pocisków 88-milimetrowych, trafią w tym czasie nie mógł wytrzymać niemal każdy zbiornik na świecie. Broń własne pozostawiała wiele do życzenia, broń palna nie tylko dla jego kalibru (75 mm), z którego został opuszczony w ZSRR z powodu niskiej wydajności, ale także długość lufy nie spełnia współczesnych wymagań. Cannon nie mógł trafić w cel na długi dystans, i zbliży się do zbiornika M4 „Sherman” nie mogła z ukrycia Miał też problemy z projektu.

Wpływ na profilu transmisji

Lokalizacja napędowy i niemieckim, a czołgi amerykańskie i brytyjskie w czasie wojny była przednia. Skrzynia biegów znajdują się na nosie maszyny w praktycznie wszystkich krajach produkujących pojazdów opancerzonych, ma pozytywny wpływ na sterowność. Ale ten schemat nieuchronnie doprowadzi do bardzo poważnego problemu w zwiększając wysokość zbiornika, lub, mówiąc językiem wojskowo-techniczny, na profil wzrostu. Spłaszczonej maszyna, tym łatwiej jest ukryć go w fałdy terenu, tym trudniej jest go trafić. Zamontowany z przodu skrzyni biegów zmuszony prowadzić ją z wału napędowego silnika, a zatem, w dolnej części wieży musi być zniesione. Zwiększona waga (nadmiar nadal wymaga rezerwacji). Bezużyteczny spożywane moc silnika, zużycie paliwa. Nasze zbiorniki musieli walczyć ciężej, wewnętrzna objętość przestronności nie jest inaczej, ale odegrał niewielką rolę w porównaniu do najlepszych cech bojowych. Walki, które były „Shermany” przeciwko „Tygrysów”, jednak konstrukcja ta wada, też nie był tak znaczący. Posiadali i niemieckie samochody, nawet najbardziej nowoczesny.

Serce „Sherman”

W czasie wojny, silniki wysokoprężne wyposażone były tylko sowieckich czołgów. Fakt, że opary benzyny są wybuchające własności, znane wszystkim. M4 Tank „Sherman” został wyposażony w różne silniki. Najbardziej udany wariant – Aviation 350-konny silnik Continental marka, ale to przyszło później. Silnikowy wersja M4A4 składała się z pięciu samochodu (od „Chrysler”) L6. O tym, jak to „zespół” z 30 cylindrów i świece, załadowanych na specjalnej platformie, możemy się tylko domyślać. Wszelkie specjalista pomysł opancerzony takiego układu spowoduje smutek. Inna była modyfikacja M4A2, wprawiona w ruch przez dwóch silników wysokoprężnych, „General Electric”. Również nie dar, ale jeszcze lepiej. Wszystkie te silniki produkowane przemysłu USA za czysto pokojowych technologii, z wyjątkiem 500-osobowej „V8 Forda”, zaprojektowane specjalnie dla zbiorników, ale okazało się pod koniec wojny, a także benzyny. Niemniej jednak, napędzany przez tych „cudów techniki”, a kilka z nich, „Sherman” przeciw „Tygrysy” walczyli. To było trudne i niebezpieczne.

Elektrownia T-VI

Niemiecki przemysł, a także amerykański i brytyjski, także podczas całej wojny nie udało się stworzyć wysokiej jakości i zaawansowane technologicznie zbiornik diesel wystarczającej pojemności. Ale problem z najmocniejszych silników w nazistowskich Niemczech nadal zwracać uwagę. Czołg „Tygrys” (ważył około 55 ton, dla porównania: „Sherman” – 30 m) był napędzany przez silnik 700 KM znaku „Maibach” dwóch modyfikacji. Z całą potęga tej kwoty, należy zwrócić uwagę na dostępną wskaźnik zasilania jest stosunek mocy do masy. Okazuje się, że lżejsze „Sherman” prawie przekroczyło wskaźników manewrowych niemiecki czołg „Tygrys”. Cechy tych dwóch maszyn, takich jak prędkość, ściany zwieńczone i rowów itp, różnią się trochę. Jednak wiele wagi wpływa wiele innych ustawień, a nie na lepsze.

wózki

Lepsze zawieszenie, służy jako główny element podwozia, do czasów II wojny światowej, uznany za wynalazcę projektowaniu amerykański Christie. Aw radzieckiej konstrukcji. To nie jest doceniana wszędzie z wyjątkiem ZSRR. Rozważając Coil „Sherman” mimowolnie nasuwa porównania z maszyn rolniczych. Składa się z sześciu wózków odniesienia, z których każda zlokalizowane są na dwóch rolkach: prawie taka sama jak w ciągnikach – Pracownicy pól.

Ale bardziej przygnębiające w biegu aspekt sprawia, że czołg „Tygrys”. Charakterystyka głównie masa skłoniły niemieckich projektantów zorganizować cienkie naleśniki „rozłożone”. Rozwiązanie to przyczyniło się do zmniejszenia szczególnego obciążenia na ziemi, ale znacznie komplikuje obsługę i konserwację. Walce wygięte, demontaż i wymiana trwa zbyt długo, ciężka budowla stała nie każdy most i załadunek na peronie było piekło życia dla niemieckich żołnierzy.

różnice pojęciowe

O tym, jak walka odbyła się w Normandii, wielu ocalałych powiedział po wojnie, amerykańskich i brytyjskich tankowców. Nie było łatwo, czasami musieliśmy pokazać cudów pomysłowości i odwagi. Utrata „off skali” dla każdego zniszczonego T-VI miał co najmniej trzy martwe M4. Na froncie zachodnim śmierć tak dużej liczby personelu wojskowego było niezwykłe. Powodem było to, że wielu niepowodzeń „Shermany” kontra „Tiger” do walki nie powinno być. Zostały one zaprojektowane do wsparcia piechoty podczas operacji ofensywnych. Aby wykonać to zadanie, mieli wszystko, co potrzebne, w tym broni artyleryjskiej. Ale „Tiger” został pierwotnie pomyślany jako niszczyciel zbiornika. I za to mu też było wszystko. Wysoka mobilność niszczyciel czołgów, działając z dystansu, nie jest konieczne.

stosowanie taktyk

W filmie „Biały Tygrys” tank, tajemniczy i nieuchwytny, groźny warczenie silnika i zwalniania potężny wydech jet, pozostawia znikąd, pojawia się tuż przed radzieckim „Trzydziestu”. Artysta ma prawo marzyć, ale w prawdziwej walce załogi T-VI będzie raczej działać na odległość, osiągania korzyści z pistoletów kalibru długo, strzelać dokładnie i daleko. Przyczynił się do takiej taktyki i doskonałe optyki Zeiss, która nie była w naszych maszynach, a Amerykanin, zbyt.

Jeśli chodzi o „Sherman”, który jest ich głównym atutem, odnosi się bardziej do możliwości przemysłu amerykańskiego, zdolnych do wytwarzania dużych ilości aczkolwiek niedoskonałej technologii. W latach wojennych maszynach tego typu został wyprodukowany prawie 50 tysięcy sztuk. Pociski były nitowane połączenia elektrowni już wspomniano, pistolet nie spełnia potrzeb przodu, ale nie było wiele, a Niemcy po prostu nie mają czasu na zajmowanie się nimi. I należy zauważyć, pomimo silnego opinię słabej walki jako żołnierze armii amerykańskiej, tankowce „Shermany” byli odważni ludzie.

po wojnie

„Tygrysy” były zbyt trudne do wykonania dla niemieckiego przemysłu wojną udało się ustalić masowej produkcji. T-VI-X został wydany w 1942 roku, zaledwie 1354 sztuk, a nawet potężne książka nie uchroniło ich od prawie całkowitego zniszczenia wojsk koalicyjnych.

Amerykański czołg, mimo więcej niż skromnych specyfikacjami wojskowymi, udało się wziąć udział w wielu konfliktach zbrojnych koniec lat 40., przeżył latach pięćdziesiątych i nawet w 60 lat uczestniczyły w wojnie arabsko-izraelskiej. Był trzecim masa modeli pojazdów opancerzonych na świecie, dając pierwszeństwo do T-34 Radziecki i T-54.