461 Shares 5000 views

Objawy zapalenia osierdzia serca i leczenia. Suche zapalenie osierdzia: Objawy

Istnieje wiele chorób, które mogą mieć silny negatywny wpływ na pracę głównego narządu układu krążenia – serca. Ten artykuł skupia się na jednym z najczęstszych problemów, które nazywa się zapalenie osierdzia. Choroba ta jest niebezpieczna i zasługuje na zwrócić uwagę na nią.


Jaki rodzaj choroby w pytaniu

Jeśli staramy się zdefiniować w kategoriach naukowych jakich osierdzia serca, objawy, z których wiele osób zainteresowanych, możemy powiedzieć, co następuje: jest aseptyczne lub zakaźne zapalenie osierdzia trzewnych ciemieniowych i ulotek. Ale kiedy przychodzi łatwiej, że mówimy o tym samym przewlekłym lub ostrym zapaleniem zewnętrznej wyściółki serca (osierdzia), którego przyczyną jest reumatyczne, wpływ infekcji lub innych efektów.

Aby zrozumieć istotę tej choroby, warto zwrócić uwagę na informacje ogólne.

Osierdzie – osierdzie, w którym jest tak ważnym organem w sercu. Tak więc fakt, aktywnego skurczu w takiej torby jest możliwe dzięki swojej specjalnej konstrukcji, zapobiega silnym pocieraniu.

Objawy zapalenia osierdzia u dorosłych mają wpływ na stan, że działanie i struktura wykładziny serca zostało zerwane. Możliwe jest kumulacja w wysięk osierdziowy (tajnego) mającą charakter surowiczy lub ropny. Taki płyn jest zdefiniowana jako wydzielin. To było pod wpływem jej serca ściskanie występuje z powodu tego, co zakłócił realizacji swoich bezpośrednich funkcji. Jest oczywiste, że taki stan jest niebezpieczny i nie może być ignorowane.

Jeśli zdarzy osierdziowy nadmiernego nagromadzenia płynu, istnieje bezpośrednie zagrożenie dla życia ludzkiego. W tym stanie, aby uniknąć śmierci może być tylko natychmiastowa interwencja.

Warto zauważyć, że choroba ta występuje najczęściej u kobiet, co najmniej – mężczyźni. Jeśli chodzi o dzieci w młodym wieku rzadko umieścić tę diagnozę, chociaż czasami zdarza.

przyczyny

Przed rozważeniem objawy zapalenia osierdzia u ludzi, konieczne jest, aby dowiedzieć się, co poprzedza pojawienie się takiej skomplikowanej choroby.

Trzeba zrozumieć następujący fakt – nagromadzenie płynu może być wynikiem różnych procesów w organizmie:

– powikłaniem choroby narządów wewnętrznych;

– oznaką chorób serca bezpośrednio;

– w wyniku urazu;

– Wskaźnik chorób zakaźnych ogólnej natury;

– określenie chorób ogólnoustrojowych.

Ale jeśli mówimy o najczęstszych powodów, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wpływ zakażenia. W tym przypadku, objawy zapalenia osierdzia może być objawem różnych formach:

– zakaźne, alergiczne;

– choroby zakaźne;

– nieinfekcyjny (ropne, aseptycznych).

W rzeczywistości, mówimy o problemach ze stanem osierdzia w następujących chorób:

– zakażenia wirusowe, takie jak grypa i odry;

– inwazji pasożytów;

– gruźlica, pod warunkiem, że rozciąga się od pozapłucnej zakażenia gruźlicą lub pierwotnego paleniska płuc;

– Choroby bakteryjne (procesy gnilne, szkarlatyna, ból gardła);

– zakażenia grzybicze.

Poza wpływem tych chorób, objawów zapalenia osierdzia może być spowodowane chorobą surowicy lub alergią na leki.

Odrębnym grupy problemów osierdzia przypisuje te formy osierdzia, które powstają pod wpływem pojawiających się uszkodzeń osierdzia z utworzeniem uchyłków i torbiele.

gatunki choroba

Cokolwiek wyglądają objawy zapalenia osierdzia, zawsze będą wskazywać na rozwój jednej z dwóch głównych typów choroby: ostre lub przewlekłe.

Jeśli mówimy o przewlekłej postaci, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że rozwija się stopniowo i nie mogą być odczuwalne przez kilka lat. W tym przypadku, zapalenie osierdzia ma kilka wspólnych form:

– Klej albo klej, podczas którego tworzy blizny i lutowania;

– miesza się występowania zrostów, płynu i bliznowacenia;

– wysiękowego lub postać wysiękową, charakteryzuje się duże nagromadzenie się płynu w osierdzia.

Ostre zapalenie osierdzia, której objawy pojawiają się znacznie szybciej, ma również kilka kluczowych formy:

– wysiękowa, w celu utworzenia dużej objętości płynu (ropa krwawego zawartości lub osocza krwi);

– włókniste lub na sucho, znamienny dużym nagromadzeniem w jamę osierdziową substancji klejącej z osocza krwi (fibryny).

Zaciskające zapalenie osierdzia i osierdzia: Objawy

W celu terminowego reagowania na choroby i rozpocząć wczesne leczenie, trzeba znać przynajmniej ogólne objawy problemu. A jeśli mówimy o wysiękowej postaci choroby osierdzia, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na następujące kwestie: kiedy problem fakt nagromadzenie płynu często odkryć podczas badania fluorografię, jak również za pomocą echokardiografii.

Jeśli guz piersi lub płuc odnotowano również sens podejrzewać rozwój zapalenia osierdzia. Taka diagnoza może być u pacjentów z mocznicę, w którym rozwija się kardiomegalii bez widocznej przyczyny, i jest zwiększenie ciśnienia żylnego.

Nieco inna sytuacja jest ten sam problem jak zapalenia osierdzia, objawy we wczesnym stadium często nie jest faktycznie widoczny. Namacalne oznaki choroby pojawiają się już przy dość płyn gromadzi się w osierdziu, aby skomplikować pracę serca. Wyraźne oznaki pojawiają się wraz z upływem czasu po treningu w postaci ciężkiej duszności i zmęczenia. Ludzie z tego problemu może być ustalony fakt nagłej utraty wagi i znaczne zmniejszenie apetytu.

Są też inne objawy zapalenia osierdzia serca. Objawy w czasie, bardziej może przypominać efekty prawokomorowej niewydolności serca. Jest to wodobrzusze, obrzęki obwodowe, ból i uczucie ciężkości w prawym górnym kwadrancie.

Jakie są objawy suchego zapalenia osierdzia

Mówiąc o tej postaci choroby osierdzia, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że kwestia ta jest często poprzedzony gorączka lub ból mięśni. Ale nie są ograniczone, co powoduje złożoność suche zapalenie osierdzia. Objawy pojawiają się w końcu jako ból, który jest zlokalizowany w okolicy klatki piersiowej.

Takie objawy mogą utrzymywać się przez kilka dni lub nawet tygodni, wyrażania siebie, podczas gdy w pierś z wystarczającą jasnością. Możliwe ból w obu rąk i jednej kończyny górnej, a także mięśnie trapezowe. Ból ten staje się szczególnie widoczny w próbie zmiany położenia ciała. Gdy kaszel, połykanie i oddychanie dyskomfort może być także odczuwalne.

W przypadku wystąpienia problemów, takich jak suche zapalenie osierdzia, objawy są nieco słabsze, jeśli dana osoba zajmuje pozycję siedzącą. Ale jeśli pacjent leży na plecach, efekt będzie odwrotny – stan zdrowia się pogarsza.

W niektórych przypadkach ból może być zaniepokojony cały dzień. W tym przypadku naświetlanie będzie występować w jednej lub obu rąk. Taki stan jest w stanie stymulować zawału mięśnia sercowego.

Jest to możliwe, a nieobecność powyżej opisanych bólu podczas stopniowego rozwoju procesu gromadzenia płynu. Najczęściej takie zjawisko jest spowodowane problemem z utworzeniem osierdzia na tle gruźlica, mocznicę, zmian nowotworowych i po sesji ekspozycji na promieniowanie.

Ale ból – nie jest jedynym objawem, który towarzyszy suche zapalenie osierdzia. Może powodować duszność i objawy dysfagii.

ostre zapalenie osierdzia

W tej postaci choroby wcześnie i najbardziej oczywistym objawem jest ból w sercu. W tym przypadku, miejsce występowania i siły tych nieprzyjemnych uczuć może się zmienić.

Najczęściej występuje ból w dolnej części mostka lub w koniuszku serca. Możliwe napromieniowaniu szyi, lewym ramieniu i ramienia.

Gdy jest zaostrzenie zapalenia osierdzia, objawy pojawiają się w postaci bardzo silnego bólu. Taki stan może przypominać zawał mięśnia sercowego lub zapalenie opłucnej. W niektórych przypadkach ból jest postać obolałe i nudny. Czasami pacjenci zaczynają odczuwać ciężkość serca.

Jeśli jest nasilenie bólu w sercu, to może mieć do czynienia z suchym zapaleniem osierdzia.

Podczas zaostrzenia nie wyklucza pojawienie się duszności, które będą wskazywać na obecność wysięku w osierdziu. Im większa płyn miał czas, by gromadzić w osierdziu, tym większa będzie problemów z oddychaniem. W celu poprawy stanu zdrowia w chwili usiąść. W tym przypadku, duszność znacznie zmniejszona ze względu na stężenie płynu w dolnej części osierdzia, a w konsekwencji zmniejszenie ciśnienia w samym sercu. krążenie krwi poprawia się w wyniku, a pacjent czuje ulgę.

Ona może towarzyszyć duszność kaszel, a czasem nawet wymioty.

Jakie są objawy zapalenia osierdzia u dzieci

Jak wspomniano powyżej, podobne problemy z sercem w młodym wieku jest rzadkością. Niemniej jednak, ryzyko wystąpienia takiej choroby przed wiekiem jest możliwe.

Jak więc wyglądają zapalenie osierdzia u dzieci. Objawy u tych młodych pacjentów, jako dorośli, są często objawy innej choroby. Najczęściej jest to kwestia wpływu różnych wirusów. Znacznie rzadziej choroba rozwija się na tle gruźlicy lub reumatoidalnego zapalenia stawów. Przyczyny bólu w sercu może to mieć wpływ na ciało chorób tkanki łącznej dziecka, takich jak toczeń rumieniowaty układowy.

Innym powodem, dlaczego wczesne dzieje klęsce osierdzia – ciężka gronkowiec i, rzadziej, procesy gnilne. Immunologiczne geneza jest typowa dla większości dzieci osierdzia. W przypadku tak zwanej osierdzia mocznicowy z ciężką chorobą nerek, niewydolność mogą być toksyczne w przyrodzie.

Problemy z osierdzia u dzieci z procesów ropnych są często z przerzutami. Oznacza to, że rozwijają one spowodowane przerwą w ropnego ogniska osierdzia sercowego, lub w wyniku krwiopochodnej dryfu.

Co do ogólnych objawów, to jest możliwe do przeprowadzenia umiarkowany sinica, duszność, przeszywający ból w sercu i gorączki.

W przypadku rozwoju suchego zapalenia osierdzia będzie słychać nad sercem osierdzia tarcia. Często z powodu suchej postaci wysiękowego powinno być i to powinien być gotowy. W takim stanie, bólu i szumy tarcia znika, a zwiększać wielkość stępienia serca i pogarsza się w całości.

W ten sposób dzieci manifestują zapalenie osierdzia. Objawy i leczenie w tym przypadku – jest wyłącznie do kompetencji lekarza. Rodzice nie lepiej spróbować wpłynąć na ciało własne ukochane dziecko. Szybka wizyta w szpitalu byłoby najlepszym rozwiązaniem.

diagnostyka

Oczywiście, nie wszyscy mieszkańcy są tak wyrafinowane medycyna koneserów samodzielnego określenia wyraźnych objawów suchego zapalenia osierdzia bez pomocy lekarza. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że zawsze istnieje możliwość, aby być zdiagnozowane z udziałem wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia w nowoczesnej medycynie.

Tak więc, jeśli stan się pogorszył i nie było sensacją nawet zdalnie przypominające objawy zapalenia osierdzia, należy natychmiast udać się do lekarza, który może określić, w trakcie kontroli obecności zewnętrznych objawów choroby podstawowej i gorączki, jak również. Za pomocą badania palpacyjnego w przypadku zapalenia osierdzia można wykryć hałas tarcia osierdzia na obszarze otępienia serca.

Z reguły taki hałas również słuchać, aby uzyskać bardziej dokładny obraz stanu pacjenta. Korzysta z stetoskop, który jest mocno dociskana do klatki piersiowej. Pacjent w tym czasie powinna być w pozycji pionowej, wstrzymując oddech podczas wydechu.

Dla dokładniejszej diagnozy mogą być wykorzystane dane laboratoryjne i odczyty EKG.

Objawy zapalenia osierdzia w EKG, zwłaszcza w ostrej postaci suchej, wyrażona jako cechy charakterystycznej subepicardial uszkodzenia mięśnia sercowego. Jeżeli istnieje znaczne gromadzenie się cieczy, objawy choroby w diagnostyce jak to zostanie przedstawione przez zmniejszenie napięcia zespołu QRS.

leczenie

W takiej chorobie, zapalenie osierdzia, objawy i leczenie wymaga oceny i właściwego podejścia. Przede wszystkim, trzeba zapewnić leżenia w łóżku. Zasada ta jest szczególnie ważne w przypadku diagnozowania choroby wysiękowe. Średnio taki reżim trwa około miesiąca i może rozwinąć tylko w razie znacznego znaczną poprawę stanu pacjenta.

Jeśli została ona nagrana suche zapalenie osierdzia, pilną potrzebę stałego pobytu w łóżku bez.

Ale, wracając do postaci wysiękowej, to należy zauważyć, że w jej zaostrzenia wymaga natychmiastowej hospitalizacji na oddziale intensywnej opieki medycznej. Pacjent będzie musiał zbadać chirurg klatki piersiowej. W odniesieniu do żywienia podczas takich chorób jak zapalenie osierdzia, kwestia ta została uregulowana w związku z chorobą.

Jeśli przyczyna gromadzenia płynów w osierdzia były infekcja może być przypisany do leczenia antybiotykami. W przypadku gruźlicy również zastosować odpowiednie leki, ale takie leczenie wymaga znacznie więcej czasu.

Często, gdy problemy z osierdzia jest powoływany przez wpływ leków przeciwzapalnych. W celu zmniejszenia nasilenia zapalenia osierdzia i neutralizacja bólu odpowiednich leków steroidowych, takich jak „Voltaren”, „indometacyna” et al.

Oprócz powyżej opisanych efektów steroidów może mieć immunosupresyjne oraz działanie przeciw-alergiczne. Z tego powodu są one definiowane jako skuteczny sposób leczenia patogenetycznego.

Takie preparaty są przedstawione w odniesieniu do diagnozy w następujących rodzajów osierdzia:

– w przypadku zawału mięśnia sercowego, to zespół dresslera za;

– w przypadku układowego chorób tkanki łącznej;

– jeśli jest aktywnym procesem, reumatoidalne;

– gdy odporne gruźlicze zapalenie osierdzia;

– wysiękowe forma z niejasnej przyczyny i towarzyszy dotkliwe.

W większości przypadków taki preparat jest przypisany jako „prednizolonu”. Kurs ten trwa zwykle kilka tygodni ze stopniowym zniesieniu używania tego narzędzia.

Należy zwrócić uwagę i nakłucie osierdzia. Mówimy o nakłucie jamy osierdzia i ewakuacji wysięku, tworząc presję na serce. Takie nakłuwania jest przeprowadzane w trybie pilnym przypadku, następuje szybkie nagromadzenie prowadzące płyn z zagrożeniem tamponady.

Igłowanie może być przeprowadzane w postaci chorób ropnych, w którym, po usunięciu cieczy przez igłę do osierdzia podawano antybiotyki i inne istotne w przypadku pacjentów z konkretnymi lekami.

Gwałtowna kumulacja wysięk może również prowadzić do zwężenia zapalenia osierdzia. W tym stanie konieczne jest ograniczenie spożycia soli kuchennej do 2 g dziennie i znaczne zmniejszenie ilości cieczy, którą pacjent konsumuje. Mianowanie leków moczopędnych jest tematyczne.

W szczególnie ciężkich przypadkach można wykonać interwencje chirurgiczne. Jest on stosowany głównie w przypadku braku pożądanego wyniku po leczeniu lekiem w czasie zwężenia zapalenia osierdzia. Kiedy poprawi się stan chorego, chirurg wykonuje perikardektomię w celu uwolnienia lewej komory serca od ciągłego ściskania.

Środki zaradcze ludowe

Istnieje wiele alternatywnych metod wpływania na problem, na przykład zapalenie osierdzia. Objawy i leczenie ludowych środków zaradczych tej choroby jest aktualnym tematem. Warto jednak zrozumieć, że zastąpienie tradycyjnych metod głównym procesem medycznym jest wielkim błędem. Nagromadzenie się płynów w worku osierdziowym jest problemem, towarzyszy mu szybkie powikłania, których nie można zneutralizować bez właściwej diagnozy i kwalifikowanego leczenia.

Środki zaradcze ludowe są dozwolone jedynie w okresie odbudowy, jako towarzyszący wpływ. Ale w każdym razie, amatorskie wykonanie nie jest mile widziane, lepiej jest podjąć wszelkie działania po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Jeśli chodzi o faktyczne eliksiry, to dopuszczalne są odłamki różanego biodra, truskawek, głogu i ziela świętego.

Dla tych, którzy mają zwierzęta, temat będzie ważny: "Zapalenie osierdzia u psów: objawy i leczenie". W zasadzie problemy z workiem osierdziowym mogą dotyczyć innych zwierząt. Objawy z takim problemem sprowadza się do pojawienia się gorączki, bolesności serca i ogólnego ucisku zwierzęcia, które jest chore. Ogólnie rzecz biorąc, objawy są podobne do przebiegu choroby u ludzi, więc gdy przygnębiony stan zwierząt domowych jest lepiej zabrać go do weterynarza, w przeciwnym wypadku możesz napotkać poważne komplikacje.

Objawy zapalenia osierdzia u zwierząt mogą pojawić się po uszkodzeniu różnego rodzaju. Dlatego też, jeśli pies zostanie ranny, konieczne jest zorganizowanie sprawdzenia jego stanu przez czas.

Wyniki

Zapalenie osierdzia to poważna choroba, dlatego nie można jej ignorować. Z tego powodu warto zapoznać się ze zwykłymi ludźmi z przynajmniej ogólnymi objawami. Pozwoli to rozpoznać niebezpieczną chorobę w odpowiednim czasie i skonsultować się z lekarzem. Dzięki temu podejściu zawsze istnieje szansa na skuteczne leczenie, ostrzeżenie o możliwych komplikacjach. Nie zapominaj, że jeśli nagromadzenie się płynu w pobliżu serca nie zadziała, może dojść do zgonu. Więc lepiej jest znaleźć czas na dodatkową wizytę u lekarza.